Skocz do zawartości
zatrzymaj czas

po wymianie coolera na procku-słaba wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem cooler na procku na niby bardzo wydajny: Gigabyte 3DCooler Ultra Super Silent CPU31-SD) oto link: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12204

po zmianie temperatura mi spadła o ok.uwaga 3' :!: (w stosunku do poprzedniego starego jak świat coolera) i utrzymuje się w granicach 48-49' przy minimalnych obrotach (1900). Na maxa (2500) temp. jest w granicach 46' i to wszystko przy minimalnym obciążeniu kompa

gdy wyłączyłem wszystkie dodatkowe wentylatorki to temperatura po chwili wzrosła do 57' i wzrasta :!:

 

O co chodzi :?: :?: :?:

 

czy mogłem coś źle zrobić? np. przy zakładaniu coolera? (zakładalem pierwszy raz)

może, nałożyłem zbyt wiele pasty na jądro?

pasta oryginalna dołączana ShinEtsu X-23-7762

Przed kupnem tego coolerka czytałem dosyć dużo na jego temat i wszedzie zdobywał bardzo dobre recenzje i przedewszystkim o WIELE niższe temperatury

proszę o jeżeli to możliwe "wyjasnienie" tego zjawiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takiego procka jakiego masz w podpisie do myśle że od 35 w góre ... :]

 

ps. Daj bardzo mało pasty - praktycznie śladowe ilości ... u mnie to pomogło :) ale mam innego coolerka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem cooler na procku na niby bardzo wydajny: Gigabyte 3DCooler Ultra Super Silent CPU31-SD) oto link: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12204

po zmianie temperatura mi spadła o ok.uwaga 3'  :!: (w stosunku do poprzedniego starego jak świat coolera) i utrzymuje się w granicach 48-49' przy minimalnych obrotach (1900). Na maxa (2500) temp. jest w granicach 46' i to wszystko przy minimalnym obciążeniu kompa

gdy wyłączyłem wszystkie dodatkowe wentylatorki to temperatura po chwili wzrosła do 57' i wzrasta :!: 

 

O co chodzi  :?:  :?:  :?: 

 

czy mogłem coś źle zrobić? np. przy zakładaniu coolera? (zakładalem pierwszy raz)

może, nałożyłem zbyt wiele pasty na jądro?

pasta oryginalna dołączana ShinEtsu X-23-7762 

Przed kupnem tego coolerka czytałem dosyć dużo na jego temat i wszedzie zdobywał bardzo dobre recenzje i przedewszystkim o WIELE niższe temperatury

proszę o jeżeli to możliwe "wyjasnienie" tego zjawiska

1. jak wyzej koledzy >sprawdz montaz tego proca

2. mozliwosc druga > gdzie (w jakim programie, biosie) widzisz ta temperature ?, moga przeklamywac (komp ci sie wiesza ?)

3. procesor rozumiem ze niekrecony ? > temp do 40C na takim chlodzeniu, moze troszke wiecej

4. podczas montazu nie ukruszyles jadra procesora ?

 

Sprawdz jeszcze raz montaz .... coolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak wyzej koledzy >sprawdz montaz tego proca

2. mozliwosc druga > gdzie (w jakim programie, biosie) widzisz ta temperature ?, moga przeklamywac (komp ci sie wiesza ?)

3. procesor rozumiem ze niekrecony ? > temp do 40C na takim chlodzeniu, moze troszke wiecej

4. podczas montazu nie ukruszyles jadra procesora ?

 

Sprawdz jeszcze raz montaz .... coolera

1.dzis zamontowałem jeszcze raz, dałem bardzo tyci pasty, wynik odwrotny do zamierzonego, temp. jeszcze wyższa, więc dałem troszkę więcej pasty i jest to samo:przy 2500 obr. temp. utzrymuje się na 48'

2.komp się nie wiesza( pracuje stabilnie)temp.sprawdzam w SpeedFanie, a w biosie jest taka sama

3.procek oczywiście jeszcze nie kręcony, ale przymierzam się do tego :wink:

4.jakby jądro było ukruszone to by wogóle komp się nie uruchomił

 

Naprawdę nie wiem czemu jest taka duża temperatura :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zmień paste na np Arctic Silver 5

2. Sprawdź czy to czasem nie odczyt z diody (nie znam sie na MSI więc nie moge powiedzieć czy ma odczyt z diody procka)

3. I tak propo jaką masz temperaturke w obudowie po wyłączeniu wiatraków :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten cooler jest kiepski po prostu 3a było brac zalmana....

