Skocz do zawartości
NyguS

Podkręcanie Sempronow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam Semprona 2200+ (plyta ASRock K7S8X) i podkrecilem go do 2000MHz (200MHz x9) z lekkim podniesieniem napięcia. Wszystko wydaje sie stabilne. Czy temperatura nie jest za duza (chlodzienie Spire FalconRock II) bez obciazenia 43 ctopnie w stresie 54 z zamknieta obudowa. Jakie ten procesor ma granice (bezpieczne), moze uzytkownicy Sempronow podziela sie swoim dzoswiadczeniem z podkrecania ich (malo obecnie w necie jest informacji na ten temat) Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200x9 dla mnie 1800MHz :roll: a ty piszesz ze 2000MHz :? no ale oczywiscie moge sie mylic wiec jak sie myle to niech mnie ktos poprawi :):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz racje VerB oczywiscie chodzi o 1800MHz, poprostu zamyslilem sie i nie wiem czemu wpisalem 2000MHz (ehh te marzenia o wiekszej czestotliwosci robia swoje :D ), ale zastanowiam sie czy z tego procka nie da sie wiecej wycisnac? A jezeli chodzi o temperature to nie ugotuje sie to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz racje VerB oczywiscie chodzi o 1800MHz, poprostu zamyslilem sie i nie wiem czemu wpisalem 2000MHz (ehh te marzenia o wiekszej czestotliwosci robia swoje :D ), ale zastanowiam sie czy z tego procka nie da sie wiecej wycisnac? A jezeli chodzi o temperature to nie ugotuje sie to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no temp troche duza :/ na poczatek zdejmij bok z budy nich cooler zasyna powietrze z zew a nie cieple z budy , bedzie dobze jak po oc w stresie nie przekracza 55 st , zeby wejsc wyzej to przydaly by sie dobre pamieci do nich jakas mobo i do niej jakies dobre psu , choc na gorszym sprzecie tez mozna nie raz powalczyc o wiecej MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po zdjeciu obudowy jakies 4 stopni mniej, chyba bede musial pomyslec o wentylach w budzie :D mam jeszcze jeden problem po walnieciu go na 200FSB w biosie pokazuje 1800MHz (ASRock K7S8X Performace Bios 2.43 - na innych jest tak samo) ale w Windowsie XP (sp1) pokazuje 1,75GHz a w programie WCPUID pokazjuje 1749,54 MHz a system Clock 194,39 oraz System Bus 388,79 MHz DDR, co do pamięci to mam TwinMos 256 400MHz (tak ustawione sa tez w biosie) CL2.5. Oczywiscie procek rozpoznawany jest jako Sempron 2400+ :D , skad ta rozbieznosc?? czy ktos podkrecal juz Semprona powyzej 200FBS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ta rozbieznosc??

A no stąd że ASRock produkuje lowendowe płyty i oczczędza na jakości komponentów. Za zaniżanie FSB najprawdopodobniej odpowiedzialny jest clock generator (chyba tak się nazywa) którego zadaniem jest ustawienie częstotliwości dla całej płyty FSB/AGP/PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no stąd że ASRock produkuje lowendowe płyty i oczczędza na jakości komponentów. Za zaniżanie FSB najprawdopodobniej odpowiedzialny jest clock generator (chyba tak się nazywa) którego zadaniem jest ustawienie częstotliwości dla całej płyty FSB/AGP/PCI.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale po podwyzszeniu FSB powinno byc dobrze, znaczy prawdziwa czestotliwosc zegara podaje WCPUID(chociaz 200*9 =1800MHz). Czy jest jakis program dzieki ktoremu zobacze na jakich czestotliwosciach pracuje PCI/AGP (w biosie niestety tego nie ma)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum jest wzor jak sobie policzyc taktowanie pci/agp do konkretnego fsb , widzialem to ale nie moge teraz tego odszukac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podwyzszeniu FSB powinno byc dobrze

Tak, jeżeli AGP/PCI jest zablokowane na stałe (66MHz/33MHz), a nie podąża za FSB (Wyższe FSB -> Wyższe AGP i PCI -> Brak stabilności). Raczej drugi wariant jest bardziej prawdopodobny.

znaczy prawdziwa czestotliwosc zegara podaje WCPUID

Tak (WCPUID, CPU-Z itp.)

Czy jest jakis program dzieki ktoremu zobacze na jakich czestotliwosciach pracuje PCI/AGP

Sandra pokazuje, ale z tego co pamiętam to chyba niezadobrze :-(

Poszukam

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...