Skocz do zawartości
sb4

GIGABYTE 9550 moze ktoÅ› wie????

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebna mi pomoc do sflashowania Ati redeon 9550 Gigabyte pamiec Hynix 4ns otorz przestudiowalem już chyba cale forum i nie znalazlem odpowiedzi jak wgrac bios do tej karty oczywiscie inny najlepiej by przerobic ja na 9600 wiem ze w kartach hisa i saprana sprawa jest o wiele prostsza ale w gigabyte za kazdym razem przy wpisywaniu w dosie ( program flashrom ) flashrom -p -f 0 nazwa.bin wyskakuje

pare linijiek cyfr a pozniej "ERROR FILE NOT OPEN" pisze ze blokada nie zlamana czy cos probowalem juz kilka komend z roznych stron wpisywac . Moze ktos wie jak przerobic gigabyte bo z tego co czytalem duzo osob ma z tym problem i nie spotkalem jeszcze zadnego konkretnego opisu jak to zrobic do tej karty jesli znacie jakis link lub wiecie jak to zrobic to podzielcie sie swa wiedza :)

w razie czego daje maila sb41@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki sprubuje aha a czy bede mial odblokowany zegar czy znowu musze omegi instalowac i jeszcze jedno czy ta karta nie ma gorszych tymingow ? I jeszcze jedno ten bios ktory podales niestety za wiele nie zmienia bo tylko rdzen pojdzie na 325 w biosie a ja bym chcial w biosie juz ustawic 400-rdzen i 500 pamiatki nie da sie wgrac biosa od 9600 jakos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. ciekawe :) wiec po co dales mi tego linka do RX 300 ? wlasnie sie caly czas zastanawialem bios to powinie niby podejsc inny tylko problem jest taki ze nie chce sie ten bios wgrac tak jak to jest w hisie czy sapranie nie mozna tego jakosc obejsc ? chodzi mi o to ze chce ustawic te wrtosci na stale w biosie a pier....

gigabyte nie chce :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.infopc.pl/viewtopic.php?t=4542

 

pod tym adresem masz opisane co zrobic, ID mozesz wrzucic nawet od radka 9800 ;) ale normalnie najlepiej wrzucic od 9600pro gigabyte tak jak jest tam podane, rowniez mozesz Rabitem dowolnie ustawiac taktowanie a zapisany bios wegrac do kart programem gvf12.exe

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj kupiłem bracholowi tego Gigabyte na kościach Hynixa 4ns, ta karta nie ma wentyla na GPU!!! Saphire i His mają wentylatory, a Gigabyte nie ma!!!

Mam pytanie- czy te 500MHz na pamięciach jest bezpieczne, czy też należy przykleić jakieś radiatorki na pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj kupiłem bracholowi tego Gigabyte na kościach Hynixa 4ns, ta karta nie ma wentyla na GPU!!! Saphire i His mają wentylatory, a Gigabyte nie ma!!!

Mam pytanie- czy te 500MHz na pamięciach jest bezpieczne, czy też należy przykleić jakieś radiatorki na pamięci?

no gigabyte nie ma wentyla... sam musisz jakis skombinowac, ja mam 80x80mm wentyl przykrecony to wygietego sledzia slot niziej - dmucha na cala pcb i radiator, 500MHz dla pamieci jest jak najbardziej bezpieczne gdysz nominalna czestotliwosc pracy pamieci 4ns to wlasnie 500MHz tak wiec o zadne chlodzenie pamiatek nie musisz sie martwic o ile zbyt mocno nie wyjezdzasz ponad 500...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy zmienialiscie biosy wedlug przpisu krzycha podajcie dokladna komende jaka nalezy wpisac w dosie bo u mnie wypisuje ze blokada nie zdjeta przyjmuje tylko oryginalny bios a wpisuje flashrom -p -f - nazwa.bin lub gvf12 -p -f 0 nazwa.bin i to samo wczytuje i error blokada nie wylaczona :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już 2 dzień jade na ustawieniach 400/500 i bez żadnego zwisu, pełen looz, zapewne jeszcze by się dało troszke podkręcić ale wrr 1 raz pdokręcam coś styka jak narazie :twisted :lol: :lol:

 

tylko wkurza mnie że za każdym razem jak właczam kompa muszę w omegach ustawiać częstotliwość nie da rady żeby to zapamiętało na forever and ever :( chociażby do formata :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gvf12.exe -p bios.bin/rom   ---> flashowanie biosu na karcie

gvf12.exe -s bios.bin    ---> zgrywanie biosu z karty na dysk

 

pamietaj ze w folderze z gvf12.exe musi sie znajdowac plik atiflash.cfg

wgrywanie do karty gfv12 -f -p bios.bin/rom

zgrywanie z karty gvf12 -s bios.bin/rom

jak ci nie pojdzie na gfv12 sprobuj gvf10 , a tak wogule to daj znac dam ci na meila cala paczke potrzebna do wgrywania i zabawy z biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim juz sobie poradzilem wpisywalem komendy jak wyzej (gvf12.exe -p bios.bin/rom ) a musialem wpisaz gvf12 -p a:nazwa.bin chociaz i tak z dyskietki startowalem bios przyjmuje zawsze za 2 razem (po wpisaniu komendy dwukrotnie ) za 1 razem zawsze jest error i pisze blokada nie wylaczona

"ERROR : block protect not disabled, status =0E"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sb4: na in4.pl był kiedyś przepis jak zmodować gigabyte tak, żeby był widoczny jako r9600 i z odblokowanym taktowaniem, łącznie z testami. Dałączali też paczuszkę ze wszystkimi niezbędnymi biosami i programami

 

Update:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221&...ctr_str_numer=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> sb4

 

Dla oryginalnego BIOSu z R9550 Rabit podaje:

Description: R955128D F1

Device ID: 4153

SubSystem ID: 4050

SubVendor: 1458 (gigabyte)

 

Zmieniając wartości odpowiednio na: (na podst. BIOSu z R9600Pro GigaByte)

Description: R96P128D

Device ID: 4150

 

...uzyskasz unlocka , a karta wykrywana jest w systemie jako

 

Nazwa: RADEON 9600 SERIES

Typ mikroukładu: 9600XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem lepszy sposob na podmiane biosa bez rzadnych problemow robi sie to z poziomu windowsa jesli ktos chce to na maila niech pisze sb41@wp.pl

Kto ich nie zna ;) :

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=106596

pzdr

TYLKO ZE JA ZROBILEM TO Z DOSU JAKOS BEZ PROBLEMU A TERAZ DOPIERO ZNALAZLEM SAM SPOSOB JAK ZROBIC TO Z WINDY NIE KAZY PRZEGLADA TE FORUM JAK TY NONSTOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej pkrzykleic ja nie mam jak narazie ale i tak musisz najpierw zobaczyc czy ci twoja pojdzie na 500 moze wiecej moze mniej roznie bywa

NIe musisz radiatorków kombinowac bo ta karta na pamięciach idzie bez problemy do 500 mhz dopiero wyzej trzeba sie zaopatryc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...