Ale chyba nie az tak , jakims coolerze za 30 zeta mialem nizsze temperatury, jeszcze proc nie krecony, co do zalmana to sie zgdzam tylko ciekawe gdzie b go przykrecil o ile sie nie myle :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innego nie kupowalem , bo chodzi też mi o ciszę i tutaj sie akurat nie zawiodłem, bo ten cooler jest poprostu prawie niesłyszalny :!: pentagram jest trochę głośniejszy, a zalmana nie miałbym gdzie przykręcić :x

 

patrzac na ten link, to rzeczywiście te temp. są do d_py, tylko ciekawe czemu takie dobre wyniki osiągnął ten cooler na naszych stronach www m.in. na www.benchmark.pl i na innych, lekko ponad 30' na iddle

 

dzisiaj włączyłem kompa całkiem zimnego, na starcie SpeedFan pokazał 29' i powoli temp. wzrastała do 45' (obr.2500) i się utrzymuje na tym poziomie ( co parę sekund skaczę mi temp. na 46' raz na 44' raz na 45' czemu :?: )

 

podejrzewam że już nie osiągnę lepszej temperaturki :( , ale jeszcze spróbuje z lepszą pastą Arctic Silver 5 lub ceramiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam podobny problem!!! Mam podobny cooler (Gigabyte PCU21-VG) Dzisiaj go odebrałem. Załozylem.. i przy samym starcie win xp a takze [brzydkie określenie na linuksa]a zwiecha :( Mam copper shima, i arctic ceramique. Ja takze pierwszy raz zakladalem cooler, ale pastę nakladalem zgodnie z instrukcjami: wyczyscilem alkoholem radiator, nasmarowalem pasta, starlem ja z powierzchni radiatora (podobno zeby wypenic jakies mikroszczelinki) nastepnie zalozylem paste na proc..chyba cieniutko...rozsmarowywalem ja karta telefoniczna... Sprawdzalerm temeratury w biosie.. nie przekraczala 41 stopni przy 2000 obrotach.. Ten cooler kupilem jako uzywany, ale powierzchnia radiatora jest wlasciwie nienaruszona. Poprzednio miałem jakiegos Coolermastera (taki tam za 40 zl) i nie bylo tego typu incydentow. Wydaje mi sie ze sam cooler zalozylem prawidlowo. Ponadto procesor przestawilem na standardowe ustawienia i pamieci rowniez (optimal). POMÓŻCIE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje tempy sa jak najbardziej prawdziwe u mnie 56*w stresie na 1900 te wentyle sie do niczego nie nadaja lepiej zainwestowac w WC ja mojego w listopadzie sprzedaje i to wlasnie robie cena za wlasnej roboty ok250 TO JEST NAPRAWDE PROSTE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na ten link, to rzeczywiście te temp. są do d_py, tylko ciekawe czemu takie dobre wyniki  osiągnął ten cooler na naszych stronach www m.in. na www.benchmark.pl i na innych, lekko ponad 30' na iddle

To na Benchmarku czesto są dziwne wyniki testów :D, ogólnie to o tym było swojego czasu głośno, dalczeog benchmarkowi wychodziło że ten cooler jest boski a wszystkim innym serwisom że to bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz obudowę i wtedy sprawdź temperaturę.

Pare dni temu dołożyłem wiatraczek 8cm 12V (chyba podłączę na 7V)na spód zasilacza, temperatura mniejsza średnio o 3-4 stopnie, teraz 43, w stresie max 49.

TBread 2,4(2GHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz obudowę i wtedy sprawdź temperaturę.

Pare dni temu dołożyłem wiatraczek 8cm 12V (chyba podłączę na 7V)na spód zasilacza, temperatura mniejsza średnio o 3-4 stopnie, teraz 43, w stresie max 49.

TBread 2,4(2GHz)

Nie potrzebuje otwierać obudowy (zresztą nie chcę) mam po 2 went. z przodu i 2 z tyłu i 1 z boku, wiec przewiew jest porządny, zasilacz ma 2 wentylatorki :!: dlatego mam tak "niska" temp.(46')hehe, jakbym nie miał tych dodatkowych wentyli to bym mial pewnie ze 60', taki dobry jest ten cooler :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...