Skocz do zawartości
ThonThar

Problem z filmami

Rekomendowane odpowiedzi

U kumpla po zainstalowaniu systemu pojawił się taki problem:

filmy zaczęły przeskakiwać przy odtwarzaniu tzn co klika sekund na chwile przyspieszają. Czy ktoś wie czemu tak się dzieje?

System Xp z SP1 i wszystkimi aktualizacjami

i divx+xvid+ffdshow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada prosta, zadnych "pakunkow" "zbiorow" kodekow nie instaluj bo to jest czasami zabojcze i tak potrafi rozwalic rejestr ze niejeden mial przez to reinstalke windowsa. Chcesz miec wsio milo i przyjemnie to zainstaluj:

Do obslugi Xvida kodek Xvid, do divxa polecam ffdshow, po jego instalacji w configuracji ffdshowa wylacz dekodowanie Xvid'ow przez ffdshow. Proste i przyjemne zawsze tak mam i kumplom instaluje i nigdy nikt nie mial z tym problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Zasada prosta, zadnych "pakunkow" "zbiorow" kodekow nie instaluj bo to jest czasami zabojcze i tak potrafi rozwalic rejestr ze niejeden mial przez to reinstalke windowsa.

Tu się pozwolę nie zgodzić :) Od dość dawna używam klcodec pack i jak dotąd nie musiałem robić reinstalu przez ten kodek, wszystkie filmy chodzą mi dobrze i jeszcze się nie zdarzyło żeby jakiś film mi się nie otwarł, no chyba że był uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ograniczyć się do :

xvid 1, divx5.1.1(5.2 jest skopany), ac3filter 1,(jeśli się "enkoduje")

edit: już nie jest divx5.1.1Pro :)

 

ewentualnie :

ffdshow + ac3filter (jeśli się nie "enkoduje")

 

do odtwarzania mpeg2 polecam tylko i wyłącznie kodek z powerDVD5.

 

Jeśli już ktoś chce instalować pakiety w stylu klcodec, to niech chociaż sobie powybiera kodeki które kiedykolwiek będą mu

powtrzebne i zastanowi się czy przypadkiem nie ma już niektórych z

nich w systemie.

np. ac3filter + kodek z ffdshow dekodujący ac3 powodują razem różne

ciekawostki - po okazuje się że działają razem

 

jeśli i to zawiedzie to rzeczywiście pozostaje tylko LINUX :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

divx5.1.1Pro

No jeszcze lepiej, nie wiem po co ci pro jak do filmów wystarczy bundle, a tak poza tym wersja Pro (ta darmowa) wyświetla reklamy i ma sobie trochę robaczków. Wiec jak wolisz. Sam popieram rade Domin`a, ale zainstaluj sobie tylko i wyłącznie najnowszy pełny pakiet ffshowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Zasada prosta, zadnych "pakunkow" "zbiorow" kodekow nie instaluj bo to jest czasami zabojcze i tak potrafi rozwalic rejestr ze niejeden mial przez to reinstalke windowsa. Chcesz miec wsio milo i przyjemnie to zainstaluj:

Do obslugi Xvida kodek Xvid, do divxa polecam ffdshow, po jego instalacji w configuracji ffdshowa wylacz dekodowanie Xvid'ow przez ffdshow. Proste i przyjemne zawsze tak mam i kumplom instaluje i nigdy nikt nie mial z tym problemow.

popieram... często taki packi więcej robiły bałaganu niz pomagały... ffdshow + ac3 = rulezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. żadne reklamy mi nie wyskakują  , robaczków też nie mam

Jezeli myslisz ze ich nie masz to zrób tak:

zainstaluj jeszcze raz tego divxa pro

ściągnij i uruchom ad-aware Se z najnowszą aktualizacją

Przeskanuj całego kompa.

Gdy skonczy i bedziesz miał jakies adware to sprawdz czy nie ma tam jakiegos pliku z katalogu divx.

 

Lub inaczej. Zainstaluj divxa i wejdz do menadzera zadan. Sprawdz czy nie ma procesu bodajze trailer czy jakos tak z cyferkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów wystarczy ffdshow, ac3 filter, czasami xvid.

