Skocz do zawartości
zenobiuszek

giełda pod gus

Rekomendowane odpowiedzi

tak, jest czynna ale nie polecam, ceny czesto z kosmosu.

Nie sa z kosmosu, sa ciut drozsze niz na gieldzie , co jest oczywiste .

I zenobiuszek smialo moze tam jechac i kupic .

Tylko wybierz sobie znany sklep i poszukaj gdzie najtaniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 120GB 8MB Cache za 350PLN (2 miesiace temu)

No to ciut taniej niz teraz alee :) (kupowales w wakacje )>

Na gieldzie z 15 wrzesnia ten dysk kosztowal kolo 380 zl , a z dzisiejszego cennika jednego sklepu ktorego uzywam pod Gusem rowniez 380 zl kosztuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz :> czyli taniej a sklep nie jest na jakims zadupiu jak moglaby sugerowac cena tylko na Jana Pawla. Uwierz mi ze w wakacje to byla jeszcze wieksza roznica w cenie. Identyczna cene moglem miec tylko w NTT nad gielda ale na zamowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz :> czyli taniej a sklep nie jest na jakims zadupiu jak moglaby sugerowac cena tylko na Jana Pawla. Uwierz mi ze w wakacje to byla jeszcze wieksza roznica w  cenie. Identyczna cene moglem miec tylko w NTT nad gielda ale na zamowienie.

Wiesz mozliwe mieli koncowke seri tego Samsunga ( mogli go sprzedawac taniej itd :) ) , porownaj sobie ceny innych produktow .

Ogolnie to nie ma co debatowac :) .

POdaj koledze na priva sklep i sobie sprawdzi .

 

POzdrowienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz sobie tak gadamy to udalo Ci sie moze kiedys wywalczyc jakas znizke na gieldzie pod GUS`em ? tylko nie przy zakupie zestawu za xxxxPLN tylko za jakies ~500PLN ? bo mimo ze wszyscy mowia na to "gielda" to mi sie nigdy nie udalo wywalczyc znizki, a 7% powinni chyba dawac bez problemu ... (tak jest przynajmniej z audio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo .

Raz utargowalem 2 x wieksza gwarancje ( i tu mam do was ciekawostke ) jak producent podaje ze masz 3 lata gwarancji , to nie dajcie sobie wpisywac u tych lolkow rok albo 2 lata ( ma byc 3 ) .

A i jeszcze kiedys utargowalem ale male sumy na nagrywarce LG ( bo mial ostatnia ) i na plytkach cdr :) >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giełda pod Gusem nie jest konkurencyjna do połowy sklepów a co ją porównywać z WGK.

Byle wiatrak kosztujący na giełdzie pod GUS ok. 45pln kupuje w sklepie w Warszawie za ~10 pln taniej

nie wiem jak procesory ale dysk mozna kupic o ~50 pln taniej w normalnym sklepie niż tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

Ostatnio porównywałem ceny w kilku sklepach internetowych oraz pod GUSem z racji wymiany płyty głównej. Róznice są od 10 do 50 złotych mniej więcej na niekorzyść WGE. I jeszcze zalezy co się kupuje i gdzie. Ja za swoja płytkę zapłaciłem o jakieś 15 złotych więcej niż zapłaciłbym w sieci (po uwzględnieniu kosztów transportu). Nie sądzę, zeby te 15 zlotych miało mnie zbawić. Różnica do pominięcia przy wydatku rzędu 500 zł. Różnica 30 zł na dysku również jest minimalna (choć już trochę bardziej znacząca, szczególnie, jesli można przejechać tramwajką z kilometr i mieć sprzęt o 30 zł taniej).

 

Co do giełdy za stodołą... Cóż, jesli potrzebne mi jest jakieś nietypowe ustrojstwo, szczególnie mechaniczne (radiatory, wentylatory etc.) to i owszem. Ale spotkałem i sklepy warszawskie, w których niektóre rzeczy są taniej niż na giełdzie. Natomiast nigdy na giełdzie nie kupię: płyty głównej, procesora, karty graficznej, monitora i wszelkich innych ustrojstw o cenie przekraczającej 200 - 250 zł. Jakoś nie bardzo wierzę, że elektronika jest tam dobrze zabezpieczona przed zmianami pogodowymi. A sprzęt jest tam sprzedawany niezaleznie od temperatury otoczenia, wilgotności, ilości pyłów w atmosferze i tak dalej. Nie twierdzę, ze każdy sprzęt tam kupiony się posypie albo coś w tym stylu. Ale jeśli nie zna się tam pewnego i solidnego sprzedawcy, to chyba lepiej nie ryzykowac.

