Skocz do zawartości
Thortoneq

L5 mod Thorton do 39 (odblokowanie mnożnika)

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum o tym, ale nigdzie nie moge znaleźć...

Może mi ktoś podać link do odpowiedniego tematu, chyba że nie pisaliście tutaj o tym modzie.

 

Chce odblokować mnożnik w moim Thortonie

a wogole jeśli mam już mówić o swoim procku, to może najpierw go przedstawie :D

 

Jest to Thorton 2000+ z 27 tyg. przeszedł poprawnie bartonikikacje i teraz chodzi na 2800+ (166*12) VCore 1,45V (fajnie co? :mrgreen: )

Jeszcze nie wiem czy stabilnie, bo Prime dopiero od godzinki testuje... (mobo: Epox 8RDA+ rev. 1.1)

 

a wracając do tematu, to słyszałem gdzieś że możliwe jest odblokowanie mnożnika poprzez odpowiednią "konfigurację" mostków, w tym wypadku L5 tylko nie wiem dokładnie o który chodzi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na forum o tym, ale nigdzie nie moge znaleźć...

Może mi ktoś podać link do odpowiedniego tematu, chyba że nie pisaliście tutaj o tym modzie.

 

Chce odblokować mnożnik w moim Thortonie

a wogole jeśli mam już mówić o swoim procku, to może najpierw go przedstawie :D  

 

Jest to Thorton 2000+ z 27 tyg. przeszedł poprawnie bartonikikacje i teraz chodzi na 2800+ (166*12) VCore 1,45V (fajnie co? :mrgreen: )

Jeszcze nie wiem czy stabilnie, bo Prime dopiero od godzinki testuje... (mobo: Epox 8RDA+ rev. 1.1)

 

a wracając do tematu, to słyszałem gdzieś że możliwe jest odblokowanie mnożnika poprzez odpowiednią "konfigurację" mostków, w tym wypadku L5 tylko nie wiem dokładnie o który chodzi :?

27 tydzień 2003 ? po co ci mod na mnożnik - procek powinien mieć mnożnik odblokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Thorton 2000+ z 27 tyg. przeszedł poprawnie bartonikikacje i teraz chodzi na 2800+ (166*12) VCore 1,45V (fajnie co? :mrgreen: )

Jeszcze nie wiem czy stabilnie, bo Prime dopiero od godzinki testuje... (mobo: Epox 8RDA+ rev. 1.1)

Ja mam bardzo podobnego procka Thorton 2200+ z 27 tyg 2003. i 236*8,5 leci stabilnie 1,4V 12 h prime.

236*9,5 1,625V leci stabilnie 12h prime.

Wyzej niestety nie moge testowac bo mi na to chlodzenie nie pozwala niestety.

obudzilem go na ~2550 przy napieciu chyba 1,9 ale zaraz po wejsciu do bosu mial poand 60C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśniemam Thortona 2000+ mnożnik jest 12,5 niestety zablokowany seria AQ2FA0341XPMW cyli jak sie domyslam 41 tydzien!!jak to odblokowac idzie niezle bo 188*12,5 ful stabil ale jednak kusi mnie fsb ponad 200 pomóżcie ludzie i co z cachem da sie odblokować czy nie bardzo??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc procki po 39 tyg. :?: 2003 są super zablokowane i nie odblokujesz w nich mnożnika. Można to obejść poprzez przeróbkę proca na mobile co umożliwia zmianę mnożnika w windowsie jakimśtam programikiem. Niestety zmiana ta na działa na płytach na nforce2.

Co do cache to nie wie. U mnie da się odblokować (39 tydz. 2003), ale u kumpla (42 tydz.) łączenie mostka L2 nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...