Skocz do zawartości
maly_25

chello przyśpiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Jako chellowiec cos napisze ;)

 

Jesli ktos stoi przed wyborem: neo 1024 ( 25 GB limit) , DSL 1 Mbit , chello classic (1,5 Mbit) , chello plus (3 Mbit)

 

I jesli kasa nie gra roli to niech wybierze w nastepujacej kolejnosci:

1. DSL

2. Neo 1024

3. chello clasic

4. chello plus

 

ostatnie dwa obojetnie ;)

 

 

Dlaczego tak? Nie bede pisal zeby wojne rozpoczac ale....... pewnie ten post juz jest pretekstem do wojny. Ech ;)

 

Pozdrawiam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jednak cos napisze :)

 

Ogolnie wszystko co chcialem napisac jest tutaj

http://forum.purepc.pl/about97801.html

 

 

Oprocz tego chcialem dodac ze spece z chello wprowadzaja priorytety na podstawowe uslugi. Stad wlasnie przycinanie transferow na torrencie czy DC++.

Byc moze to przyspieszenie bez wzrostu abonamentu to nie dzieki

dokupieniu przez Chello dodatkowych laczy lecz poprostu kosztem czegos (transferki w p2p osiagajace gora 50% lacza).

Byc moze wlasnie po to robia tak dlugo te prace rekonfiguracyjne (pomoc.upc.com.pl) i dlatego czesc (nawet spora chyba) usersow jeszcze ich mogla nie odczuc. Niestety ja odczulem i od wczoraj max speed na torrencie to 30 pare kilosow a na dc++ nie przekraczam 10 kilosow. Byc moze to nie bedzie dotyczylo wszystkich usersow , by zachowac iluzje ze chello nic nie blokuje i miec jakas rzesze fanow :mrgreen: .

Moze tylko polowe usersow dotkna te nowe "ulepszenia" , nie wiem. Wiem jedno, cos kombinuja i mi sie to niepodoba :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz wole miec te 768/128 jak obecnie (jeszcze mi nie przyspieszyli do 1,5 Mbita), limit 15 GB i zeby nie ograniczali p2p. :(

 

A teraz to te 1,5 Mbit (768 kbps obecnie) to se moge wykorzystac przy sciaganiu czegos z http/ftp i koniec. W ten sposob to ja nawet 10 GB nawet na 10Mbitowym laczu nie przekrocze :|

 

Ech..... pozostaje Neo, moze jeszcze Aster :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie zachowanie chello...wydawac by sie moglo, ze tak duza firma jak upc powinna dazyc do utrzymania takich samych standardow na caly runku europejskim.

ja mam chello holenderskie w wersji plus. ostatnio zwiekszono przepustowosc do 8mbit/1024kbit. limit mam 40GB. zadnych ograniczen, zadnego przycinania transferow.

to co upc wyprawia w polsce to jest granda. obcinanie transferow i limity nie daja sie wytlumaczyc niczym.

 

byc moze jedynym wytlumaczeniem jest konkurencja jaka tutaj panuje, a w polsce jest zadna. jest co najmniej 4-5 firm ktore zainstaluja ci internet nastepnego dnia po podpisaniu umowy. i biorac pod uwage tutejsze zarobki, internet kosztuje grosze.

 

no ale bez konkurencji w polsce nie bedzie firmom zalezalo na podwyzszeniu standardu uslog. i tak doja wszystkich rowno i nie wazne czy z limitem czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestescie cwelami dajecie 0 upload

Po pierwsze zastanawiam sie czy nie zgloscic twojego posta, moze ochloniesz.

Po drugie nie wiem ma kogo masz na mysli :P Jesli chodzi o mnie to odrazu powiem ze te screeny nie sa moje.

Po trzecie czesto jest tak ze nie zawsze od ciebie cos sciagaja to co sciagasz. Akurat tutaj od kolesia nie ssaja, nikt sie nie podlaczyl. Czasami tak jest, czasami dopiero pod koniec ssania ktos sie przylaczy by cos dokonczyc. Jest roznie.

 

Wiec sie zastanow co piszesz. Chyba sie nie wyspales czytajac wczesniej moja wypowiedz lub najpierw napisales a potem pomyslales albo nie byles w pelni swiadom tego co piszesz. Masz jeszcze szanse wiec moze wyedytowac swojego posta :P

 

 

 

Co do tych screenow wylukajcie IP 81.227.116.18. Heh :(

 

 

Oby to co sie dzieje teraz (od kilku dni) bylo tylko tymczasowo :|

 

Odrazu zwroce uwage nie u wszystkich chellowcow jest jak jest. U wielu jest ok, ale u wielu innych nie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz obowiazuje ;)

 

 

"Szanowni Państwo,

 

 

Uprzejmie informujemy, że w toku rutynowo wykonywanych czynności związanych

z monitorowaniem wydajności i bezpieczeństwa naszej sieci internetowej,

stwierdziliśmy, że w okresie bieżącego miesiąca wykorzystali Państwo 66 %

ilości pobranych danych powodujących nadmierne obciążanie Sieci.

