Skocz do zawartości
frazs

Radeon 9600 NOT PRO porady ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Radeona 9600 128MB/bit vivo his moje wyniki w 3dmarku 03 są w granicy 2300 punktów jaki można mody zastosować może v-mod`a albo zmian biosu jakiś ustwienia w windowsie by zwiększyć ilość punktów (narazie nie podkręcam puki nie wymienie chłodznia) dzięki z góry za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 9600 128MB/bit vivo his moje wyniki w 3dmarku 03 są w granicy 2300 punktów jaki można mody zastosować może v-mod`a albo zmian biosu jakiś ustwienia w windowsie by zwiększyć ilość punktów (narazie nie podkręcam puki nie wymienie chłodznia) dzięki z góry za wszelkie sugestie.

co za bełkot jedno z drugim sie wyklucza ;)

 

BTW zajzales chociaz na podstawowe zagadnienia ? do FAQ'a ? uzywales SZUKAJki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek po podkrec tego swojego radka rdzen do 450 a pamieci tak o 20 MH i zobacz czy ci sie nie bedzie sypal:) nie potrzebujesz do tych czestotliwosci zadnych dodatkowych chlodzen, jesli nie pojdzie ci na tych ustawieniach to wymien te karte na inny egzemplaz:) jak wybadasz mozliwosci tej karty przez zmiana GPU/MEM to potem mozna sovbie dokladac radiatorki, znmieniac biosy i co dla bardziej ambitnych robic V-mody, ale to ostatnie ciebie pewnie nie bedzie nigdy dotyczylo:)

 

pozdroweczka, niech mnie kots poprawi jesli zle gadam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek po podkrec tego swojego radka rdzen do 450 a pamieci tak o 20 MH i zobacz czy ci sie nie bedzie sypal:)

Moj his radeon 9600 256 ddr na deafulcie ma taktowanie zegara 324 mhz, pamieci 202,5, moge az tak podkrecic rdzen?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek po podkrec tego swojego radka rdzen do 450 a pamieci tak o 20 MH i zobacz czy ci sie nie bedzie sypal:)

Moj his radeon 9600 256 ddr na deafulcie ma taktowanie zegara 324 mhz, pamieci 202,5, moge az tak podkrecic rdzen?? Pozdro

próbuj - najwyżej się spali.

 

Jeśli boisz się podkręcać - to się za to nie bierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza sprawa to dobre chłodzenie karty oraz dobra wentylacja w budzie. Następnie kręć o 5 -10MHz i testuj jakąś wymagającą grą (doom3, farcry itp ) lub ewentualnie 3DMarkiem01 lub 03 zapętlonym. Jeśli karta przechodzi testy to kręć wyżej itd ..... Jest to mrówcza robota ale skuteczna i nie narażasz karty na spalenie. Jeśli nie chce ci się bawić to zapuszczasz Ati Tool i w nim jest test find max core oraz find max mem. Puść go na 30min i zobaczysz ile wykrył. Następonie potestuj te ustawienia i jeśli będą stabilne to je ustaw na stałe (najczęściej trzeba opuścić trochę to Ati Tool przesadza odrobinę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za mocno wykręcisz pamiątki to na ekranie pojawią się "trójkąty" najczęściej jednokolorowe np. czarne. Jeśli przesadzisz z rdzeniem to najpierw pojawia się "piasek" drobne punkciki na ekranie a następnie zatrzymanie obrazu i wtedy zadziała VPU recover jeśli go oczywiście nie wyłączysz. Ja go nie wyłączam bo u mnie działa prawidłowo i nie jest przewrażliwiony co się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy mozna poruszac ten sam watek!

pisalem chyba z 5 razy o kreceniu dokladnie 9600 non pro HIS'a!!!

mialem 3450-pkt! po kreceniu! a w 2k1 11623! http://service.futuremark.com/compare?2k1=7571943

przy taktowaniu: 325/400@459/548 dodam ze na standardowym chlodzeniu! i karta miala laminat czerwony! jakt ktos chce ja kupic to prosze o kontakt bo koledze ktoremu ja sprzedalem jest juz niepotrezbna bo nie uzywa kompa gdyz komputer ma w domu a mieskza on w "interenecie" (internat)

a i jescze jedno podczas testow w platformie testowaej byla tylko jedna koswc pamieci 256 mego wiec powino byc jeszce wiecej pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca wypowiedz. Mozesz mi jeszcze tylko powiedziec jakie beda efekty niestabilnej pracy grafy? Zwiechy kompa? Przekłamania w obrazie? pzdr

i ty mowisz ze opanowales podstawowe zagadnienia? chyba przeoczyles dzial FAQ - dzizus skad sie tacy ludzie biora :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wiekszosc ludzi na tym forum jest bardzo pozytywnie nastawiona do nowych. co Ci przeszkadza jeden post wiecej?? nie chcesz - nie czytaj i nie truj. Temat byl zalozony to sie dolaczylem.

to wpierw poczytaj podstawy w faq a jak nie to sobie odpusc krecenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...