Skocz do zawartości
flak

GENTOO I Neo+ (sagem-eagle"e2l" )

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam pytanko. Czy nie wie ktos, coś o instalacji GENTOO (obojetnie jakiego[mam 2004.1 i 2004.2] )

ze STAGEu 1 i z neostrada na modemie SAGEM USB ?? Wiem ze moge zainstalowac STAGE 3 , ale to mnie nie satysfakcjonuje. :? WIEC JESLI KTOS MIAL Z TYM DOCZYNIENIA TO PLEAS O ODPOWIEDZ :] ALBO MOZE KTOS SIE DOMYSLA JAK TO ZROBIC :) (JA MYSLALEM O TAKIEJ MOZLIWOSCI ABY ZAINSTALOWAC STEROWNIKI EAGLE 1.9.2 NA LIVECD I WTEDY SKONFIGUROWAC NEO. A MOZE I GENTOO 2004.2 OBSLUGUJE JUZ TE MODEMY ?? NIE WIEM :/ :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak, jesli masz juz innego linuxa, wchodzisz do konsoli i masz to samo ;P. Do Gentoo spod innego linuxa wchodzisz za pomoca chroot /mnt/gentoo /bin/bash. Czyli tak czy tak musiałbyś chrootować( spod liveCD tez). Polecam opis z gentoo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem gentoo z NavynOSa zainstalowalem STAGE 1 wszystko ladnie sie skompilowalo ustawilem wszystko co trzeba , zrobilem emerge ppp zmienilem zmieną $PATH(coś tam niby sterowniki eagle sie czepialy) no i kompiluje stery elagle-usb-1.9.8 i po wsyzstkich procedórach :) wpisuje STARTADSL i tu KUPA !! wypisuje mi coś tam ze bsluga PPP nie zostala wkompilowana do JĄDRA albo jesli mam to jako moduł to nie został on zaladowany !! no i sprawdzam jeszcze raz kernelka i tam PPP jest jako modół zaznaczylem jeszcze PPP-ASYNC i PPP-DEFLATE(no i jakies tam filtry ppp) wiec jak chcem MODPROBE PPP to wyskakuje ze nie ma takiego modułu:/ no ale zrobilem to tak jak bylo w ktoryms HOWTO :/ czyli

MODPRBE PPP-GENERIC PPP-ASYNC PPP-DEFLATE . Kernela mam 2.6.9 LUDZIE CO JA MAM TERAZ ZROBIC :/ a juz myslalem ze bede mial gentoo :|

PS. jesli chrootuje gentoo z NavynOSa(livecd) to jak ustawilem sobie w navynosie neostrade to w chrootowalnym srodowisku w gentoo wszystko chodzi (emerge i wogole internet) a w gentoo nie chodzi STARTADSL :( POMOCY ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie nie da? musi sie dac. Rozpakowujesz i kopiujesz do /usr/src/linux a jesli juz jest taki katalog to go skopiuj do /usr/src/linux-2.x.x i daj symlinka.

a co to jest symlink??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...