Skocz do zawartości
elephant

Pogorszenie grafiki po zmianie Radka 9200 na 9600XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

Mam komputerek: AsRock K7S8X bios 2.50, AMD Athlon XP 2500+, Kingston 512MB 333, HIS Radeon 9600XT 128MB, reszta mysle nie istotna...

Karte grafiki wymienilem z Radka 9200, reinstalka winxp sp2, stery do agp sa, do grafy 4.9 bez ccc, nic nie krecone, wszystko ladnie zainstalowane, nie wiem co jeszcze dodac... AA i Anizo wylaczone... i w testach 3dmark itd duzo lepiej, a w grach gorzej.

Konkretnie NFSU - na 9200 gralem w 1024/768 i praktycznie nie bylo widac klatkowania, nie byla to torpeda, ale gralo sie niezle, a w 800/600 bajka - wszystko w max detalach na obu rozdzielczosciach. Po zmianie grafiki w NFSU poprostu nie da sie grac na 1024/768.

Sam juz nie wiem co to, w kompach pare lat siedze i wiem o takich podstawowych bledach jak brak sterow do agp (sa) wlaczonym AA i takie dziwne kwestie...

Wszystko niby cacy, a grac sie nie da i nie wiem dlaczego :(.

Za wszelka okazana pomoc z gory bardzo dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System po reinstalce, defragmentacji, skan najnowszym adawarem z aktualizacja i nortonem antywirkiem - wiec zadnych paskudztw sie nie spodziewam.

Zasilka - Chieftec 360 z aktywnym PFC 302 DF cos bodaj...

 

Takze nadal nie wiem :(... no zastanawiam sie jeszcze nad SP2 bo poprzednia konfiguracja chodzila na SP1 - moze to to...

 

W kazdym razie dzieki za odpowiedz i czekam na inne pomysly :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paprotek --> reszta to dysk 80, dvd, cdrw, 2 wentyle 80, a PSU to Chieftec 360-302DF. Poza tym poprzedni sprzet na tym samym PSU i bylo ok.

OC nie robilem, sprzet na ustawieniach nominalnych. Karta nowka cewka nierdzewka made in Komputronik.

 

Ja obstawiam SP2, ale nie mialem czasu go usunac i wrocic do jedynki by sprawdzic co i jak :)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paprotek --> nie mowie nie... ale szczerze nie sadze :) Widzialem konfigi lepsze, krecone na tym samym PSU i wszytsko bylo ok :)

 

Zobacze jak bedzie bez SP2, chyba, ze ktos mnie oswieci jakims super pomyslem :)

 

Poza tym jesli to nawet PSU... co z tego, skoro niebawem bedzie tam 480 :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chiefa z podpisu (360-302-df dwa wentyle, active pfc, produkcja sirtec)

ostatnio robiłem testy - mierzyłem napięcia miernikiem

ustawienia 12x200=2400mhz@1,9v pamięci 2,7v, nb 1,6v, grafa niekręcona w tym momencie

wyniki: 3,3v 5v 12v

spoczynek 3,42 5,11 12,02 (sporadyczne wachania 0,01v na 12 i 5 w górę)

prime95 3,42 5,14 11,90 all rock stable

pomiary z molexa i z atx nie różniły się w żadnym przypadku oprócz 12v stress (molex 11,90 ; atx 11,87v)

reszta konfigu w podpisie

to tak gwoli wątpliwości czy zasiłka daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...