Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

ja zamowilem (u mnie w lokalnym sklepie) ze maja sprawdzic jakie maja 512 hynixow ...miech temu kupowalem u nich i dostale co chcialem, czyli D8J-D43...mam nadzieje ze druga 512 jeszce znadzie sie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem druga 512...tylko ze B8R :? z poczatku nie bylem pewien czy brac ale wzialem...i nie zaluje...chodza tak jak tamte D8J...ja przynajmniej zadnej roznicy nie widze...moze jak ktos podkreca do FSB 260 to mu tobi to roznice ale tak jak ja (puscilem asynchro dla proby ramki na 230 i poszly) to nie ma zbytniej roznicy..wiec po zmianie na mobilka mam nadzieje ze te FSB 230 wyciagne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jedno pytanko co do tych hynix'ów

czy takie hynix'y o takich oznaczeniach

naklejka HYMD264646B8R-D43 WD-A

kości HY5DU56822BT-D43 423AA-A

będą podatne na kręcenie??

Chcę osiągnąć coś ok. 230-250FSB

Moja płytka to NF7-S v.2.0 i 2500+ braton mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak racja pisze 7,5ns ale pisze też D43 a to znaczy jeśli sie nie myle 4ns i CL3 (może w opisie w arescie mają błąd)

Najlepiej zadzwon do tego sklepu i zapytaj, lub przez maila. Bo rzeczywiscie z tym czasem dostepu 7.5ns jest cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te z aresta są dobre, są to r-d43 - 240mhz@3-4-4-11 stabilne w prime95. na 200mhz spokojnie leci 2-2-2-11 2.7v, więc kostki b.fajne :); druga kość j-d43 (z allegro) śmiga dokładnie tak samo.

 

btw. mam jedną kość j-d43 a drugą r-d43 i w dualu pow. 220mhz jest już lipa, windows często sypie błędami.

btw2. może sie ktoś zamieni z j-d43 na r-d43? (albo odwrotnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 7,5ns to blad :) W rzeczywistosci chyba nikt nie wie ile ns maja te pamiatki :) a D43 oznacza DDR400 CL3 :P

Dokładnie

D43 oznacza 3-3-3-11 dla 400Mhz, przy czym jak wiemy wszystkie te timingi można obniżyć:), lub podwyższyc, gdy używać chcemy FSB >200, czyli np. 250...

 

Poza tym, 7.5 ns to biegały sdram na fsb ~133Mhz, 6 ns było 166Mhz, i tak dalej leci w dół ns, a rośnie Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sobie kupiwszy w arescie 512. nie mam cyfraka ale zeskanowalem kosci.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

mam kosc goodrama 256 ktora smiga przy 400 na 2.5 3 2 11, teraz wlozylem ja do 2 banku a do 1 poszly hynixy. no i nie dziala:/ podnoszenie napiecia nic nie dale ciagle brak posta dopiero na 2.9V zwisalo po wyswietleniu procka. po zmianie na 2.5 3 3 11 juz dziala nawet na 2.6V ale dziwi mnie to czemu nie chce dzialac na 2.5 3 2 skoro dziala ludziom na 2 2 2. musze kiedys potestowac sama kosc bez goodrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie 512 Hyniksa D43 , wkladam do mojego Epoxa 8Rda3i , i ehooooo , pika pika , komp nie wstaje , przekladalem do wszystkich bankow i nic , wkladam do kumpla tez ma Epoxa ale 8rda3 , i tez echooooo , komp nie wstaje , nastepnie pamieci wkladamy na Asrocka i odpalaja

 

Da sie te pamieci jakos odpalic , zmienic bios na epoxie czy co ??

Jakies pomysly ?? z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyko error mam na abicie an7 pika i wogole komp sie nie wlacza tez d43: wczesniej chodzily w dualu bez problemu a teraz dziala tylko 1 kosc jak wsadzam 2 to pika albo error wyswietla na wyswietlaczu ktorego niema w instrukcji... sprawdze je moze jutro w dfi czy dzialaja w dualu ale wkladalem jeszcze te d43 do epoxa 8rda+ i poszly... dziwne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam również kupić te pamięci 1x512mb hynix d43

ale mam pytanie

jak odpale proca z 2500@3200 to z pamięcia nie będe musiał nic robić aby chodziła synchro z procem 3200+ bo to są w końcu memorki 400mhz dobrze rozumie ?

w sensie robic czyli zmieniac timmingi podkrecać ta pamięć )

bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym to masz racje mi np na moich elixirach zmiana timmingów na 2,5 2 6 2 pomogla troche w wydajności .

Pozostaje mieć nadzieje ze nie trafie na bardzo pechowąserie hynixów.

Chciałbym się zapytań was ile tak okolo oczywiscie powinienem miec punktów w aidzie zaspiodczyt ? przy tym moim sprzecie ponizej

 

 

Zamierzam kupić na www.pcprojekt.pl

Hynix 512 MB PC 3200 OEM

 

 

Typ pamięci: DDR 400

Standard JEDEC: PC 3200

Pojemność pamięci: 512 MB

Kod produktu: HYMD264646B8R-D43

ECC: NIE

Ilość pinów:

Ilość kostek: 16 po obydwu stronach

Producent kości: HYNIX

Czas dostępu kości: 4,3 ns

Typ obudowy kostek: TSOP

Konfiguracja modułu: 64M x 64

Częstotliwość pracy: 200 MHz

Maksymalna przepustowość pamięci: 3200 MB/s

Napięcie zasilające: 2,6 V

Ilość pobieranej mocy: 2,1 W

CAS Latency (tCL): 3

Row Active Time (tRAS): 8

RAS Precharge (tRP): 3

RAS-to-CAS Delay (tRCD): 3

Radiatory: Brak

BOX: NIE

 

CZy ta seria będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądze (ale to tylko przypuszczenia) że może:

odczyt: ~2900 mb/s

zapis: ~1000 Mb/s

 

oczywiście bez O/C.

Ja mam kingstomy z podpisu i mam:

odczyt: ~3100 mb/s

zapsi: ~1140 mb/s

 

Chociaż to hynix 4,3 ns także może być więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podepne sie pod temat - takie pytanie, ma ktos z was TwinMosy na hynixach D43? Bo ja takie wlasnie posiadam :twisted: Problem w tym czy zmieniajac na 1GB (2x512 dual) bedzie toto kompatybilne z pamieciami hynixa (wtedy dokupie kosc) czy raczej nie (sprzedam i kupie 2xhynix). Wydaje mi sie, ze problemow byc nie powinno, ale kto to wie - ogladajac zdjecia pamieci hynixa laminat jest troche inny. Moze cos doradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...