Skocz do zawartości
ping182

ASROCK K7S8X = Padnięte kontrolery??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem... szukałem ale nie znalazłem tematu więc piszę - zakupiłem tą płytkę, wrzuciłem athlona XP 2500 więc wszystko powinno być ok. Zasilacz mam 350 Watt, a problem jest następujący - gdy podpinam dysk twardy do zasilacza to ładnie wszystko kręci z tego co słyszę, ale jak podepnę taśmę to już jest lipa - dysk się nie kręci i nie mogę wejść do biosu, po prostu swieci się dioda od dysku. Testowałem na 3 dyskach. padnięte kontrolery? proszę o szybką odpowiedź :D bo nie wiem czy nową płytę kupować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale może jak kolega pozwoli to i ja się czegos dowiem o tej płycie.Tzn podejrzane są raczej kanały ide -mianowicie wd800jb jako master po paru minutach zaczyna zwalniać za około 10minut system jest tak zeslimaczały że nawet zamknięcie to parę minut i wiecej czasami.Ale ten sam dysk podpiety jako slave do starego 5gigowego samsunga działa normalnie,tylko system często się wiesza,tzn zamiera kursor myszy i system i tak trzeba zresetowac.Tak czy inaczej nie do uzytku.Plyta oczywiscie asrock k7s8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zresztą AsRocki mają to do siebie że robią problemy z kontrolerami :!:

konkrety stary konkrety, a nie wypisuj glupot! jeden z drugim to przeczyta i pozniej sa posty typu dysk slimaczy :? a wystarczy czasem sterowniki zainstalowac...

 

do tematu: napisz czy bez dyskow i nagrywarek potrafisz zajrzec do biosu? w sumie nei ma co kombinowac za duzo, bo to dosc nietypowe, lepiej od razu idz z plyta do serwisu

 

jaki zasilacz ??

tiaa zasilacz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze chłopaki :gitara2: i :banan:

 

 

W tym m-cu złożyłem 7 kompów na ASRock K7S8X i K7S8Xe i wszystko gra

Największy dysk jaki dałem to 120GB i zero problemów

 

Ustaw w bios`ie wszystko na auto.

 

I jedna uwaga

"Komputer to taki wiekszy kalkulator który się nie myli a wyświetla tylko głupoty człowieka który go obsługuje"

 

Patrz prawa Marphiego

 

Osługę dysków robi SiS963L zobacz tu :wink:

http://www.ferruminfo.narod.ru/chipsets/sis748.html

 

Miłego czytania :D

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping182 ja mam tez płyte ASRocka i powiem ci ze wsadziłem 2.2GHz atlon po podkrenceniu mam 2.4 ghz i 512DDram na szynie 333 MHz grafe Rsdeon 9200SE 64DDram 64Bit (złom ) i działa wszystko bez problemu...... 8) A jeszcze jedno mam podłonczoną mysz i pada do kontrolerów i działa noromalnie Ic do sklepu i wymień płyte bo ta mam wade jak jeszcze mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moim skromnym zdaniem poprawę może tu przynieść aktualizacja biosu. Miałem dość podobne problemy i to pomogło. Potem zgłosiłem to w sklepie, w którym kupiłem płytę i okazało się, że problem dotyczy całej partii. W ramach podziękowania od właściciela sklepu dostałem drugą taką płytę...

Powodzenia i pozdrawiam serdecznie...

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...