 

Pamiętajcie, żeby codeci i filtry były jak najnowsze.

 

Jeżeli ktoś ma problem taki, że filmy nie chodzą to ściąga program Gspot, odpala go i sprawdza czego mu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. żadne reklamy mi nie wyskakują  , robaczków też nie mam

Jezeli myslisz ze ich nie masz to zrób tak:

zainstaluj jeszcze raz tego divxa pro

ściągnij i uruchom ad-aware Se z najnowszą aktualizacją

Przeskanuj całego kompa.

Gdy skonczy i bedziesz miał jakies adware to sprawdz czy nie ma tam jakiegos pliku z katalogu divx.

 

Lub inaczej. Zainstaluj divxa i wejdz do menadzera zadan. Sprawdz czy nie ma procesu bodajze trailer czy jakos tak z cyferkami.

1.Nie mam żadnych procesów których bym nie znał i nie tolerował.

(nie "myślę", że nie mam, tylko --- nie mam :) )

2. Nie mam katalogu "divx" ani podobnych :), bo zainstalowałem divx'a z pakietu klite 2.26 full

3. Ad-aware potrafi skutecznie zablokować działanie divxpro jeśli

pozwoli mu się usunąć niektóre wpisy w rejestrze, kt rozpoznaje za

"szpiegowskie" - a mówiąc działanie mam na myśli enkodowanie.

4. Plik o którym mówisz --> gain_tickler.exe u mnie nie istnieje, podobnie

zresztą jak wpisy które go uruchamiają przy starcie :) , a to z racji wersji

divx 5.1.1pro z pakietu klite 2.26. Poza tym nawet jak się zainstaluje

oficjalny divx5.1.1pro ze strony www.divx.com , to po instalacji wyrzuca

się ten proces z pamięci, po czym kasuje wpis z autostartu(rejestru) i

wszystko jest fporzo :) -- do czasu niestety - później enkodowanie

przestaje działać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mozna zainstalowac tylko najnowszy ffdshow, ma wszystko co potrzebne i nie ma zadnych problemow z innymi kodekami bo po prostu innych nie potrzeba :wink: .Jednak ja zawsze wole kodeki Xvida instalowac oddzielnie, tak jakos mam, co do odtwarzania to nie ma roznicy czy xvid czy ffdshow masz zaisntalowany.

 

Tu się pozwolę nie zgodzić  Od dość dawna używam klcodec pack i jak dotąd nie musiałem robić reinstalu przez ten kodek, wszystkie filmy chodzą mi dobrze i jeszcze się nie zdarzyło żeby jakiś film mi się nie otwarł, no chyba że był uszkodzony.

Jak napisalem "czasami" instalacja jakis tam zbiorow kodekow robi taki burdelik w rejestrze ze najlepsza burdelmama tego nie naprawi. Po co ryzykowac skoro mozna wszystko zrobic 100% bezpiecznie? a efekt taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie instaluj jakiegos tam zestwau kodeków bo to ci popier... w kompie i bedziesz musuial formata pyknac albo przy dobrych wiatrach ghosta jak masz zrobionego.

 

Ja uzywam KLitle Mega Codec 1.02 którego sciągniesz z tąd

http://www.programs.pl/odtwarzacze_multimedialne.html

no ale jak masz nawalone z kodekami to najpierw format albo ghost.

To jest jeden pack ktory zajmuje prawie 30 MB i nigdy nie trafiłem na film który nie chodzi. Ach i nie instaluj nic więcej bo niepotrzeba albo mozesz cos spartolić. Do tego proponuje Best Playera i szafa gra.

 

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacenty02 napisał:  

Witam nie instaluj jakiegos tam zestwau kodeków

jacenty02 napisał:  

Ja uzywam KLitle Mega Codec 1.02

 

Sam sobie zaprzeczasz.

 

a Ty ?

 

Witam nie instaluj jakiegos tam zestwau kodeków

 

 

 

Widocznie KLitle Mega Codec 1.02to nie jakis tam codec pack...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...