Skocz do zawartości
Lookczyk

Winfast FX5700LE-moze ktoś to kręcił???

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem już posiadaczem takiej karty ale ci odpowiem. Miałem trochę mądrzejszą bo zwykłego 5700 z zegarami 425/550MHz. Mocno wtedy szperałem za nowościami o tej karcie. Rdzeń powinien spokojnie ci pójść na 400MHz ale z pamięciami może być kiepsko. Przy mojej miałem pamięci 3,6ns Samsunga a szły spokojnie 700MHz DDR :D (chyba pomyłka w oznaczeniach). W twojej pamięci będą 5ns i to jest bardzo wąskie gardło dla tej karty. Ona lubi wysoka przepustowość pamięci. Jeśli pójdą na 500MHz DDR to już będzie super. Ja swoją wspominam bardzo dobrze.

Powodzenia w OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Ja swojego nie a puściłem 425/550 @ 580/680. Na 590 690 leciutkie arty miałem. A LE ponoć się łądnie kręci do poziomu 5700.

A i zależy na jaki egzemplaż trafiłeś. Mi idą całkiem spoko pamięci natomiast gpu mniej.

Poczytaj w googlach. Napewno coś będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to nie 5ns tylko 4 i wtedy to jeszcze trochę powinno hulać :wink:

 

Zwykły 5700 Leadteka to wypas karta. Mój był niewiadomej firmy Manli. Kamil jak tam 3DMark03 ? Bo mi karta poszła do 3880pkt z ustawieniami o ile się nie mylę 480/710. Rdzeń na mojej to była kicha straszliwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

4101 2003 (590/690. Czasem jakaś pojedyncza czarna kreseczka)

oraz 12.300 2001

33.313 aquamark 3 (default)

Wiem że mało w 2001... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Dzięki.

A widać że gpu mało ci szedł : ale pamięci śmigały. Jednek gpu ma większe znaczenie. Coś za coś. Mi idzie pośrednio :) i jest dobrze.

Mój tata kupił właśnie takiego radeona 9600pro do swojego komputera. Różnica w stosunku do 5700 (w grach) to 5-max 10 ramek. A 3d marki lepiej idą na radku bo fx ma troszkę słabszy ps.

Karty jak najbardziej porównywalne (tylko jakiś mały coolerek ma 9600 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Fiuu ładnie wygląda :)

Ja mam miedziane revoltec'ki oraz 3 wicherski skierowane na grafę. Temp nie pamiętam a teraz mi się sprawdzać nie chce... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D wieeeeeeeeeeeeeelkie THX za wypowiedzi :!: :!: :!:

 

a mój FX5700LE chodzi jak narazie na 470/580 i żadnych artów nie widać 8O 8O 8O 8O

ale coś mi sie zdaje ze bede musiał sobie sprawić radiatorki na pamięci bo się nieco grzeją. Ale krece dalej i czekam na kolejne wskażówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Leadetek 5700 non LE i podkręcałem do 480/580 dalej się nie bawiłem nie miałem czasu podkręciłem i 3dmarka 03 przeszło

czym sprawdzać najlepiej do ilu moge podkrecic kartę podkręcam i za każdym raze 3dm03 i znowu wyżej jak przechodzi to tak dale aż do momentu w ORT: ORT: ORT: kturym nie przejdzie czy jak sie wiesza to już dalej nie prubować ja na wyżej wymienionych jak patrzyłem to już sie chaczyło!! Ale przechodził do konca i była temp. 39 a jaka powinna byc przy większych??

 

A jeszcze jedno jak sprawdzić jakie mam pamięci AIDA??

czy czymś takim czy na pamięciach będzie?? ale ja chcę wiedziec na 100% słyszałem że na pamięciach różne głupoty wypisują

 

 

Dzięki za odpowiedzi

 

POZDRAWIAM wszystkich model3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was wie jak włączyć vivo w 5700 :?: Zainstalowałem stery 60.71 i WDM Drivers (drivery od vivo) i w win fast pvr Application nie mogę szukać stacji TV a jak nie zainstalowałem wdm mogłem (tylko oczywiście nic nie znajdowałem) HELP :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4101 2003 (590/690. Czasem jakaś pojedyncza czarna kreseczka)

oraz 12.300 2001

33.313 aquamark 3 (default)

Wiem że mało w 2001... :(

Witam , widzę że rdzenie z 5700 kręcą się super ,oc w porównaniu do 5600 ultra II są super ale nie tego się spodziewałem po taktowaniu rzędu 580-600 na rdzeniu.Moja karta idzie bez problemu na 460/870(2,5ns) z nowym chłodzeniem(wszystko raczej chłodne-tylko v-mod coś da więcej) i na sterach 53.03 w 3d2001 miałem 14.098 w aqamark03 31.166(ten robiłem na innych bo miałem problemy) i 4002 w 3d2003(ledwo co).Czy aż takie znaczenie ma taktowanie pamięci?Ogólnie z tymi FX-ami jest niezła jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytam i oczom nie wierzę. Odświerze troszke temat. Chodzi mi konkretnie o 5700LE Leadteka. Na jakich sterach koledzy mają aż takie wyniki i czym toto kręcą... winfoxem? Zastanawia mnie to bo sam mam taki sprzęcik na hynixach 5 ns i powiem tak o ile rdzeń idzie do powiedzmy 480 o tyle pamiatki max. do jakichś 490 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Rumcajs@

Stery polecam 53.03 oraz 56.72 (53.03 są lepsze ;) )

A do oc riva tuner. Pewnie nie zauważyłeś ale niektórzy mają tutaj 5700 nie LE ;)

Dustone@

Moim zdaniem i pamięci i rdzeń ma znaczenie. Podkręciłem grafe (pamięci, gpu) i mam 14k 3DM 01 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

No aż taki bystrzacha nie jestem, żeby nie odróznic użytkowników 5700 od 5700LE

heh luzik ;)

 

Co do rivatunera to nie bardzo jednak qmam przecież tam GPU mozna ustawic chyba max na 375 MHz i to i tak tylko via forceware :roll: .

Zaraz a który pasek rozwijasz ? Ja kiedyś rt wywaliłem bo sie @ nie dało. Okazało się że rozwijałem górny pasek a nie dolny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...