Skocz do zawartości
salomon

Jaki sprzęt na serwer obsługujący, serwer gier, internet....

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sprzęt na serwer obsługujący, serwer gier(CS, Quake,), internet, HTB, transparent proxy, ftp, www(strona sieci, oraz możliwe strony uzytkowników).

Czy możęcie coś poleci w granichac 500-600 zł.

Łącze do tego DSL 2Mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DSL 2mbits chcesz robić serwer tylu aplikacji :o ??

Przecież to Wam tak zamuli łącze że masakra.

DSL ma tylko 256kbits=32kB/s

To wystarcza dla tych ~20 osób jak sie dobrze podzieli.

A co do serwera CS to nie będzie tak różowo... Aby cały upload zapchać wystarczy 8-10 osób na nim i łącze siądzie !! Ping będzie 1000.

Wiem bo u mnie w sieci na 1mbits(starym) teraz 2mbits działo się tak samo, i net wogóle wtedy nie chciał działać i trzeba było wyłączyć serwer cs...

A Ty chcesz zrobić serw kilku gier, ftp (na net ?),strona sieci i strona userów ??...

Powiem tyle... lepiej zapomnij o hostowaniu jakichkolwiek serwów na tym łączu :). Jeżeli będziesz miał POLPAK-T 2Mb/s to możesz pobawić sie w takie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DSL 2mbits chcesz robić serwer tylu aplikacji :o ??

Przecież to Wam tak zamuli łącze że masakra.

DSL ma tylko 256kbits=32kB/s

To wystarcza dla tych ~20 osób jak sie dobrze podzieli.

A co do serwera CS to nie będzie tak różowo... Aby cały upload zapchać wystarczy 8-10 osób na nim i łącze siądzie !! Ping będzie 1000.

Wiem bo u mnie w sieci na 1mbits(starym) teraz 2mbits działo się tak samo, i net wogóle wtedy nie chciał działać i trzeba było wyłączyć serwer cs...

A Ty chcesz zrobić serw kilku gier, ftp (na net ?),strona sieci i strona userów ??...

Powiem tyle... lepiej zapomnij o hostowaniu jakichkolwiek serwów na tym łączu :). Jeżeli będziesz miał POLPAK-T 2Mb/s to możesz pobawić sie w takie coś.

 

Co do wymagań hardwaru do tylu aplikacji... Podejrzewam że Athlon 1.7XP byłby idealny i nic by nie chaczyło :).

Być możę pociągnie to wszystko procek 1.0Ghz. Zależy od obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieżko powiedzieć

Serwer CS'a tylko dla graczy z wewnętrznej sieci LAN, z drugiej storny niepotrzebny bo można założyć samemu :)

ale te usługi można zrealizować już na 400Mhz + 64 Ram bez proxy, proxy ma to do siebie ze strasznie wysyca procesor ram i dysk, dlatego szyki dysk 7200 to podstawa + 256MB ramu + procek 1Ghz, i to niestety ale z przykrością musze odradzić AMD :(

bo możesz zaliczyć przykrą niespodzianke w stylu kernel panic, na allegro wyrwiesz za 600zł PIII 800Mhz z 266Mb ramu do tego od 200zł masz dysk <na dyksku pod squida nie oszczędzaj> lub poprostu zrezygnyj z proxy - ja nie mam i jest spoko.

 

 

dodatkowo warto porobić regułki na upload dla p2p i conlimity bo inaczej ping 1000ms i zapomnij o internecie.

o tyle o ile za komp zapłacisz 400-800zł to za konfiguracje serwera w dobrym wydaniu z podnisieniem publicznych ipeków z zaawansowanym cieciem pasma i regułkami na upload, tani admin weźmie ponad 800zł.

Polecam system slackware... no ale inne też mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podam Ci linka, bo regulamin itd, ale na allegro pędzą fajne PIII używane firmowe delle, HP, compaq, które harakteryzują się być na dobrych płytach głównych i czesto mają dobry firmowy ram, np. czasme się zdarza wyrwac serwer z Kingstonem.

przemyśl sprawe squida jeżeli nie jest ci mocno potrzebny <na 2Mbps do 50 osób powino być przy dobrej konfiguracji spoko> to możesz też dać jakiś dysk tylko na potrzeby lokalnego FTP i http

ale zaznaczam że http i ftp na zewnątrz maxymalnie ograniczane bo to dosłownie zabija 320Kbps w dsl'ach

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...