Skocz do zawartości
kusztyk

jaka plyta do athlona 64?

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym na waszym miejscu prał AMD 64 pod socket 939. bo te 754 sa nie przyszłościowe..

Microstar K8N Neo2 Platinum MS-7025 - 560

AMD Athlon 64 3000+ BOX s939 - 730

DDR-SDRAM Hynix 512MB DDR-400 -D43 380. Ewentualnie w takie kostki.

Cena z 1 GB ramu 2050

Cena z 512 ramu 1670

 

Gdybym miał brać teraz wziął bym coś takiego.

 

Dalej jakaś grafa do 1000 zł. I na reszte 600 zł byle dobry zasilacz był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem WYRAŹNIE że chce płyte pod socket 754...

Kasy mi nie styka, jak bedzie nowy proc to bedzie tez nowe mobo następnym razem...

Przez twoją wypowiedź wnioskuje, że z tych dwóch modeli płyt lepiej brać MSI na NF3 250Gb...

Jeśli tak, to czy GF 2MX 200 poleci mi na tym sprzęcie?

Co myślicie o "pascie termoprzewodzącej" dołączonej do procesorów A64 w wersji box?

Czy będzie mi to działało na jakimś starym, badziewnym zasilaczu ATX 300W? Napewno nie jest to standart ATX 2.03, bo kupiłem go z kompem 3 lata temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem WYRAŹNIE że chce płyte pod socket 754...

Sorka. Gdzieś mi umkneło.

A co do zasilacza. Znajoma gdy kupowała kompa (gotowego) z Athlonem 2000+ i GF 4 256 MB dostała 300W. Ja na twoim miejscu nie ryzykował bym skoro napisałeś że badziewny, żeby chociarz jakaś firma była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zdecydowanie z chipsetem nforce 3.

 

Ale lepiej dooszczędź te 200 zeta i weź proca na sockecie 939, jeżeli nie masz nic przeciwko temu. Nie będzie już procków na 754, bo AMD wychodzi z procesu i tej technologii. Może to co piszę może wydawać się głupie, ale nie będziesz musiał zmieniać płyty, zmieniając proca.

 

Karta będzie chodziła, bo płyty mają złącze AGP x8 kompatybilne z AGP x4, które ma twoja karta.

 

Pasta termoprzewodząca? BTW Co do niej, na www.proline.pl jest poradnik jak ją nakładać :) Nie wiem jak jest w przypadku 64rek, ale podobno pasta przy XP była kijowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być komputer głównie do neta i filmów, od czasu do czasu jakaś gierka, mi potrzebne tylko 64bity bo to narazie tylko jets przyszłościowe, to ostatni mój komputer składany za moje własne pieniądze, zresztą nigdy nie miałem problemu ze zbytem starego sprzętu. Co mi po płycie, która dzisiaj jest super, za dwa lata na pewno będzie szybsze HTT, i ta płyta bedzie i tak do wymiany.

Zasilacz najchętniej zmieniłbym na NeoTECa 380W, tani jak na tą klasę zasilaczy, ale nie mam kasiory, jak bedze miał money to pierwsze co zrobie to kupie r9600pro, przerobie na xt i zasilarka nowa będzie... Zapas mocy mam duży, z moich obliczeń wynika, że moja przyszła konfiguracja bez o/c będzie żarła 251W, 300 styknie do czasu... A co myślicie o ModeCom'ie, ma pfc... Chyba najprędzej będe go mial...

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie produktu A64 3000 s754 w wersji box: jak sprawuje się system chłodzenia, z czego jest radiator, wiatrak na nim jest głośny i czy lepiej kupić proca w wersji oem i zainwestować Pentagrama Freezone QC 92/80 AlCu, bo pastę napewno dam arctic ceramique.

I jescze co do zasilacza - jest to Xpower, Tracer albo Megabajt, chociaż jest wyjście ATX 12V to mam nadzieje, że mi odpali, nie mam mowy o żadnym o/c przy takim złomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...