Skocz do zawartości
Kaeres

STAR WARS

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo wielu istniejacych watkow z tematami ocierajacymi sie o swiat Gwiezdnych Wojen (to jakas gra, to ktorys odcinek sagi, itp) nie ma jakiegos przewodzacego watku o tej wspanialem serii.

 

Proponuje tutaj zrobic kacik maniakow SW. Jak OT tak i NT.

Bez zadnych offtopikowych zapedow. Prosze wypowiadajcie sie na tematy zwiazane z SW.

Moze powstanie jakis wielki watek w naszym ulubionym forum.

Oczywiscie sa odpowiednie fora i na nich mozna zasiegac fachowej wiedzy badz wymieniac sie maniakalnymi spostrzezeniami ale tam jest to dosc rozdrobnione i nie kazdemu sie moze podobac.

Ja do takich nie naleze bo lubie rozdrabniac ta sage na atomy.

Moge spedzac godziny na omawianiu jednego ujecia w tym filmie, itp.

 

Jezeli jestescie chetni to moze uda nam sie zrobic konkretna rozmowe, poradnik, ciekawostki.

 

Zapodam kilka takich banalnych rozmowek.

 

1. Jaka trylogia - OT czy NT (jeszcze nie w calosci) ?

2. Ulubiona postac ?

3. CSM czy JSM (wiaze sie to delikatnie z pkt. 2)

4. Ulubiony aktor ?

 

 

Moge tak wymieniac zagadnienia na dwie strony A4 piszac nie w slupkach lecz w szeregu ale to na poczatek wystarczy.

 

POROZMAWIAJMY.

Nie moc bedzie z Wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj gram z 2 kumplami w x-wing alliace po sieci. nawet nie wiecie jaka to frajda 3 mysliwce rebelii kontra kupa kupa Tie z veteran AI 8O

w sumie jak ktoś posiada takową gre to czekamy na świerze mięsko;]

a jak nie posiada to niech sobie kupi;]

na razie tyle mojego, troche nie na temat filmów, ale poczekam na rozwinięcie sie tematu;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie interesowalem sie nigdy ksiazkami z cyklu SW. Ale ostatnio (jakies pol roku temu) chcialem kupic "Trylogie Thrawna".

Sie okazalo, ze w ksiegarniach nawet nie maja pojecia o czym mowie.

Bede musial jeszcze raz poszukac ale w interenetowych sklepach.

Macie moze jakies namiary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

ad1. Jak dla mnie wszystkie sa fajne, chociaz OT ma lepszy klimat, bo nie ma tych wszystkich wodotryskow ktore sa teraz

ad2. Obi-Wan Kenobi

ad3. JSM

ad4. Ewan McGregor

 

A ogladal ktos Holocron (polski film SW)??

 

PS. Jesli chodzi o ksiazki zapraszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko....

Gdzie najtaniej kupić Srat Wars Trilogy DVD która wczoraj pojawiła się w sprzedaży?

Prawde powiedziawczy myslalem, ze juz dawno ja widzialem w wyporzyczalniach. Nie myslalem, ze teraz dopiero wyszla 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej trylogia (tzn. epizody IV, V i VI) dostępna była tylko na VHS'ach, a od wczoraj (oficialnie) jest na DVD :twisted:

 

Dołączona grafika

Trochę informacji na temat wydania:

Czas trwania: 645 minut

Ograniczenie wiekowe: b.o.

Liczba płyt: 4

Region: 2 (PAL)

Format obrazu: 16x9 LB, 2.35:1

Scieżka dzwiękowa: Dolby Digital 5.1 EX; 2.0 Surround - angielski

Napisy: polskie, angielskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, greckie, hebrajskie, węgierskie, portugalskie, islandzkie, tureckie

 

W skład zestawu wchodzą epizody IV, V, VI. Czwarta płytka to materiały dodatkowe:

Materiał dokumentalny Empire of Dreams: The Story of the Star Wars (ok. 150:00 min. 16x9 Anamorphic Video, angielski 2.0 stereo)

Trzy programy (16x9 Anamorphic Video, angielski 2.0 stereo)

The Force is with Them: The Legacy of Star Wars (13:21 min.)

The Characters of Star Wars (18:55 min.)

The Birth of the Lightsabe (15:32 min.)

Zwiastuny kinowe (10 zwiastunów, 16x9 LBX, angielski 2.0)

Reklamówki telewizyjne (11 spotów, 4x3 FullFrame, angielski 2.0 stereo)

Materiał z realizacji Części III The Return of Darth Vader (9:05 min., 16x9 Anamorphic Video, angielski 2.0 stereo)

Galeria fotosów (ok. 300 fotosów)

Zwiastun (1:15 min. 4x3 FullFrame, angielski 2.0 stereo) i demo gry Xbox Star Wars Battlefront (DVD-ROM*)

Materiał o realizacji gry wideo do Części III - Star Wars Episode III: Making the Game (6:00 min., 16x9 Anamorphic Video, angielski 2.0 stereo)

Gagi / Napisy końcowe (5:00 min. 16x9 Anamorphic Video, angielski 2.0 stereo)

*Wymagany PC z napędem DVD-ROM i połączeniem z Internetem, system operacyjny Windows 95 lub wyższy. Dysk nie jest obsługiwany przez napęd CD-ROM.

 

Cena oscyluje w granicach 199-210zł :?

Szukam tańszego źródła więc jak ktoś je znajdzie to proszę o cynk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapodac taki watek.