 

Przypominamy, że zgodnie z Parametrami technicznymi usług internetowych,

stanowiącymi integralną część Umowy Abonenckiej o świadczenie usług

telekomunikacyjnych, ilość pobranych danych dla usługi internetowej chello

classic, wynosi 25 GB.

 

W przypadku przekroczenia ww ilości danych, Operator zgodnie z

przysługującym mu uprawnieniem dokona ograniczenia przepływu danych, poprzez

obniżenie prędkości transferu do maksymalnej wartości 32 kb/s.

 

Standardowe warunki dostępu do usługi internetowej zostaną Państwu

przywrócone w kolejnym miesiącu.

 

 

 

Z poważaniem,

 

Dział Wsparcia Usług Internetowych"

 

Jakby co to ja az takim ssaczem nie jestem i nie do mnie przyszedl ten email ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi juz admini dali wolne, tzn odczepili sie ode mnie i mam odblokowane wszystkie porty i "odfiltrowane" ;]

 

Teraz mecza inny rewir :mrgreen:

 

Skoro jestesmy przy bramce NEWS :>

 

http://www.pjwstk.edu.pl/~s2557/news/artyk...o.pl.discussion

http://www.pjwstk.edu.pl/~s2557/news/artyk...o.pl.discussion

http://www.pjwstk.edu.pl/~s2557/news/artyk...o.pl.discussion

http://www.pjwstk.edu.pl/~s2557/news/artyk...o.pl.discussion

 

 

;)

 

Ciekawe kiedy znowu sobie o mnie chello przypomni i znowu zacznie filtrowac pakiety, blokowac porty itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM, sprubujcie ze zmianą portu. Ja w Azureusie zmieniłem port(Tools>>konfiguracja>>server, w "incoming TPC listen port, wpisałem zamiast 49152 wartośc 65530, tą samo wpisałem w tools>>kofiguracja>>Tracker>>server, przy "enable tracker on HTTP port) i torrent ciągnie mi troszke lepiej ;]. Zakres portów do Torrenta mieści się w przedziale od 49152 do 65535. Może fachmany z chello zablokowały niższe porty.niewiem , nieznam się na tym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"rcube" piszesz glupoty mam chello i wszystko chodzi dobrze sa dni gorsze ale to jest w kazdej sieci a co do programow p2p wszystko działa spoko a twoje domysly o "spece z chello " sa bez podstawne. :evil:

W ASTER nie pamiętam dni gorszych :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"rcube" piszesz glupoty mam chello i wszystko chodzi dobrze sa dni gorsze ale to jest w kazdej sieci a co do programow p2p wszystko działa spoko a twoje domysly o "spece z chello " sa bez podstawne. :evil:

Powiedz mi jak Ci chodzi teraz p2p ? :mrgreen:

 

;)

 

Pozdro :)

 

PS.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi od wszoraj p2p tesh sie rypło chyba miałem za duzzy upload bo w 10 dni wysłałem ponad 15 GB i mnie kur*y dopadły!!!! na co mi pasmo 3Mb jak tyle to je wyciągne tylko z ftp? jeszcze na dodatek ich jeb***e proxy zwalnia ładowanie stron... im się wydaje ze internet słuzy tylko do GG i ftp? a jak wczoraj dzwoniłem pod 9480 to koleś najpierw próbował mi wmówić ze oni nie blokuja, ale jak mu powiedziałem ze nie blokują tylko filtrują to nie zaprzeczył czyli wszystko jasne!!! POwiedział tesh ze jak sytuacja będzie trwać dłużej to zeby dopiero wtedy dzwonić - czyli rcube ma rację!!!!!! po prostu pewnie za parę dni u mnie trochę się poprawi a przytną jakiemus innemu jeleniowi który tak jak ja mając wybór chello albo NEO wybrał chello :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie ten Cud zdarzyl ale zaraz potem znowu znalazlem sie pod czesciowa opieka adminow :/

 

W dzien i w nocy transfery z DC mam na full lacza: ) Z torrenta tylko w nocy pobieram z max speedem od jednego seeda (gdzies tak od 22.00 do 8.00 rano), w dzien max od jednego seeda mam 10 kilosow, niby spoko ale jest tez jakis problem wogole polaczenia sie z seedem i czesto zamiast miec nawet te 10 czy 6 kilosow jest 1 kB/s lub zero :lol: (Testowane z Paranoikiem ;) ) Wiec od 40 seedow lub wiecej mam powiedzmy cos kolo miedzy 20 a max 40 kilosow :/ Przekierowanie portow nic nie daje, pozostaje tylko tunelowanie lub czekanie do poznego wieczora lub liczyc ze sie admini od Ciebie odczepia (a to dotyczy imo chyba polowy usersow) lub MIEC NADZIEJE ze to tylko i wylacznie problemy zwiazane z "przyspieszeniem" clasica i od 1 grudnia wroci wszystko do normy.

 

UPDATE:

Heh wlasnie zapuscilem 2 h temu torrenta, mamy jeszcze dzionek i o dziwo transferek na poziomie 85-90 kilosow :mrgreen: ( i kilka seedow powyzej 10 kB/s) Wczoraj to samo probowalem zassac i mialem jakies 30 pare kilosow ;) Ciekawe jak dlugo bedzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...