Skocz do zawartości
Darmach

Soundstorm problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam sprzet jak w podpisie i napotkalem pewien problem: po pewnym czasie pracy, mam artefakty w dzwieku. Normalnie ich nie slysze, ale jak dam glosniki na maxa to piszczy przeokropnie. Napewno nie jest to wina glosnikow ( Inspire P 580 5.1) a na FSB 133 nie buczy. Zresztą - buczy jak buczy, troche trudno to nazwac buczeniem. Brzmi to raczej jak Iiiiiiiii - Uuuuuuu, Iiiiiiii- Uuuuuuu, albo Piiiii - Piiiiiii :D Normalnie jak jakas zasrana karetka ;)

 

Moze to SB sie przegrzewa? Ale mam na nim dosc duzy radiator ( Alu 3 cm x 4,5 cm x 1,5 cm wys)

 

Niby normalnie (przy ludzkim poziomie glosnosci ;) tego nie slysze ale makabrycznie drazni mnie sama swiadomosc tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiazanie problemu troche alternatywne ale dziala dobrze ;) wypieprzyc soundstorma i kupic sobie karte dzwiekowa. ja ze swoim soundstormem na moim 8RDA+ od samego poczatku mialem problemy, nvidia do tej pory nie potrafi napisac dobrych strownikow do dzwieku pod uklad ktory sam zrobila. Zastanawiam sie czy chlopaki z nvidii w ogole kumaja o co chodzi w tym soundstormie. Jak czytam po zagranicznych forach to ciagle ktos narzeka ze mu nie dziala ten czy tamtem glosnik a w tym szumi a w tym nic nie gra.

 

zainstalowalem sobie sterowniki realteka do ALC650 [ze strony www realteka] (taki mam DAC na mojej plycie glownej - nie wiem jaki jest w ABIT) i jest troche lepiej - komputer nie wydaje juz takich piskow, szumow. Ale ogolnie wydaje mi sie ze te piski zwiazane sa po prostu z kiepska jakoscia tego realteka.

 

podniesienie napiecia vdd nic nie da - przynajmniej w przypadku mojego epoxa nie ma to zadnego wplywu na dzwiek. taki radiator jak masz na SB w zupelnosci wystarczy.

 

Ogolnie moje zdanie jest takie ze soundstorm jest ok, ale tylko jak uzywasz wyjscia SPDIF bo na analogach jakosc jest po prostu tragiczna.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety widze ze nie masz pojecia na temat o ktorym piszesz. Korzystajac czy to z analogowych wyjsc czy z cyfrowego zawsze uzywasz ukladu soundstorm. tutaj chodzi tylko o kwestie konwersji sygnalu cyfrowego ktory wychodzi z ukladu soundstorm na zewnatrz. Uzywajac spdif omijasz problem bo dzwiek wychodzi na zewnatrz bez zadnej konwersji i tam dopiero dekodowaniem sygnalu zajmuje sie przetwornik [np w zestawie audio].

 

soundstorm to uklad wymyslony aby akcelerowac dzwiek np w grach 3d. to jest jego glowna funkcja zeby odciazyc procesor.

 

oczywiscie w Epox 8RDA+ jest SS. (w 8RDA nie ma SS)

 

pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiazanie problemu troche alternatywne ale dziala dobrze ;) wypieprzyc soundstorma i kupic sobie karte dzwiekowa. ja ze swoim soundstormem na moim 8RDA+ od samego poczatku mialem problemy, nvidia do tej pory nie potrafi napisac dobrych strownikow do dzwieku pod uklad ktory sam zrobila. Zastanawiam sie czy chlopaki z nvidii w ogole kumaja o co chodzi w tym soundstormie. Jak czytam po zagranicznych forach to ciagle ktos narzeka ze mu nie dziala ten czy tamtem glosnik a w tym szumi a w tym nic nie gra

no tak tylko szkod ze to nic nie da bo problem lezy w przegrzewajacym sie procu a ss i tak jest fajny ;] to mobo piszy bo temp proca siega 50* albo sie jej tak wydaje poczytaj manula .... jak zainstalowales ALC650 to nie masz ss ;) a piski i szumy to wplyw zasilacza albo jakiegos pyska ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj da da, bo przegrzewajacy sie proc nie ma nic do tego, przynajmniej z mojego 3 letniego doswiadczenia w podkrecaniu kompow :wink:

