Skocz do zawartości
timmon24

podkrecanie athlona 2500+problem(jestem poczÄ…tkujÄ…cy)

Rekomendowane odpowiedzi

witam was

mam taki sprzęt

athlon2500 msi kt6 delta SR,codogen300w,gf4mx440se,512mb333mhz ELIXIRY kośćNAYNA ,80 gb cavier

 

mam problem z podkręcaniem procka w ten sposób aby pamięc szła synchro i proc Proc podkrecięłm na 3200 napiecie 1,7V stabilnie no ale pamiątki nie dają sie podkręcić na 400mhz ,teraz pracuje mi wszytsko asynchro aida wyniki odpowiednio 4801800 !!!

1 . Moje pytanie jest takie w jaki sposób sprubowac podkręcić pamięć na 400 mhz bo ja przestawiłem pamiec w biosie na 400 mhz to czarny ekran i reset biosu

-zwiększyć napięcie pamięci ? (jeśli tak do ile powinno wynosić)

- zmienić timmingi (właściwie chiałęm się zapytać co to są te timmingi jakby mi ktoś wytłumaczył ? )?

 

Czytałem na forum że niektórzy mają Elixiry podkręcone własnie z 333mhz na 400 mhz

 

Bardzo bym prosił o odpowiedż

z góry thanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na tym zasilaczu nie ryzykowal...Niestety ten zasilacz nie nadaje sie do o/c,moze wszystko chodzic pieknie do czasu az sie wylaczy i zepsuje to i owo :wink: Napiec lepiej nie podnos a z timingami mozesz sie pobawic ale co do szczegolow to nie wiem...Sprobuj obnizyc timingi wtedy moze pojda na 400... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz do biosu (o ile umiesz) i przy ustawiniach oameici wybiez opcje optimal o ile takowa istnieje a jak nie to ustaw timingi 11-4-4-3 napicie na ramach zostaw w spokoju i zobacz czy dadza rade pojsc na fsb 200 czyli na 400 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedż mam tylko jeszcze 1 pytanie jak sie robi save biosu (czyli mam rozumiec postać bin) bardzo bym prosił jakbyś mi tylko to jeszcze objaśnił

pozdrawiamok dzieki za odpowiedż mam tylko jeszcze 1 pytanie jak sie robi save biosu (czyli mam rozumiec postać bin) bardzo bym prosił jakbyś mi tylko to jeszcze objaśnił

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...