Skocz do zawartości
Disnew

Prosba o rade router do DSL ....

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim!

Mam taka mala prosbe. Podpinam sobibie DSL z TP.SA na jakiej 16 osob. Jako glowny rozdzielacz lacza chcialbym miec wlasnie router. Wlasnie tu chcialbym sie zwrocic o pomoc. Jezeli mozecie doradzcie jaki najlepiej model w przystepnej cenie. NIe powonien miec modemu ADSl gdyz tepsa daje swoj i nie mozna go zastapic. Natomiast powinien miec:

- dobrego firewall

- obslugiwac NAT

- miec mozliwosc dzielenia lacza

Takze inne ale o te 3 chodzi mi najbardziej. Jezeli mozecie to doradzcie w tej sprawie.

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chdzi ze przejrzalem inne posty i niebylo tam tego czego szukam. Poza tym pytalem po sklepach koputerowych, a tam prawie wszedzie slyszalem taka odpowiedz " niemam pojecia, nie wiem, prosze przyjsc za tydzien", a nawet " o co chodzi". To kpina dlatego zwracam sie do spolecznosci internetowej. Tak z drugiej strony malo jest na forum postow o DSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Disnew

A dlaczego miałby nie mieć wbudowanego modemu i kto Ci powiedział, że nie można zastąpić tego z TPSY ?. To co wymieniłeś oczekujesz ma praktycznie każdy router, jednak przy takiej ilości użytkowników warto by wybrać sprzęt z menadżerem pasma.

 

http://www.inter-comp.pl/?strona=lan#routery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym modemem to mi powiedzieli na infolini TP. Ale to fatk z mogli mnie nabrac nigdy niewiadomo kto tam siedzi przy telefonie. W kazdym razie powiedzieli mi ze moge zastapic wszystko poza wlasnie modemem. A skoro tak wiec modem wbudowany w router bedzie zbedny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - tylko z tego co widzę TUTAJ to z modemów oferują jedynie :

 

- SAGEM F@st 800 USB

- THOMSON Speed Touch 330 USB

 

pomijając fakt, że sprzęt to strasznie lipny trudno będzie znaleść router z wspomnianymi wcześniej właściwościami i podłączeniem USB. Dlatego zamiast kombinować chyba lepiej mieć porządniejszy sprzęt (choćby DLink czy LinkSys) i mieć wszystko w jednym urządzonku (wygoda w konfiguracji i stabilność działania).

 

A kwestia infolinii TP i niemożność wymiany modemu to bzdura jakich wiele możesz od nich usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadome ze za wieksza kasse kupi sie lepszy sprzet. No ale routerek pod DSL jak dlamnie moze byc troszke lepszy. Osob jest troszke wiec koszty sie podziela czego pewnie nawet nikt nie odczuje. Slyszalem bardzo dobre opinie o sprzecie firmy 3com ale niestety o cenie tego sprzetu tez za wiele :). A jeszcze jedno chodzi mi bardziej o router ze zlaczem ethernetowym niz USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za okolo 650zł mozesz miec ZyXEL Prestige 650HW, ma router, modem, switch wbudowany do tego miejsce na karte PCMCIA i mozesz zrobic dodatkowo punkt dostepowy jako jedyny ma mozliwość zarzadania pasmem. Cos bez zarzadania dostaniesz 300zł taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...