Skocz do zawartości
Nyny

Problem z GeForcem na allegro.

Czy uwzgledniac gwarancje na nizej opisany problem?  

  1. 1. Czy uwzgledniac gwarancje na nizej opisany problem?

    • Tak
      1
    • Nie
      20


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panstwa,

mam pewien problem i chcialbym zasiegnac porady u was.

Na allegro sprzedaje juz ponad 2 lata i zdobylem ponad 150 pozytywnych komentarzy. Ostatnio wpadl mi w rece okazyjnie kupiony geforce 2 mx 400 64mb 128 bit agp 4x. No wiec tak jak to robie zawsze,przed sprzedaza testuje karte. Podpinam ja na mojego 8rda3i i smiga wszystko ladnie pieknie. Pochodzila z 4-5h no i moze zostac juz sprzedana....

Wystawilem ja i sprzedalem na allegro :P

Po wylicytowaniu gosc pyta sie mnie czy ta karta podejdzie mu do starszej plyty z agp 2x co oczywiscie potwierdzilem.

Za kilka dni dostaje maila od goscia ze karta nie wstaje i ze na pamieciach sa jakies odpryski :OOO Kazalem mu przyslac karte ....

Otwieram paczke i patrze a tu popalone pamieci co do jednej... Na kazdej kostce taka mala czarna kropka a w jednej nawet dziurka :P

Mam teraz dylemat co zrobic czy uwzglednic gosciowi gwarancje co byloby raczej chore z mojej strony czy porpstu powiedziec mu co i jak?

W jaki sposob mozna spalic tak grafike??? Zła plyta padniety zasilacz????

Prosze o porady tweakerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałeś w stanie idealnym... bez tych uszkodzeń?

No to co masz za problem... Musial coś grzebąc - albo coś mu się zrajało... może zasilacz 150W ;)

Nie oddawaj kasy... Naciągacz...

Karte nie tak ładno jest spalić... musaił cos grzebać..

Nawet przy podkrecaniu to jest dość trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest na 100% ta sama i na 200% dzialala u mnie bez zarzutu wiec chyba gosc cos skopal.

najgorsze jest to ze wystawilem mu juz komentarz pozytywny i nie bede mial mozliwosci zmiany tego :(

A czy on juz Tobie tez wystawił komentarz?

 

Jeśli tak, to olej go ciepłym moczem. Wyślij kartę i tyle.

Gwarancja jakaś była do niej?Może dawałeś rozruchową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie.. jaka gwarancja?

Zawsze możesz odpowiedzieć na komentarz który on Ci wystawi i odpowiednio go skomentować...

Yhy.. no i masz jeszcze nauczke na przyszłość - sprzedający NIGDY NIE powinnien wystawiać komentarza jako pierwszy...

Jedna z moich zasad... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on mi jeszcze nie wystawil komentarza...

gwarancje daje zawsze rozruchowa ale bez jaj. karta jest ewidentnie spalona i niestety takich przypadkow nie moge uwzglednic...

teraz bede mial nauczke zeby nie wystawiac 1szy komentarza ale co tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie.. jaka gwarancja?

Zawsze możesz odpowiedzieć na komentarz który on Ci wystawi i odpowiednio go skomentować...

Yhy.. no i masz jeszcze nauczke na przyszłość - sprzedający NIGDY NIE powinnien wystawiać komentarza jako pierwszy...

Jedna z moich zasad... :D

Dokładnie TAK! Teraz to już nic innego nie zostało...faktycznie jako sprzedający NIGDY nie wystawia sie jako pierwszy...No ale teraz to sprawa jest prosta...karta działała...czyli rozruch nastąpił...ktoś wyczół, że w takiej sytuacji może troszkę przegiąć bo jak nawet..tfu tfu..coś się spali to wysle kartę z powrotem.

 

Szkoda bo co byś nie zrobił będziesz stratny. Jeśli kartę przyjmiesz to kase chyba zwrócisz (nie zarobisz)...a jeśli odeślesz to dostaniesz negatywa a to boli...Sam dbam i to bardzo o czyste konto i bym się bardzo @#$% jeśli ktoś zrobiłby mi taki numer.

 

Tak swoją drogą to ile on ma komentarzy?Jest wiarygodny?Podaj jego nick!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie bede podawal nicka jego zeby pozniej nie bylo jakis przykrych sytuacji. gosc ma okolo 36 pozytywów 0 negów. okolo 20 za zakupy a 16 za sprfzedaz...

dodam jeszcze ze na potwierdzenie moich racji mam zdjecie karty zrobione przed sprzedaza i po przyslaniu mi karty przez goscia. na tym drogim widac (slabo bo robione bylo kamera internetowa ale widac) 2 czarne punkciki - slady spalenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtopiłeś ale to tylko przez ten komentarz wystawiony Teraz pozostaje ci kupić jakiegoś taniego MX400 i wysłać mu. Lepiej jest poświecic te 7 dych i tak sobie kiedys odbijesz (tez zrobisz kogoś w <span style="color:red;">[ciach!]</span>a) niz miec skopana opinie Zbiora ci sie takie 3 negatywy i ludzie juz nawet ich nie beda czytac a od razu omijac twoje aukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się....

Wystarczy dobre argumenty i po sprawie...

Jego komentarz nie musi wszystkiego przekreślać - wszystko zależy na jakim poziomie jest człowiek...

