Skocz do zawartości
Gość

czy na tym filmy podzialaja

Rekomendowane odpowiedzi

Arni czyzby laptopik ?

Nie pojda niestety ale gdybys do tego podpilo Voodoo II przynajmiej 8MB (15-25 zł max) to beda chodzily. Pewnie sprzet ma isc dla kogos i ma sluzyc do ogladania filmow.

Pentium II 266 32 MB grafa Ati ocs tam 2MB + Voodoo II 4MB filmy dziargaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to moge ci wysłać na mejla program do oglądania filmów w dosie. Powinno byc wszystko ok najwyżej bedziesz oglądał w czarnobiałym kolorze :lol:

PS. Znasz angielski ? może sie przydać do readme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anio byl taki programik kiedys (nawet gdzies go mam na dysiu). sprobowalem tym programem keidys ogladnac film 512x cos tam (juz nie pamietam) na amd 200mhz 64ramu, ati 3d rage 4mb i dalo sie o dziwo tylko musialem zdekodowac sciezke dzwiekowa do wava bo juz kompik nie wydalal z dekompresja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni czyzby laptopik ?

Nie pojda niestety ale gdybys do tego podpilo Voodoo II przynajmiej 8MB (15-25 zł max) to beda chodzily. Pewnie sprzet ma isc dla kogos i ma sluzyc do ogladania filmow.

Pentium II 266 32 MB grafa Ati ocs tam 2MB + Voodoo II 4MB filmy dziargaly.

Z tego co pamietam to VooDoo I i II odpowiadały tylko za grafile 3D wiec przy filmach nic nie pomoga.

Nie bylo VooDoo II 4 MB ( VooDoo I bylo 4Mb lub 6 MB a Voodoo II 8 Mb lub 12 Mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce http://lowdivx.webpark.pl/ gościu opisał dokładnie jak na P166MMX i bele jakiej karcie grafy odtwarzać płynnie DivX, postępując wg jego wskazówek płynnie DivX chodzą u mojej szwagierki na Celeronie 300MHz i S3Trio 1MB (zmieniłem tylko system na Win98SE bez instalacji DirectX, system chodzi na takim DirectX jaki instaluje się z windą). Nie ma żadnych problemów, a i procesor nie jest w 100% obciążony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Przydały się kursy bascomu Arnie?

dzieki przydaly sie tylko niemam gdzie sprawdzic czy wszystko dziala (symulatory mi sie znudzily ;) )

 

koala dzieki ja dojdzie ten komputerek do mnie to sie pobawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku filmów problemem nie jest karta grafiki ale procesor. Miałem kiedyś celka 333A z 8Mb intelem 740i i płynnie chodziły tylko filmy skompresowane DivX-em 3.11 a jak tylko coś było skompresowane nowszym kodekiem z oglądaniem była lipa. Na nic zdały się próby zamontowania VooDoo II 8Mb i Rivy 16Mb. Może rzeczywiście to:

Na stronce http://lowdivx.webpark.pl/ gościu opisał dokładnie jak na P166MMX i bele jakiej karcie grafy odtwarzać płynnie DivX

pomoże. Nie wiem, nie próbowałem, ale gdzieś czytałem, że np. DivX 5.1 "wymaga" 450Mhz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni czyzby laptopik ?

Nie pojda niestety ale gdybys do tego podpilo Voodoo II przynajmiej 8MB (15-25 zł max) to beda chodzily. Pewnie sprzet ma isc dla kogos i ma sluzyc do ogladania filmow.

Pentium II 266 32 MB grafa Ati ocs tam 2MB + Voodoo II 4MB filmy dziargaly.

Z tego co pamietam to VooDoo I i II odpowiadały tylko za grafile 3D wiec przy filmach nic nie pomoga.

Nie bylo VooDoo II 4 MB ( VooDoo I bylo 4Mb lub 6 MB a Voodoo II 8 Mb lub 12 Mb)

Dokładnie, co ma VooDoo do odtwarzania filmów, więcej co ma k.graf. do tego - niewiele, tu głównie liczy się CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce http://lowdivx.webpark.pl/ gościu opisał dokładnie jak na P166MMX i bele jakiej karcie grafy odtwarzać płynnie DivX, postępując wg jego wskazówek płynnie DivX chodzą u mojej szwagierki na Celeronie 300MHz i S3Trio 1MB (zmieniłem tylko system na Win98SE bez instalacji DirectX, system chodzi na takim DirectX jaki instaluje się z windą). Nie ma żadnych problemów, a i procesor nie jest w 100% obciążony!

DZIALA TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SERIO....dzis sie meczylem u mojej dziewczyny z instalka wina 2000 pro....kompa ma nastepujacego: plytka na TX PRO II, Pentium 166MMX, 32MB ramu(!!!!!!), grafa - S3 Virge 2MB, dysk 1,6GB...i po dostosowaniu sie do tamtych wskazowek (przede wszystkim system 2000 pro) filmy chodza!!!!! tak minimalnie co jakis czas przycinaja (powiedzmy co jakies 3 sek. ale da sie spokojnie ogladac)...ale to juz moze byc wina ramu (i tak ze wogole ruszylo wszytsko na 32MB!!)...sprawdzilem narazie BLADE'a, ZNAKI i NIC ŚMIESZNEGO i smigaja...zadnych nowszych jeszcze nie probowalem...jutro powiem wam...

 

no i A PROPOS!!!! czy ktos wie skad moge wytrzasnac stery IDE do plytki na TX PRO II?? bo dysk i CDROM pracuje narazie w PIO :? i takze stery do dzwieku na CMI 8330...wszystko do wina 2000 pro...thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie na AMDk6-450Mghz, sięęło wszystko w All-Player.

Polskie filmy chodziły w DivX playerze tylko bez napisó, inne to tragedia, ale widzę że pod 2000 pewnie by to śmigało.

P.S. Czy chipset też ma znaczenie, bo ten komp chodzi na AliAlladin5 Gigabyte i z grafą nvidii Vanta 16mb????

 

Chciałbym to wiedzieć bo kompa używają teraz dzieci znajomej, na razie oglądają tylko dubbingowane bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys ma moim starym sprzecie filmy chodzily ale to byly czasy DiviX 3.1 jak sie nie myle pII 266 64 ramu virge4mb i voodo diamond viper 4mb

 

a teraz u mnie na laptopie mam grafe Ati mobility 4mb i filmy chodza plynnie tylko ze procek mocniejszy celek 750 i ram 160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)no i A PROPOS!!!! czy ktos wie skad moge wytrzasnac stery IDE do plytki na TX PRO II?? bo dysk i CDROM pracuje narazie w PIO :? i takze stery do dzwieku na CMI 8330...wszystko do wina 2000 pro...thx

Bo pewnie zarówno cdrom jak i dysk obsługują maksymalnie taki tryb (PIO-4 Ultra DMA-2). Win2000 napewno wykryłby i włączył pełne DMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee nie znacie sie :] filmy dzialaja (divx5) na czystej (jeszcze bez sterownikow) instalacji windowsia 2000 pro ;] tylko w pelnym ekranie troche sie tnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...