Skocz do zawartości
mic

Sky Tower Mod rev. 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc po raz kolejny oddaje pod krytyke publiki moją biedną, katowaną budę. Myślę, że mod jest wykonany w ok. 65%. Jestem w miejscu gdy przydałaby się pomoc 'publiczności' co do dalszego kształtu moda. No to zaczynamy!

 

Po pierwsze wygląd budy przed modem:

 

1. przód

2. bok

 

Zdjecie 1. pochodzi jeszcze z czasow gdy miałem akwarium. Zdjęcie 2. to czas gdy akwarium już nie było, a pompka jest niezatapialna.

 

 

A teraz relacja z modowania:

1. Budowanie shrouda

Kilka uwag:

- 2 ostatnie zdjecia przedstawiaja zamontowanego shrouda w mojej tymczasowej budzie

- kolor shrouda bedzie inny

 

2. Wycinanie dziury

 

- szlifierka rozleciała sie po kilku dniach...

 

3. Monotawanie papsta 172mm

 

4. Malowanko

 

Na zakonczenie chcialbym dodac, ze kolorystyka opiera sie na czerwonym, brazowym i złotym chromie i ma robic efekt 'zardzewiałego złomu'.

 

 

Oprocz tego modowany jest wlasnie przedni panel widoczny na pierwszym zdjeciu.

 

Fotostory niedlugo :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te krzywe dziury beda traktowane szpachlowka ?

dobry poczatek moda ;] choc nie wyglada to pieknie to jako bardziej doswiadczony moder wiem ze nie mozna oceniac tak wstepnych prac

skromnosc powalajaca

czym to ma sie do tematu ?

 

modzik moze byc fajny ale jak narazie to tylko malowanie mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te krzywe dziury beda traktowane szpachlowka ?

dobry poczatek moda ;] choc nie wyglada to pieknie to jako bardziej doswiadczony moder wiem ze nie mozna oceniac tak wstepnych prac

skromnosc powalajaca

hehe

Vip, chodzilo mi o to ze wiem jak moga wygladac poczatki zeby uprzedzic wszelakie posty typu "nie podoba mi sie"

sam wiesz ze moj mod nie wygladal pieknie na poczatku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[meczenie]faAaajnie, faAaAaAjnie[/meczenie]

 

tylko jedno mnie zastanawia.. czy ten WIELGACHNY wiatrak nie bedzie za bardzo halasowal.. i..

 

czy nie lepiej zrobic szrołda z cienszego drewienka?

 

ciekawe kolorki.. jak sie jeszcze postarasz i nie skaszaniesz przodu to bedzie... wypasik

 

p.s. skad sie wziela nazwa PAPS ? ;][meczenie]faAaajnie, faAaAaAjnie[/meczenie]

 

tylko jedno mnie zastanawia.. czy ten WIELGACHNY wiatrak nie bedzie za bardzo halasowal.. i..

 

czy nie lepiej zrobic szrołda z cienszego drewienka?

 

ciekawe kolorki.. jak sie jeszcze postarasz i nie skaszaniesz przodu to bedzie... wypasik

 

p.s. skad sie wziela nazwa PAPS ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macko55 - ten 'wielgachny wentyl z przodu' to bardzo fajny Papst 172mm który na napięciu 17V jest praktycznie niesłyszalny (nominalnie pracował na 48V)

 

 

 

aha, czyli zostawiasz krzywe dziury na wentyle? :>

Tego nie powiedziałem. Dziura z przodu w plastiku na pewno będzie równana a i tak gdyby pozostały jakieś nierówności, to grill to 'zamaskuje'

 

 

SKRYTOBOJCA - Z założenia buda nie ma być ładna. Ma wyglądać na zmasakrowaną :) A, że Tobie się nie podoba, no o jej, o gustach się nie dyskutuje.

 

A może pokażesz swoją budę? Chętnie zobaczę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie to troche kiczowate :) ale nie wiem jak bedzie wyglądała wersja finalna. POstaraj się a nie stosuj w modowaniu metode młotka. Te dziury na wentyle to okropieństwo(moje zdanie). Napisałeś że nierówności przykryją grile od wentyli powiem ci jedno takie mody dobrze wyglądają z daleka ale z czasem właściciel zastanawia się czemu zrobił to tak kiczowato to i owo ale przeciez wszystko jest zamaskowane no i co z tego jak się myśli o tym że to nie jest zrobione profesjonalnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie to troche kiczowate  :) ale nie wiem jak bedzie wyglądała wersja finalna. POstaraj się a nie stosuj w modowaniu metode młotka. Te dziury na wentyle to okropieństwo(moje zdanie). Napisałeś że nierówności przykryją grile od wentyli powiem ci jedno takie mody dobrze wyglądają z daleka ale z czasem właściciel zastanawia się czemu zrobił to tak kiczowato to i owo ale przeciez wszystko jest zamaskowane no i co z tego jak się myśli o tym że to nie jest zrobione profesjonalnie :wink:

