Skocz do zawartości
killua

Rozne pamieci na Abita Nf7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe . Dzis dostane abita i bartona 2500+(o niewiadomej jeszcze serii) i zastanawiam sie teraz jak ustawic pamieci a moze przedewszystkim czy pamieci nie beda hamowac procesora .Mianowicie mam 2 kosci po 256 MB kupowane juz spory czas temu

1)MDT PC 266 32X8 o oznaczeniach MDT25D25680S C002816 GERMANY

2)ELIXIR PC 2700 333 CL 2.5

A to wydruki z Sandry

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy wobec tego niemozliwe bedzie podkrecenie procesora ?

PORADZICIE CO ZROBIC (tylko w zasadzie kupno nowej 512 nie wchodzi w gre bo cala kasa poszla na proc + plyta + karta )

 

A gdyby jakos mi sie udalo zamienic je na inne to co polecacie do tego configu lepiej miec 2x 256 czy 256 i 512(moze chociaz elixiry mi wymienia)

 

AAAAAAA Blagam o wybaczenie ale mooj moozg od przegladania forum i umartwiania sie co tu zrobic juz nie funkcjonuje dobrze i robie double

DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieche Cie martwić, ale pierwsza kość, to 266mhz, wiec raczje nie pójdzie na 166, a druga kość, to też kapa mam Elixira i u mnie chodzi przy fsb 166 z bardzo słabymi timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buaaaaa no to chyba kolejne 400 zl nalezy dorzucic do kosztoow upgradu

 

Mozecie powiedziec jakie pamieci najlepiej na ta plytke i jakie ustawienia biosu . wiem ze jest wielki megapost ale on ma 180 stron i staram sie go wlasnie przeszukiwac a to strasznie dlugo trwa wiec jak ktos rzuci jakimis linkami albo w jakiej okolicy to mozna znalezc to bede super wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się na temat tych Hynixów, czy to d43. Jeśli tak to ja brałbym te. No chyba, ze te Kingstony są na Winbondach, to wtedy można się zastanawiać. Co do Twinmosow, to raczej możesz sobie darować, bo te pamięci z NF7 się raczej nie lubią. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d43 to oznaczenie hynixow. maja czas dostepu 4.3 nanosekundy. wieksi producenci jak corsair na tych samych kosciach sprzedaja pamieci jako ddr500 a te to sa zwykle nonamy jednak zeby sie lepiej sprzedawaly (z reszta slusznie) to sie podaje ze sa na kosciach hynix D43.

 

oczywiscie najlepszym wyborem bedzie 512 hynixow ale zeby od razu 400... przeciez tamten ram mozesz sprzedac, ale jakas doplata bedzie pewnie konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest na chwile obecna szansa ze sa na d43 ?

 

2)jesli sa na d5 a kingstony nie na winbondach (bo jak sobie czytam to raczej tak bedzie ) to co wziac ?? Bo chcialbym puscic tego bartona 2500+ na 3200+(co jak sie nie myle to musi byc 11x200)

 

3) Zastanawia mnie roowniez czy mooj zasilacz to wydali Huntkey bs3000 300W(na psu leci: gpu jak w podpisie nie krecone wogoole , 2dyski barracudy , lg cdrw52 , sblive , lan ) choc tego pewnie i tak nie da sie dobrze okreslic bo nie wiem jjak bedzie ze zmiana vcore (to by mnie wlasnie interesowalo czy ta zmiana napiecia w polaczeniu ze zmiana fsb na 200 (to mnie w zupelnosci zadowala na dzis) powoduje duzy wzrost zapotrzebowania na moc

 

4)Zastanawiam sie tez czy nie mozna by dorzucic do tych hynixoow/kingstona mojego elixira 166 tzn czy przetaktowanie go na 200 moze go uszkodzic czy tylko sie bedzie system sypal jakby co

 

DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mamy hynixy d43 .

 

sectOr : malo mozliwe ze podkrecisz ram z 266 na 400mhz ==> Chodzilo mi o te elixiry one sa 333(166) 266 to juz spisalem na straty moze sie komus opyli za 100 or sth tak widzialem na allegro .

 

A jakies info na pozostale pytania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

a czy jesli podniose magistrale do 200 na bartonie a niezmnienie napiecia to wzrosnie poboor mocy ?? Wydzielne cieplo pewnie tak ale to chyba nie problem z pentagramem 80cu ?

Troche tak ale pobor pradu i wydzielanie ciepla lacza sie scisle z pobieranym napieciem,więc jesli napiecie sie nie zmienia to takze wydzilanie i pobor zbytnio nie rosna,fizyka sie kłania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

a czy jesli podniose magistrale do 200 na bartonie a niezmnienie napiecia to wzrosnie poboor mocy ?? Wydzielne cieplo pewnie tak ale to chyba nie problem z pentagramem 80cu ?

Troche tak ale pobor pradu i wydzielanie ciepla lacza sie scisle z pobieranym napieciem,więc jesli napiecie sie nie zmienia to takze wydzilanie i pobor zbytnio nie rosna,fizyka sie kłania :D

Wydzielanie i pobór mocy rosną, może nie aż tak jak w przypadku podniesienia napięcia, ale jednak rosną. Wystarczy popatrzeć na podawane moce przy prockach np na stronie AMD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...