Skocz do zawartości
Vatzeque

Temp proca w BIOSie.

Rekomendowane odpowiedzi

Temperaturę jaką BIOS mi podaje to średnio powiedzmy 52stopnie celsjusza, a znowóż Speed Fan oraz Asus Probe (różne wersje programu) pokazują po 45stopni. TAk więc oba programy pokazują średnio około 7 stopni mniej niż BIOS.

I moje pytanie: czy BIOS pokazuje odczyt z diody w procesorze, a programiki odczyt z czujnika w MoBo???

Procek AthlonXP 2400+ (Thoroughbred 0,13) płyta ASUS A7V600-X (różne BIOSy - zawsze to samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios na tej plycie zawyza temp,,, programy sa prawdopodobnie "obczajone" co do tego modelu plyty i ów błąd poprawiają,,,

 

na zadnym kompie z ta plyta nie widzialem w biosie ponizej 50*C hehe ;-) na jednej barek 2500+ na drugiej sztuce AXP2000+, obydwa na Coolermasterku CP7JD1B czy jakos tak ;-) moze nie najlepsze ale na pewno nie 63*c na idle 2500+ :lol: u mojego kolegi - wczoraj mi się na gadaczu skarżył - na bartku 2500+ z jakims kulermasterem za 70zł jest 80*C hehe ;-) i jest stabilnie! ale to tylko z opowiadania znam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mailowałem właśnie z supportem ASUSa o tym problemie to nie potrafili jednoznacznie określić czemu wskazania są różne.

Wszak jak łapę przyłożę to przy podstawce radiator jest ciepły jakby ktoś miał MEGA gorączke :P

radmax chodzi Ci o CPUIdle PRO np???? To mialem to kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. ASUS Probe 2.20 pokazywał kilka stopni mniej niż BIOS. Pomogła nowsza wersja ASUS Probe 2.23. Teraz pokazuje dokładnie tyle samo stopni co w BIOSie.

 

 

----------------------

Athlon XP Barton 2500+@3200+ (11x200) | TT SilentBoost | ASUS A7V600 | 512 MB DDR RAM (333) | Prolink GeForce 4 Ti 4200 (250/500@305/615) | WD Caviar 120GB (7200, 8MB) | Seagate 20GB (5400, 2MB) | LG 16x10x40 | SB Live! 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, soft pod microshita troche bardziej mija sie z prawda niz ten biosowy.

 

A propos u mnie dzieja sie takie jajca, ze temp w biosie jest wieksza niz w windzie, ale realnie (wystaczy dotknac reka) Czuc wyraznie, ze radiator jest goracawy (abs2 pokazuje 48 st), a po wejsciu do windy temp spada (radiator staje sie chlodniejszy na dotyk).

 

O co biega, wyglada na to ze sprzet jest bardziej obciazony, ale czym??? biosem ???

Nie uzywam zadnych chlodziarek softowych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...