 

Giełda pod GUSem ma te zalety, że te same sklepy istnieją tam od wielu lat, wiadomo, gdzie odnieść wadliwy sprzęt, bo sprzedawca nie zniknie, hardware jest składowany w warunkach w miarę korzystnych. Ceny też mozna znaleźć nie gorsze lub niewiele gorsze niż na giełdzie weekendowej (a czasem lepsze). A co do targowania... Cóż. Za darmo nic nie dają i nigdzie (no może w mordę w ciemnym zaułku, a czasem i za to płacic trzeba). WGE ma na tyle duzy wybór sklepów, że zawsze można pójść do innego i kupić pożądany sprzęcik nieco taniej. Poza tym mnie jeszcze nie zdazyło się, żeby jakis sprzedawca oszukał mnie tam czy to na długości gwarancji, czy to winny sposób. Co nie znaczy, ze nie trzeba patrzeć na ręce sprzedawcy. Zawsze i wszędzie trzeba chociażby ze względu na zdrowy rozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

giełda pod Gusem nie jest konkurencyjna do połowy sklepów a co ją porównywać z WGK.

Byle wiatrak kosztujący na giełdzie pod GUS ok. 45pln kupuje w sklepie w Warszawie za ~10 pln taniej

nie wiem jak procesory ale dysk mozna kupic o ~50 pln taniej w normalnym sklepie niż tam

WGE, czyli Warszawska Giełda Elektroniczna, to jest właśnie ten pasaż pod Głównym Urzędem Statystycznym.A ceny zależą też od stoiska na WGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giełda pod Gusem nie jest konkurencyjna do połowy sklepów a co ją porównywać z WGK.

Byle wiatrak kosztujący na giełdzie pod GUS ok. 45pln kupuje w sklepie w Warszawie za ~10 pln taniej

nie wiem jak procesory ale dysk mozna kupic o ~50 pln taniej w normalnym sklepie niż tam

WGE, czyli Warszawska Giełda Elektroniczna, to jest właśnie ten pasaż pod Głównym Urzędem Statystycznym.A ceny zależą też od stoiska na WGE.

Wiem co to WGE i wiem gdzie się znajduje, a ceny hmmm przeszedłem tam kiedyś z ciekawości połowe sklepów i we wszystkich np. Aerogate II kosztował 199 pln (srebrny) i 219 (czarny) a wyobraź sobie kilka przystanków tramwajem dalej jest sklep gdzie tego ów Aerogate'a (czarnego) kupiłem za 199 minus jeszcze rabat jaki tam otrzymuje z kilku powodów. Srebrny AGII kosztował w tamtym sklepie 179. Różnica może niewielka bo 20 pln ale te 20 pln mogę sobie przeznaczyć na kilka rzeczy.

 

 

Natomiast nigdy na giełdzie nie kupię: płyty głównej, procesora, karty graficznej, monitora i wszelkich innych ustrojstw o cenie przekraczającej 200 - 250 zł. Jakoś nie bardzo wierzę, że elektronika jest tam dobrze zabezpieczona przed zmianami pogodowymi. A sprzęt jest tam sprzedawany niezaleznie od temperatury otoczenia, wilgotności, ilości pyłów w atmosferze i tak dalej.

A czy masz pewność, że sklep w którym zakupisz ową płyte, procesor, monitor właściwie składuje towar ??

A czy masz świadomość w jakich warunkach atmosferycznych jest dostarczany towar do sklepu w którym kupujesz ?? Tak samo jest on przywożony samochodem. A przecież nikt Cie nie zmusi żebyś wziął płyte która leżała bez opakowania na stoliku na giełdzie. Poza tym skąd wiesz czy kupując w swoim sklepie nie dostaniesz właśnie płyty która leżała na giełdzie bez pudełka przez weekend w mroźne/śnieżne/deszczowe dni?

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć to na giełdzie w większości sprzedawcami są sklepy (również te spod GUSu), które sprzedają taniej towar bo nie wliczają opłat za sklep (wynajęcie, czy też opłaty choćby za prąd). Wystarczy spytać gdzie sie firma mieści i juz wiesz gdzie trzeba się udać w przypadku reklamacji/usterki.

 

A teraz przykład z życia - do mojego pierwszego kompa kupiłem części w sklepie i ... po mięsiącu padł dysk, a po kolejnym RAM.

Do drugiego komputera na giełdzie "za stodołą" kupiłem płytę + procesor + dysk + RAM. Kupiłem to na dwóch różnych stoiskach, dwóch różnych firm (jedna to sklep spod GUS). I wszystko działa do dziś, nie miałem z tym żadnych problemów. A nawet jakby to mam gwarancje na towar. Dysk i RAM kupowałem pod koniec zimy, kiedy jeszcze były ujemne temperatury. Jedyne co to pozostawiłem dysk na ok. 10 godzin po zakupie w temperaturze pokojowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie moge sie zgodzic z wami, caly swoj sprzet i wiele wiecej kupilem na wgk pod stodola, wszystko dziala a ceny sa o wiele nizsze niz w np w sklepach www., z tym ze trzeba duzo sie na chodzi odwiedzic prawie wszystkie stoiska bo sa strasznie duze ruznice cenowe np kiedy szukalem 9800pro na pcb od XT i r360, byly w cenach okolo1100pln, a ja kupilem za 1020pln,

reasumujac jesli nie straszna ci pogoda i chcesz miec duzy wybor asortymentu to jest najlepsze wyjscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...