Skocz do zawartości
Menthos

P.R.O.B.L.E.M z -> D-link 604

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak ze miałem jeden D-link 604 wersja B1. wtorbęjeżysty routerek. 0 problemów przez okres jakiś tam. Potem występowało takie cos ze sie zawieszał dość często (raz na 2-3 dni ) dalem do naprawy i wywnioskowali ze coś tam jest zwalone i dali mi nowy. Wersje D. no i [ciach!] sie zaczął koszmar. Na pierwszy rzut oka wszysko ok. No ale tylko na pierwszy rzut oka. WADY:

 

- nei wiem czy to wada bo sie od producenta nie byłem wstanie dowiedziec ale mam neo. jak wprowadzam 8znakowe hasło to za chwile zmienia mi na ciąg 10 znaków (tych czarnych kropek).

 

Nie wiem czy to błąd ale pisze...a teraz prawdziwa masakra:

- bardza często sie wiesza. Musze podejść do routera no i odłaczyć go od prądu na jakieś 30-60sek i potem rusza normalnie

- jak chce go zrestartować przez ten przycisk nie reaguje czasem..musze odłaczyc jak wyzej i dopiero restart.

- bardzo czesto nie moge wejść na jego configuracje (192.168.0.1)

- WAŻNE. ze wzgędu ze gram w gre po sieci(MoH:AA) często zauważalną rzecza (co chwila) zawiechy na 2-3sek. Polega to na tym iz jak gram to co jakiś czas mam zawieche....i tak co jakiś czas....wogóle grać sie nie da!

 

Pewnie zaraz powiecie abym oddał go do naprawy..nic bardziej mylnego...dawalem go juz z 3-4 razy i nic...Nie widza usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmiana firmware do V3.06 (jest na stronie dlink.de) pomoże. Ja mam też ten router (rev. D), używam go do podzialu netu z kablówki i jest OK, też z nim kiedyś maiłem różne problemy..., teraz z najnowszym firmware chodzi bez zwiech.

 

Pisałeś, że masz neo. Nie wiem jakt to jest, dostajesz numer IP zmienny czy masz stały? Jeżeli masz zmienny i w ruterze na WAN-ie masz ustawione Dynamic IP Address to moga faktycznie być lole. Sam kiedyś tak maiłem. Pomogło ustawienie statycznego IP dla WAN-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz nowy firmware i bez zmian. :|

jakiś gosciu napisał z

no no jakiś gościu! Poza tym nie cfos, tylko cfosspeed, a to jest różnica, bo ten pierwszy nie działa na routerach takich jak ten! Jak ustawiłeś Maximum Idle Time, Connect mode select? Oczywiście masz ustawione PPP over Ethernet?

Te 10 gwiazdek przy haśle jest normlane. Tak z głupszych porad, spróbuj postawić router w pionie, podobno (tak wyczytałem na zachodnim serwisie) d-link w poziomie bardziej się grzeje, co może powodować niestabilność. :wink:

Jak wyglądaja te zwiechy, z jakiej przeglądarki logujesz sie do d-linka, u mnie zauważyłem, że korzystając z opery (oczywiście wejde), ale sekunde potem nie potrafię się zalogować i przechodzić do kolejnych zakładek, a wtedy to już nawet przez IE nie wejdę, konieczny jest reset!

 

Cały czas piszesz o routerze, napisz z jakiego modemu korzystasz, te urządzenia nie są wieczne, a napisałeś że wcześniej było ok, potem zaczeły się problemy! Zrób mały test podłącz modem enthernet bezpośrednio do komputera (wcześniej odinstaluj cfossped) zainstaluj zwykłe PPPoE i napisz czy coś się zmieniło?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :) to byłeś ty :P

 

zainstalowałem cfosspeeda :]

Maximum Idle Time - 0 - disable

z tym routerem w pionie zobacze :P

z Microsoft internet explorer

modem - cellpipe (czarny :P)

 

jak podłączam przez modem bezpośrednio do kompa [przez połączenie sieciowe] (tak robie jak gram klanowki ;d) to jest wszysko ok.

ale gdy podłączam do dlinka to ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

co nie pomogło? MTU masz wpisane 1492, chociaż to akurat żadnego związku nie powinno mieć, generalnie jeśli nic się nie zmieniło to wyrzuć grata ;) a jakbyś nie wiedział ten twój modemik posiada funkcjonalność routera o ile się nie mylę, wystarczy tylko wgrać/przerobić oprogramowanie do tego switach/hub

szczerze, brak pomysłów...

Podczas przegladania stron tez sie wiesza? Dolegliwością wszystkich tanich sprzętowych routerków jest pamięć, a raczej jej niewielka ilość. Przy wiekszej liczbie jednoczesnych połączeń po prostu się "zapychają" (zwłaszcza taki emule daje im popalić), wieszają się, wtedy pomaga tylko włączenie DMZ w routerku dla takiego komputera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...