Skocz do zawartości
Abe00

Athlon XP 2200+ thoroughbred-B...co sie z tego da wycisnac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zapytanie o tytułowy procek, na ile bezpieczne jest przetaktowywanie go i do jakiego stopnia mozna go podkrecic?

 

Moja konfiguracja:

plyta Gigabyte'a GA-7N400-L ,Kingmax 256/400 ,2xHdd Seagate - 160GB(7200obr 8mb) i 40 GB(7200obr 2mb) ,DVD samsung, cd-rw LG:lol:,Chieftec 360-302 DF, Whisper Rock IV , Radeon 9200 128ddr(64bit) :lol:

 

Procka przestawilem z 2200+ na 2400+ (2000mhz) ,jak narazie dziala "stabilnie", ale oczekuję czegos wiecej....

 

Temperatury jakie zarejestrowalem MBM ,Easy Tune 4 wynosza:

Cpu : 50 C

Plyta : 36 C

 

Temperatura praktycznie bez większego obciązenia(winda + kilka programow na pasku)

 

Odpalilem raz UT(stara wersje) na jakies 40 min i wszystko bezproblemowo dzialalo , wiem ze to smieszny test ale niechcialo mi sie wiecej testowac bo uwazam ze ten proc moze zdecydowanie wiecej :)

Temperaturaka po tym skromnym tescie podniosla sie jakies 2-3 C na Cpu i plycie

 

Jesli chodzi o napiecia to w spoczynku wszystko trzyma sie normy

 

Odpalalem Prime95 i oto co mi napisal po upływie 0 minut:P :

FATAL ERROR ,Rounding was 0,4999046326 expected less than 0,4

HArdware failure detected,consult stress.txt

Torture test ran 0 minutes - 1 errors , 0 warnings

Exhecution halted

 

czy mam sie tym wogole przejmowac? "1 errors , 0 warnings" ; "HArdware failure detected"

 

Z gory dzieki za jakiekolwiek podpowiedzi

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalalem Prime95 i oto co mi napisal po upływie 0 minut:P : FATAL ERROR ,Rounding was 0,4999046326 expected less than 0,4 HArdware failure detected,consult stress.txt Torture test ran 0 minutes - 1 errors , 0 warnings Exhecution halted

znaczy sie ze niestabilny jest .. ;]]]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torture test ran 0 minutes - 1 errors , 0 warnings

 

tak, Prime95 wyświetlił 1 error(ciekawe jaki? ;) ) ,ale "0 ostrzeżeń" , co o tym myslicie? Ktoś z was wtajemniczonych wie może co ozacza wczesniej wymieniony Błąd?(0,4999046326)

 

Proc przekręcilem na 2000mhz bez zmiany napięcia, może to jest przyczyna tych blędów(jeśli wogole mozna nazwać to błędem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pisze ci przecie wyraznie ze zaokraglal costam i zamiast ponizej 0.4 wyszlo mu 0.5 prawie a to oznacza ze procek sie wzial i pomylil. i zrobil to od razu po uruchomieniu, wlasciwie nie mozna mowic o stabilnosci nawet gry sie beda kaszanic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 2200+ Thoroughbred-B i na 2000MHz wszystko OK chodzi ale jak próbuje podnieść wyżej tj. przy 13,5x153 (2065) komp nie wstaje

 

W biosie nie mam ustawiania mnożników :x (tylko przez zworki na płycie ale jeszcze nie próbowałem) - mam takie pytanko czy te procki mają zablokowany mnoznik :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...