Skocz do zawartości
n3cRo

Gforce 4 Ti 4200 Vs Radeon 9600 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy nie Gf4, choć ten nie ma wsparcia dla DX9.

 

Obydwie karty można mocno wykręcić, choć jeszcze zalezy jaki Titanum, jaki rev. rdzenia, jakie pamięci, a jak radek to Pro od Gigabyte.

 

Bardziej przyszłościową decyzją jest radek, choć wydajności Titanuma nie można nic zarzucić poza AA i Aniso, wtedy wydajność Ti spada o ponad połowe, a radek się jeszcze jakość trzyma.

 

Tylko mało kto gra w Dooma z AA i Aniso ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Radeon 9600 PRO, najlepiej Gigabyte ( sam taką mam :D, a przesiadłem się właśnie z Ge Ti-4200 ); kupowanie dzisiaj ti-4200

( skądinąd bardzo dobrej karty ), zwłaszcza jeśli myslisz o najnowszych grach wymagających wsparcia dla DX 9, jak wspomniany Doom 3, byłoby według mnie nieporozumieniem

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bez AA i Anizo - powiem tak: być może GF4 :wink:

Z wodotryskami bezapelacyjnie Radek9600Pro

A po za tym to coś ostatnio za bardzo obrodziło wątkami GF4 vs. Ati coś tam :twisted: Jeśliby poszukać to na zadane pytanie padła już dawo odpowiedź w innym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze gf4 nowego np od gainwarda mozna na allegro kupic juz za 350 zl , a radki 9600pro widzialem ze teraz stoja po 520zl. jak dla mnie to wzialbym 9550 za 285 i krecil na prawie 9600pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepij weź Radka 9550 lub 9600, zawsze możesz go podkręcić. :D

No tak, tylko że takie Raki 9550 mają pamięci o większym czasie dostępu niż taki R9600Pro, a co za tym idzie osiągają mniejsze częstotliwości na pamieciach.

 

BTW. A Radka 9600Pro to nie można podkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ge-Cube 9550 XT - taktowania na standardzie 400/200 w środku CS-CZ.

- tylko to

Ge-Cube? IMO bez sensu brac ta karte, ona chodzi po ok 425, a za 450 sa na allegro 9600 pro szafirki chyba. A czy jest sens dopłacac? IMO jest poniewaz w takim marku 03 4ti chlastaja ~1700 a nawet taki potkrecony 9550 daje rade 3000, wiec potkrecony 9600 pro jakies 400 z haczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porozumieniem jest kupowanie radkow ponizej R9500PRO z biosami do krecenia.

W najnowsze gry i tak nikt nie gra na R9600PRO z AA i AF (FC i DIII). A ze starszymi lub nowymi ale nie wymagajacymi grami (TRD2, CMR05, POP, SPLINTER, itp) gf4ti radzi sobie elegancko z AAxQ + ew. jakis malutki anizo.

Wiec dolozenie 250 pln do tego aby miec AFx8 (w niektorych grach) to IMO nieporozumienie.

I wcale nie chodzi ile koles ma kaski na karte tylko jak ta kasa rozporzadzi madrze. Lepiej se HDD dokupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że mówi to (szczęśliwy?) właściciel GF4Ti ;). Każda z naszych wypowiedzi jest w jakimś stopniu tendencyjna. Jednakże w obecnym czasie R9600Pro jedynym rozsądnym wyborem w całkiem przystępnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600TX czyli tak jak R9500Pro.. za 500zł idzie wyrwac..

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30001364

Ewentualnie ten R9600 od Sapphira..

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30382174

(model chipsetu Radeon 9600 Pro

typ zastosowanej pamięci DDR (128bit)

taktowanie rdzenia 400 MHz

taktowanie pamięci 600 MHz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka tygodni temu wymienilem gf4 4200 na radrona 9600pro i bez wachania polecam taka zamiane kazdemu kto sie nad tym zastanawia, a wlascicieli gf4ti, ktorzy bezsensownie bronia swojej przestarzalej karty szkoda sluchac.

 

kaeres twoje gadanie jest bezsensu, widac ze nie miales do czynienia z radeonem 9600

 

a co do lepszej wydajnosci gf4 w DX8 to tez bym sie czepial, bo w marku2001 mam dokladnie taka sama liczbe punktow na procesorze AXP 2000MHz na obydwu kartach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kto ma gf4ti (tak jak ja) to mowi ze lepszy gf a kto ma ati mowi ze lepszy ati. Gf 4ti kupilem 2 lata temu i nie wiem czy jest sens kupowac ja dzisiaj i nie wiem czy jest sens kupowac 9600 !!!!!!!!! proponuje dolozyc kasy i cos lepszego ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> albo taniej 9550.

Ten kto ma 4ti moze jeszcze poczekac az stanieja 6800 i x800 :D

 

ja mam baardzo slaby model jakis "dream" 64mb (4ns hynix) i oczywiscie 4x i mam 1700 w 3d marku 2003 mysle ze to duzo jak na taka grafe szczegolnie ze nie jest wogole krecona, radiatorki juz w drodze :D zobaczy sie co wycisne.

Nie ma po co dzis jej kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dam przyklad z gier w ktore gram, nie najnowsze i wykorzystujace DX8:

LFS na 9600pro 4AA/16AF chodzi lepiej niz na GF4 4200 bez filtrowania,

BF na 9600pro z 2AA/8AF chodzi lepiej niz na GF4 4200 bez filtrowania,

o FarCry'ajach itp. pisali juz inni wiec nie bede sie powtarzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wes 9550 hisa 128/128 za 300zl on jest na 250/400 taktowany i idzie do 400 rdzen pamiec 270 i w 3dmarku 3000, spoko karta osczedzasz 140zl odrazu bo tyle 9600 kosztuje,440zl ,a do pro to raczej niema szans bo on ma okolo 4200pkt wiedz mozna sie tylko zblizyc ,ale poco ci to, doradzam dlatego ze za 4mc jest konec roku i ma wyjsc direcx10!!! to poco ci teraz taka 9600pro lepiej zapolowac na 9800 bo on spadnie na 600-700zl i zrobic sobie prezent na gwiazdke a potem...cos z dx10 a za 140zl to ramu lepiej kup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...