Skocz do zawartości
Totalny Laik

Problem z buforem- jak nagrywać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem że Nagrywarka cd Lite-on obojętnie na jakiej prędkości (40,48,52) nagrywa płyte ok 8-9 minut a bufor w nero jest w granicach 15-50% podobnie z nagrywarką dvd bufor strasznie niski, dobrze żę nie przestaje nagrywać! Obie nagrywarki na innych kompach działają sprawnie, wiec co może nawalać?

mam procka A2000XP+@2600 512 ramu mobo asusa a7n8x-deluxe i siedzie na Win 2000 prof.

co może być tego winą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz właczone DMA na wszystkich napedach i dyskach twardych.

Panel sterowania-system-sprzet-menedzer urzadzen-kontrolery IDE ATAPI... i tam we wlasciwosciach wlacz DMA dla kanalu podstawowego i pomocniczego.

 

Jak masz podlaczone to wszystko?

Najlepiej Dysk na jednej szmacie (Primary Master) a nagrywarki na drugiej (Secondary Master i Secondary Slave)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMA jezeli dostepne nie oznacza jeszcze ze jest ono wlaczone. Czasem windows robi z tym problem...

Moze nie masz zainstalowanych ASPI...

Zajrzyj tutaj masz opisany taki sam problem poczytaj poproboj, tutaj tez masz sterowniki aspi do pobrania

KLIK

 

Masz zainstalowane swiezutkie sterowniki do nforce2????

Czy dysk masz moze na S-ATA? jesli tak poszukaj swiezych sterow do kontrolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem zrobiłem i wszedzie moge ustawić "dma jeśli dostępne" i ni inego pod spodem pokazuje mi tryb pracy UltraDMAtak było cały czas

 

Co do sprzetu chodziło mi czy może to być spowodowane przez np walniety dysk, płyte, a ramu jak wyżej pisałem mam 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...