Skocz do zawartości
Hellriser

Bios od 9800 XT a obniżenie częstotliwości....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...mam pytanko czy jak do mojego radka 9800 pro (R360) wgram bios od radka XT i obniże mu czestotliwość np. do 400 rdzeń a pamięci do 700 to czy grozi to jakimś zepsuciem karty czy tylko strace na wydajności? (pewno się zastanawiacie po ci mi bios od xt skoro chce zmniejszyć taktowanie) no więc już tlumacze...zauważyłem że w niektórych grach na originalnym biosie mam dziwne krzaczki...np:w grze Americas Army jak strzele w jeden punkt robi mi sie przyciemniony kwadracik w tym miejscu gdzie strzelilem a na biosie od XT nie mam nic takiego,a chce zmienjszyć częstotliwość bo jak nam wiadomo w grze Doom 3 na biosie od XT sa kropki na ekranie (przynajmniej ja mam) więc proszę o jakis odpis na moje pytanko i z góry dziękuje :)

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie ATI Tool i ustaw na 2D częstotliwość nominalną od pro a na 3D max do Doom'a bez artów. Wtedy gdy nie będziesz grał w gierki 3D karta będzie odpoczywała a gdy włączysz grę automatycznie przestawi się na wyższe taktowanie. A odpowiadając dokładnie na Twoje pytanie , to zawsze możesz obniżyć taktowanie bez szkody dla karty ( a nawet z pożytkiem bo będzie się mniej grzała ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...