 

ss poza tym ze nie obciaza procesora to nie ma nic fajnego :D Audigy bije go na glowe jesli chodzi o kompatybilnosc z grami :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze raczej ty nie wiesz o czym piszesz:

http://nvidia.com/object/feature_soundstorm.html

nforce ss to nie to samo co nforce apu

jesli 8rda+ nie posiada spdif, czy innego wyjscia cyfrowego, nie jest zgodna ze specyfikacja ss, wiec po prostu nie ma ss.

ss moze byc uzyskany tylko i wylacznie poprzez wyjscie cyfrowe.

dzwiek z analogow przepuszczany jest przez realteka stad niska jakosc dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze raczej ty nie wiesz o czym piszesz:

http://nvidia.com/object/feature_soundstorm.html

nforce ss to nie to samo co nforce apu

jesli 8rda+ nie posiada spdif, czy innego wyjscia cyfrowego, nie jest zgodna ze specyfikacja ss, wiec po prostu nie ma ss.

ss moze byc uzyskany tylko i wylacznie poprzez wyjscie cyfrowe.

dzwiek z analogow przepuszczany jest przez realteka stad niska jakosc dzwieku.

Jak to 8RDA+ nie ma SS ...

albo ja jestem slepy albo zaczynasz pisac nowe specyfikacje

EPOX 8RDA+

PODSUMOWANIE

a jak kcesz pisac ze 8RDA+ nie ma SS to dobrze poczytaj .........

 

 

 

PS.A jesli chodzi o SS to polecam bardzo dobre rozwiazanie... zastosowalem na swojej MOBO i klopoty sie skonczyly.... zamontuj na tasmie jakis radiatorek na SB bo jego temp po pewnym okresie pracy siega ..... hohooo ... skoncza sie problemy z SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli 8rda+ nie posiada spdif, czy innego wyjscia cyfrowego(..)

nie mam pojecia czy epox ma jakies wyjscie cyfrowe,f czy nie bo nie mam tej plyty i malo mnie to szczerze:P jesli nie ma to nie jest zgodny ze specyfikacja ss, czyli nie ma ss (pelnowartosciowego - bez dekodowania dolby w realtime i bez 24/96) i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli 8rda+ nie posiada spdif, czy innego wyjscia cyfrowego(..)

nie mam pojecia czy epox ma jakies wyjscie cyfrowe,f czy nie bo nie mam tej plyty i malo mnie to szczerze:P jesli nie ma to nie jest zgodny ze specyfikacja ss, czyli nie ma ss (pelnowartosciowego - bez dekodowania dolby w realtime i bez 24/96) i tyle.

jesli nie masz tej płyty i mało Cie to obchodzi to po co w ogole piszesz na ten temat. I nie chodzi o specyfikacje, tylko o soundstorma. Jesli Ty uwazasz ze jak dzwiek wychodzi przez SPDIF to wtedy ma SS a jak przez analoga to nie ma to szczerze Ci wspolczuje glupoty (bez urazy)

 

"For the most powerful integrated audio solution available today, look for NVIDIA nForce and NVIDIA nForce2 systems featuring NVIDIA SoundStorm™ audio. PCs with the NVIDIA SoundStorm solution offer the most complete set of digital audio features for your desktop, delivering stunning audio and fantastic sound effects, all powered by the NVIDIA nForce APU." Czy tu jest napisane ze soundsotrm i APU to jakies 2 rozne rzeczy jak piszesz wyzej? sorry ale Ty chyba nie kumasz angielskiego.

 

"SPDIF Interface" oznacza tutaj to ze APU umozliwa wychodzenie sygnalu przez SPDIF. Niestety nie wszyscy producenci montuja wtyczke, ograniczajac po prostu mozliwosci sondstorma, co nie oznacza ze on przestaje byc soundstormem.

 

poducz sie troche zanim zaczniesz pisac na tematy o ktorych na prawde masz zero pojecia.

 

ps.: SS ma 24/96? tu nie rozwaliles i doprowadziles do smiechu. spadlem ze stolka hahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...