Skocz do zawartości
maarchewa

jodek potasu

Rekomendowane odpowiedzi

najdluzej sie zastanawialem gdzie umiescic ten temat ;)

 

potrzebuje jodku potasu w ilosci okolo 100g jednak kupno tej substancji w sklepie z odczynnikami nie wchodzi w gre poniewaz ta suybstancja jest dosc droga :/ wiem ze w wiekszych aptekach uzywaja tego do robienia lekow jednak w zadnej aptece nie moglem sie doprosic bo jest zakaz pozbywania sie substancji z magazynu. moze ktos z szanownych forumowiczow ma odpowiednie znajomosci badz sama substancje ktora moze za niewgorowana cene odsprzedac. bylbym bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo widze ze kolega wie czego nie laczyc ze soba:]

 

ale ja nikomu nie chce uniemilic zycia. jodek potasu potrzebny mi jest do galwanicznego srebrzenia mojego bloku wodnego :)

 

jak nie znajde nikogo z ta substancja bede zmuszony do srebrzenia na goraco ale to juz nie jest to samo co pradowy sposob :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już wszystko skompletujesz, to może zrobisz HOW TO, bo temat był już pare razy poruszany, ale zazwyczaj nic konkretnego (przynajmniej ja nie zauważyłem).

how to dzieki uprzejmosci kolegi Nazira juz jest zarowno pradowe jak i niepradowe :):

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=105...hlight=#1057475

 

dla mnie jednak jest problemem zdobycie jodku potasu ze wzgledu na jego cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...