Skocz do zawartości
kingcin

problem z kompem win nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem z kompem tj gdy włączam win wyskakuje mi komunikat: Dołączona grafika

 

Dzieje się tak po tym jak komp przez pewien czas nie wyświetlał obrazu wtedy skasowałem CMOS i podłączyłem głośniczek systemowy(bez głośniczka się nie włączał)

 

Wcześniej wszystko było ok.

 

Próbowałem format i instalację na innym HDD i jest to samo

 

Ta opcja chkdsk /f nie działa, na wszystkich 3 dyskach zaś używałem opcji chkdsk /f i /r

 

Próbowałem też FIXMBR i nic

 

Ten komp to

 

Slotek 67ev1

Celeron 400@500

192 mb ram

Hdd wd Cavir 2gb, 2,5gb , 5gb (to są dyski nie partcje)

Ati rage 2c

Cd toshiba 24x system jak w temacie

system win 2000 sp4

Proszę o szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić czy poprawnie skonfigurowany jest bios tzn. czy wykrywanie dysków ustawione jest na "auto", czy ustawiona jest prawidłowa sekwencja startowa np. "a,c,cd-rom". Możesz też spróbować podłączyć dysk do drugiego kanału ide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE (0x0000007B). Oznacza uszkodzenie dysku, kontrolera dysku lub pojawienie się wirusa na sektorze rozruchowym.

coś to nie do końca jest tak bo win xp pro instaluje się i działa normalnie, ale wolno ze względu na cfg a poza tym to od 2000 mam nie wykorzystaną licencję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...