Skocz do zawartości
boss

nowy (?) patent...

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie kontemplowalem mozliwosci poprawienia odprowadzenia ciepla z mojego Celerona i wydumalem, ze moze te dodatkowe 2-4 st. udaloby sie uzyskac przez zastosowanie miedzianej 'przedkladki' pomiedzy proc a radiator (aluminiowy)... Skoro miedz ma lepsze przewodnictwo cieplne, to taka plytka szybciej odbieralaby cieplo od proca do radiatora... :twisted:

 

pewnie nie jest to zadne odkrycie Ameryki, ale ciekawi mnie, czy ktos juz tak kombinowal i czy cos mu z tego wyszlo..? Zasadnicza kwestia jest grubosc plytki; mysle, ze 0.5 - 1.0 mm byloby optymalne, co o tym sadzicie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAKT - nic nowego - juz od jakiegos czasu mozna kupic coolerki z takim radiatorem :!:

 

IMHO zeby to zdalo egzamin to plytka miedziana powinna miec okolo 3-4 mm grubosci i o ta grubosc powinienes zeszlifowac spod radiatora :!: inaczej zwiekszy sie odleglosc miedzy rdzeniem procka a zeberkami radiatora, a to moze raczej pogorszyc niz poprawic efektywnosc chlodzenia :(

 

zycze "milego" szlifowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kontemplowalem mozliwosci poprawienia odprowadzenia ciepla z mojego Celerona i wydumalem, ze moze te dodatkowe 2-4 st. udaloby sie uzyskac przez zastosowanie miedzianej 'przedkladki' pomiedzy proc a radiator (aluminiowy)... Skoro miedz ma lepsze przewodnictwo cieplne, to taka plytka szybciej odbieralaby cieplo od proca do radiatora...   :twisted:  

 

pewnie nie jest to zadne odkrycie Ameryki, ale ciekawi mnie, czy ktos juz tak kombinowal i czy cos mu z tego wyszlo..? Zasadnicza kwestia jest grubosc plytki; mysle, ze 0.5 - 1.0 mm byloby optymalne, co o tym sadzicie?  :?

Ktos nawet zrobil podkladke ze srebra. Z tego zo pamietam byl 1 stopien roznicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, widze, ze sie nie popisalem pomyslowoscia :(

nie zrazaj sie i kombinuj dalej - LICZA SIE CHECI :!:

Dzieki :D

ja tak zawsze sobie powtarzam - nigdy nie nalezy mowic, ze cos jest niemozliwe, tylko kombinowac, jak to osiagnac, hehe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka blaszka, tylko grubsza (3-6 mm) jest swietnym sposobem na "bezinwazyjne" poprawienie docisku niektorych sprezyn od coolerow CPU. Oczywiscie, musi byc wypolerowana, pasta tez obowiazkowa. Dobrze dobrana, powoduje spory spadek temperatury. Pozwala nam ominac (ryzykowne) giecie spezyn..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobilem sobie malutki radiator na 2 strone rdzenia karty graficznej - nic to nie pomoglo, na rdzeniu 325 i tak sie wiesza. :)

u mnie dalo to to, ze moglem zmniejshyc obroy wentyla :P

 

nie dalo mi to mhzetooff, na 243, czy cos kolo tego sa artefakty i zwiechy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...