Skocz do zawartości
SebNET

Dziwne artefakty !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że udało Ci się załatwić to spokojnie i bez dymów, SebNET :)

 

www.gral.pl

www.netservice.pl

www.ptr.pl

www.balta.pl

 

Te sklepy mogę z czystym sumieniem polecić. Mój komp jest złożony z części tam kupionych.

 

Tylko Radeon 9600PRO. Polecam Ci Gigabyte 9600PRO na pamięciach 3,3ns :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie orientuje się właśnie czy ta karta jest produkcji GIGABYTE. Ta karta znajduje się w kategorii OEM. Zresztą sami zobaczcie - http://www.lucky-star.com.pl/index.php?div...r=GRA128RA9600P

 

Tutaj pisze, że cena wynosi 461 zl, lecz jak mowilem moge taniej o 20 zl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem u nich (tez allegro) tuner zewnetrzny do laptopa! nie dzialalo mi cos z moim laptopem (na stacjonarnym dzialalo, wiec to pewnie cos z moim przenosnym), zadzwonilem, porozmawialem, Pan probowal mi pomoc skonfigurowac (ciezko przez telefon!). Co sie okazalo, ze moge dostac innyej firmy zewn. USB od nich a ten odeslac!!!! terazm mam prolinka zewn. i dziala OK! Jak dla mnie super firma, wiec pewnie ktos inny w ciula leci! a teraz jak sie czyta to to wielka afera jakas!

 

a moze producenci sie zdenerwowali, bo komi mowil ze procesor z 9550 i 9600 to jedno i to samo, ma inne oznaczenia na procesorze ale to to samo!!! mozna sie denerowac na ati i nvidie ze manipuluja rynkiem, skoro sprzedaja to samo na innych oznaczeniach - szczytem bylo jzu wypalanie dziurek aby potoki nie dzialaly i wersja "9800SE"!!!

 

dobrze, ze w laptopie nie ma zabawy z grafikami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebNET - ta karta to raczej niewiadoma. W sprzedaży jest pełno radeonów 9600pro z zaniżonymi taktowaniami. Nie mówię, że z tą kartą jest tak samo, ale trzeba uważać i o wszystko się zapytać. Najprostsze wyjście, to kupowanie sprawdzonych produktów np. polecanego Ci gigabyte'a (ale niestety kosztowne, chociaż z drugiej strony oszczędzić 50 zł i się oszukać...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam brać tą kartę ?

 

http://tw.giga-byte.com/VGA/Products/Produ...V-R96P128D.htm#

 

Ciekawe ile będzie kosztować ? A w jakimś sklepie internetowym to najtaniej za ile ją można dorwać ?

 

pS. Rozmawiałem dzisiaj z kumplem od hurtowni i tak mi odpisał:

 

Model GB-R96P128 D - na terenie polski wycofany z dystrybucji od 12.10. brak u dystrybutoraów cena była 990 bruttoZ gigabyte 9600dostępny jest model GV-R96P128 za 695 brutto ceny oczywiście hurtróżnica pomiędzy kartami słabsze pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o model GV-R96P128DH np. stąd:

http://www.esc.pl/index.phtml?id=cennik&gr...fb48e82b3dd11c4

Jak go nie dostaniesz, to całkiem nieźle wygląda również ta karta:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8815.html

Sklepy pewnie nie są najtańsze, więc musisz trochę poszukać, czy nie dostaniesz gdzieś taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebNET, ja kupiłem swoją Gigabyte DH 2 misiące temuu za 495PLN. Nie ma ich już w tych sklepach, co Ci pisałem?!

 

Możesz śmialo łykać GeCube 9550XT, jak mói Zloty. Pewna karta Bez przewałów. Pamięci ponizej 3ns! a rdzeń też wyzej niż w 9550!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmialo łykać GeCube 9550XT

Kurcze może i to dobra karta, ale widząc napis 9550 kojarzy mi się tamten szmelc co mi sprzedano i jakoś mam takie przeczucia, że ta karta jest dość słaba i nic nie zdziałam z nią :| Wiem, że za 400-450 zł to można się tylko za przeproszeniem "wysrac", ale wiecie dobrego tez cos mozna dorwac :|

 

pS. Co to jest wogóle ten ns jeśli mogę spytać i co od niego zalezy i jaki najlepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ns - czyli nano sekunda czas dostępu do pamięci. Czas ten jest odwrotnie proporcjonalny do taktowania pamięci. Im mniejszy czas dostępu tym pamięć teoretycznie może pracować z wyższą częstotliwością np. 5ns- 200MHz 4ns-250MHz 3ns- 333MHz 2ns-500MHz itd itp. (oczywiście w trybie DDR trzeba ten wynik pomnożyć x2 :D ) Wiąże się z tym również przepustowość pamięci a za tym idzie wydajność całej karty graficznej. A Gecuba 9550 XT rev 1.2 (2,86ns) nie masz się co obawiać. Jest to ostatnia wypuszczona odmiana i jak na razie chyba najbardziej udana. Wydajnością przebija większość 9600Pro na standardowych zegarach. A po podkręceniu chodzi lepiej niż 9600XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @wojs, jak zawsze pomocny  :) To zamawiam sobie tą kartę dzisiaj.

Tak - ale zamów w ESC

 

oni tam mają tersję 1.2 która standardowo ma taktowania 9600pro (400/600) i spokojnie kręci się ponadnormatywnie ;) (ktoś się chwalił 505/800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda droższa o ponad 20PLN, ale może faktycznie warto rozważyć ten wybór. Najlepiej zadzwonić i upewnić się w obu sklepach, jakie mają parametry obie karty.

w ESC twierdzą że ma 400/500 - choć ludzie którzy tem kupowali mówią że 400/600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...