Pamietacie motyw z AOTC, gdzie Anakin wyzyna w pien Tuskenow po tym jak mu matka umiera na rekach ?

Powiedzcie mi czyj jest glos, ktory wola "Anakin, Anakin...Noooo" Pozniej oczywiscie jezeli ktos sie wsluchaw bardzo dobrej jakosci film mozna uslyszec jeszcze oddech Vadera (taki lekki smaczek dla fanow, bo przecietny widz tego nie zauwazy :P ).

 

Wiec jak to z ta zagadka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapodac taki watek. 

Pamietacie motyw z AOTC, gdzie Anakin wyzyna w pien Tuskenow po tym jak mu matka umiera na rekach ? 

Powiedzcie mi czyj jest glos, ktory wola "Anakin, Anakin...Noooo" Pozniej oczywiscie jezeli ktos sie wsluchaw bardzo dobrej jakosci film mozna uslyszec jeszcze oddech Vadera (taki lekki smaczek dla fanow, bo przecietny widz tego nie zauwazy  ). 

 

Wiec jak to z ta zagadka ?

Właśnie obejrzałem tą scenkę i wydaje mi się że to słowa Obi Wana, a oddech Vadera rzeczywiście słychać :twisted:

W Media jest po 179.

Jeśli to prawda to zajebicho :D Wcześniej na allegro wiedziałem w przedsprzedaży za 185zł ale teraz już ich nie ma :( cena 209zł

 

:( Co do Media to mała poprawka....Właśnie do nich dzwoniłem (Katowice) i cena wynosi 189zł :!: (w każdym razie na razie i tak mają najtaniej :D )

Kto da mniej :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapodac taki watek. 

Pamietacie motyw z AOTC, gdzie Anakin wyzyna w pien Tuskenow po tym jak mu matka umiera na rekach ? 

Powiedzcie mi czyj jest glos, ktory wola "Anakin, Anakin...Noooo" Pozniej oczywiscie jezeli ktos sie wsluchaw bardzo dobrej jakosci film mozna uslyszec jeszcze oddech Vadera (taki lekki smaczek dla fanow, bo przecietny widz tego nie zauwazy  ). 

 

Wiec jak to z ta zagadka ?

Właśnie obejrzałem tą scenkę i wydaje mi się że to słowa Obi Wana, a oddech Vadera rzeczywiście słychać :twisted:

 

No wlasnie tutaj jest pies pogrzebany.

Wg. mnie i kilku jeszcze maniakow jest to glos QuiGon-Jina

Czytalem nawet kiedys - jeszcze przed premiera AOTC -, ze Liam Neeson bedzie gral w AOTC. Wiemy, ze nie gral jako tako i sadze, ze to wlasnie on podkladal glos.

Wiele by to znaczylo z Mrocznego Widma gdy QGJ zginal przekazal opieke Obiemu ale jednak to on sie sprzeciwil Radzie Jedi i obiecal, ze wychowa Anakina.

Pewnie po analizie doszlibysmy do tego, ze to glos QGJ :)

Ma ktos jeszcze jakies zdanie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jeszcze cos ciekawego

 

Smierc rycerzy Jedi. 

Dlaczego wiekszosc Jedi gdy ginie to znikaja, a taki QuiGon-Jin nie

Tutaj mnie zagiąłeś :? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak jest.

Nie tylko QuiGon nie wyparował po śmierci - Anakin/Darth Vader po śmierci również się nie utlenił :wink:

btw. na allegro trylogia DVD krąży już po 177zł+przesyłka(6zł) :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we EpII to byl glos QuiGon-Jina ktory krzyczal "nooo...anakin", a jego cialo zniklo poniewaz "nauczyl" sie techniki ktore zmienia jego cialo w "force" (nie umiem tego prosciej napisac:/), dlatego naprzyklad pod koniec Ep VI widzimi ducha anakina oraz obi wana (chyba byla tam jeszce jedna osoba, niepamietam:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jeszcze cos ciekawego

 

Smierc rycerzy Jedi. 

Dlaczego wiekszosc Jedi gdy ginie to znikaja, a taki QuiGon-Jin nie

Tutaj mnie zagiąłeś :? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak jest.

Nie tylko QuiGon nie wyparował po śmierci - Anakin/Darth Vader po śmierci również się nie utlenił :wink:

btw. na allegro trylogia DVD krąży już po 177zł+przesyłka(6zł) :!:

Oczywiscie, ze Vader zniknal. Stos pogrzebowy byl zrobiony tylko z jego zbroi.

 

Mam taka sama teorie jak phase. Lecz ja to tlumacze nie technika tylko pogodzenie ze smiercia zjednanie sie z moca. W sumie prawie to samo ale to nie wymagalo jako tako zadnej techniki tylko stanu ducha.

Mistrz Jedi mogl wiecej zrobic bedac duchem niz zywym czlowiekiem (lub inna istota innej rasy).

QGJ niestety zginal w pojedynku nie pogodzony jeszcze ze swoja smiercia, nie byla na nia gotowy. Wezmy przyklad Obiego, Yody oraz Vadera.

Obi specjalnie sie podlozyl Vaderowi, Yoda zmarl ze starosci rowniez zjednoczony z moca, Vader wiadomo (nawrocil sie), a wiadomo jaka moca wladal i rowniez sie z nia zespolil.

Wg. mnie jest to spelnienie starej szkoly Jedi, mianowicie chodzi mi o "force balance" i ten ktory przyprowadzi wlasnie rownowage mocy.

Do tego daza Jedi. Do rownowagi mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...