Nie, no masz racje. Tylko powszechnie wiadomo, ze zwykli userzy (nie powiem moderzy) niestety nie dysponują pro narzędziamy do robienia pro otworów w pro blachach ;) No ale od czego jest szpachel ;)

 

Dzis troche pomoduje i jutro dam jakies nowe foty. Pozdrawiam!!! (szczegolnie Ciebie, Skryty ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie to troche kiczowate  :) ale nie wiem jak bedzie wyglądała wersja finalna. POstaraj się a nie stosuj w modowaniu metode młotka. Te dziury na wentyle to okropieństwo(moje zdanie). Napisałeś że nierówności przykryją grile od wentyli powiem ci jedno takie mody dobrze wyglądają z daleka ale z czasem właściciel zastanawia się czemu zrobił to tak kiczowato to i owo ale przeciez wszystko jest zamaskowane no i co z tego jak się myśli o tym że to nie jest zrobione profesjonalnie :wink:

Nie, no masz racje. Tylko powszechnie wiadomo, ze zwykli userzy (nie powiem moderzy) niestety nie dysponują pro narzędziamy do robienia pro otworów w pro blachach ;) No ale od czego jest szpachel ;)

 

Dzis troche pomoduje i jutro dam jakies nowe foty. Pozdrawiam!!! (szczegolnie Ciebie, Skryty ;))

wiesz dremel rullez jest wiele narzędzi którymi można wyciąć ładną dziure. Wiertarką też się da tylko trza umieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mic, moglbys dac troche ostrzejsze fotki tej budy bo tutaj troche KIEPSKO widac co to wogole jest, a slyszalem ze Masz olka 740? i chyba lepsze fotki z niego wychodza :>

 

PS. tez pozdrawiam ;);)

720 UZ :) Postaram sie jutro po pracy cos pstryknąć :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm liczy sie chec i osiagniecie zamierzonego celu , a byc zmasakrowana to jestes na najlepszej drodze do tego by tak bylo :) i o to chodzi , nie kazdy musi gustowac w takich projektach , osobiscie wole bardziej spokojne klimaty ale mysle ze bedzie git

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna bude w drugim kompie :)

tyle ze narazie jedyny mod to przerobienie na ATX ;)

Ale niedlugo biore sie za malowanie...

No moja tez jest przerobiona na atx, ale to bylo juz jakis czas temu. A masz moze gdzies zdjecia tej swojej przerobki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jutro rano odbieram szlifierkę z reklamacji i prace ruszą pełną parą. Mozecie się spodziewać fotek wieczorkiem.

 

Pozdrawiam

mic!

 

UPDATE:

no moze z ta pelna para to troche przeszadzilem :) Troche malo czasu bylo. Duzo nie zrobilem :oops: Z instotnych prac:

 

- wmontowywanie frontowego grilla - 1wszy etap

- wkomponowanie 'wkładki atx'

- przymierzanie do budowy nóżek (nie mam pomysłu :/)

 

oto foty:

 

http://www.su.tkchopin.pl/!tweak/skytower/...05-09/index.htm

 

PS.

Za kazdym razem gdy przygladam sie budzie widze 'niedoróbki'. Duzo pracy mnie jeszcze czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz by wygladała na zmasakrowana? Wybebesz ja, weź młotek najlepiej 5 kg. Pier... uderz :] ja kilka razy. Poniej rekami wyprostuj by dało sie tam czesci wlozyc i zrob to. Wtedy bedzie NAPRAWDE zmasaktowana :D

 

No nie wiem, czy udałoby mi się rękoma powiginać taką grubą blachę ;)

 

Ale pomysł ciekawy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. po kilku dniach przerwy/myślenia/robienia moge zaprezentowac nastepne zdjęcia.

 

Link tu (uwaga, bo zdjecia troche moga ważyć.

 

 

Hmm

co do komentarza:

po1: węże będą inne (czyt. nowe) [narazie mi zabrakło]

po2: zdjęcia są niewyraźne bo robione po pijaku

po3: czekam na uwagi :)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...