Ja bym się nie dawał i nie oddałbym karty...

Alt to tylko MHO....

Kto był za TAK? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się....

Wystarczy dobre argumenty i po sprawie...

Jego komentarz nie musi wszystkiego przekreślać - wszystko zależy na jakim poziomie jest człowiek...

Ja bym się nie dawał i nie oddałbym karty...

Alt to tylko MHO....

Kto był za TAK? ;)

ya byłem za tak

 

wiadomo że najpierw jakieś słowne gierki ale jak koleś jest nieustepliwym s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ysynem to trzeba wyłożyć $ Gdyby to było coś droższego w takim przypadku nie możemy oddać pieniedzy i musimy pogodzić sie z negatywem, których możemy mieć określoną ilość żeby kupowali ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałeś w stanie idealnym... bez tych uszkodzeń?

No to co masz za problem... Musial coś grzebąc - albo coś mu się zrajało... może zasilacz 150W ;)

Nie oddawaj kasy... Naciągacz...

Karte nie tak ładno jest spalić... musaił cos grzebać..

Nawet przy podkrecaniu to jest dość trudne...

Sam próbowałem podkręcić na MAX GF2MX z radiatorem... !! i komp sie zresetował tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakac niestety jakos nie przekonuja mnie twoje argumenty.

wysylam gosciowi sprawna grafe, on ja psuje nawet niewiem jakim sposobem i ja mam mu niby zafundowac nowa karte ktora pewnie tez spali bo moze miec skopany zasilacz albo cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie karty tak jak mowilem mam przed i po. widac na zdjeciu ze to ta sama grafa i widac, jak sie dobrze przypatrzymy, te czarne kropki....

niestety numeru seryjnego z pamiatek odczytac sie raczej nie da, bo ftoka robiona kamerka internetowa, kazdy wie jakiej jest jakosci. w koncu to nie cyfrowka.

 

`1 negatyw moze az tak nie zniszczy mojej opini ale napewno bedzie bolesny na koncie 100% pozytywow. miejmy nadzieje ze moje argumenty beda przekonywujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy.. no i masz jeszcze nauczke na przyszłość - sprzedający NIGDY NIE powinnien wystawiać komentarza jako pierwszy...

Jedna z moich zasad... :D

To zasada chyba wszystkich sprzedających. Wytłumaczcie mi dlaczego? I jaki byście - wy, Wszyscy Sprzedający - wystawili mi komentarz w takiej sytuacji: Kupiłem pamięć na allegro, było napisane "wysyłka natychmiast po wpłynięciu pieniędzy". Pieniądze facet miał na koncie 2 godziny po zalicytowaniu (Kup teraz) i wysłałem chyba ze trzy maile z potwierdzeniem zakupu, danych adresowych i informacją o wpłacie zanim raczył mi po 3 dniach odpowiedzieć. Przysłał maila, że właśnie wpłynęły pieniądze i wysyła towar (po 3 dniach! - przelew wewnętrzny w mBanku). Po tygodniu dalej nie miałem pamięci, a ten głupek przysyła maila z prośbą o dane adresowe, bo nie może wysłać paczki. Facet ma ponad 300 komentarzy, a zachowuje się jak kretyn. W końcu ustaliłem jego telefon domowy. Jak mnie usłyszał, zaczął coś bąkać o złym adresie, zwrocie przesyłki, w końcu sam się zaplątał. Po wielu bojach dostałem pamięć w 3 tygodniu po licytacji zwykłym listem (zapłaciłem 10zł kosztów przesyłki prior.)

 

I co Panowie sprzedający? Czy ja zasłużyłem na negatyw? On jak najbardziej, tylko jaki komentarz mi wystawi, jeżeli ja wystawię negatywa? Trzeba zacisnąć zęby i nie wystawiać wogóle.

Ja też czasami coś sprzedaję i kupuję na Allegro, ale gdy jestem sprzedającym, jedynym wyznacznikiem rzetelności kupującego jest dla mnie termin wpływu pieniędzy, lub odbioru paczki za pobraniem i wtedy wystawiam komentarz. A ewentualne zwroty, gwarancja,czy inne reklamacje to już zupełnie inna sprawa. Myśląc, że człowiek coś od Was kupuje tylko po to, żeby zaraz oddać i zarządać zwrotu pieniędzy to gruba przesada. Przecież podwójnych kosztów przesyłki nikt mu nie zwróci?

 

W tym konkretnym przypadku klient prawdopodobnie coś sam spieprzył i szuka naiwnych. Trzeba zwrócić mu kartę i po sprawie.

 

Ps. Ten post nie jest broń Boże skierowany przeciwko mechl!kowi. Wybrałem ten do zacytowania, bo po prostu był najkrótszy.

 

Pozdrawiam i życzę udanych transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrafi mi ktos racjonalnie wyjasnic przyczyne spalenia??

czy mozliwe ze stalo sie to w skutetk wlozenia karty do agp 2x.

jak wiadomo agp 2x ma napiecie 3.3v

ja sprawdzalem karte na plycie z agp 8x czyli 1.5v. poniewaz karta obsluguje tylko agp 4x wiec musiala przestawic sie na agp 4x

jak to jest dokladnie z tymi napieciami??

 

agp 2x = 3.3v

agp 4x = 3.3v albo 1.5v

agp 8x = 1.5v ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...