Skocz do zawartości
Maxim

Best 17cali?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuj Samsunga bo one nie mają płaskich kineskopów, tylko rogi zalane są szkłem co daje efekt flat. 

 

ps. Kup Flatrona 795FT PLUS.

Mam właśnie taki monitor - jest super poza jedną rzeczą - lekkie zniekształcenia geometryczne, które są cięzkie do całkowitego zlikwidowania. Są to odchylenia rzędu 0,5mm. Polecam IIYAMA - jedne z najlepszych monitorów, każdy model zajmuje górne pozycje w rankingach.

ps. Nie mówcie, że w Trinitronach nie widać linni bo na białym tle widać je wyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2 rok siedze na 17" Sony G200 (poprzednik G220) i jestem bardzo zadowolony :D

Paski sa ale naprawde, nie przeszkadzaja w niczym - ani edycji dokumetow w wordzie, a tym bardziej surfowaniu po necie czy ogladaniu Divixow! 8)

 

Wazne zeby zwracac uwage na wielkosc plamki ( w Sony jest to 0,24 i nie polecam wiekszych - obraz na 1280x1024 bedzie niewyrazny...)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kineskopy Diamondtron sa lepsze niz Trinitron. Sam mam wspomnianego wyzej NECa FE 750+, co prawda ja jeszcze placilem 1500 zl teraz jest sporo tanszy, ale powiem ze przez ten rok jak go mam to namowilem na niego 3 osoby i wszystkie 3 mnie blogoslawia za to. Ktos powiedzial ze Samsungi maja kulisty kineskop tylko nalewany w rogach - wg mnie LG Flatron tez taki ma. Flatron mi sie nie podoba w ogole. Dobry wybor to iiyama, NEC, Mitsubishi, Eizo (cena:!:). Sony i LG oraz Samsung to juz mniej. Co do dyskusji o dwoch paskach - u kumpla je widziales bo ich szukales. Poza tym widziales ten monitor krotko. Kup sobie takiego z paskami, posiedz przed nim 2 dni i paski "znikną"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos powiedzial ze Samsungi maja kulisty kineskop tylko nalewany w rogach - wg mnie LG Flatron tez taki ma. 

Kup sobie takiego z paskami, posiedz przed nim 2 dni i paski "znikną"

Racja,, a Trinitrony 'nalewane' to na pewno nie sa!! Za co daje glowe, w koncu siedze przed nim od prawie dwoch lat... no i paski oczywiscie mi 'zniknely' :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos powiedzial ze Samsungi maja kulisty kineskop tylko nalewany w rogach - wg mnie LG Flatron tez taki ma. 

Kup sobie takiego z paskami, posiedz przed nim 2 dni i paski "znikną"

Racja,, a Trinitrony 'nalewane' to na pewno nie sa!! Za co daje glowe, w koncu siedze przed nim od prawie dwoch lat... no i paski oczywiscie mi 'zniknely' :P

bzdura

 

flatrony są idealnie płaskie-mogą sie komus podobać a komus nie - ale nie róbcie z nich "nadlewek"-powtarzam raz jeszcze-FLATRONY SĄ IDEALNIE PŁASKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flatrony są idealnie płaskie-mogą sie komus podobać a komus nie - ale nie róbcie z nich "nadlewek"-powtarzam raz jeszcze-FLATRONY SĄ IDEALNIE PŁASKIE

Tak, to prawda.

Miałem okazje widzieć kineskopy Flatron z kilku modeli LG i są płaskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2 rok siedze na 17" Sony G200 (poprzednik G220) i jestem bardzo zadowolony  :D 

Paski sa ale naprawde, nie przeszkadzaja w niczym - ani edycji dokumetow w wordzie, a tym bardziej surfowaniu po necie czy ogladaniu Divixow! 8) 

 

Wazne zeby zwracac uwage na wielkosc plamki ( w Sony jest to 0,24 i nie polecam wiekszych - obraz na 1280x1024 bedzie niewyrazny...)[/b]

Zgadza się, Multiscany nawet z tańszych serii oferują świetny ostry obraz ale mają kilka wad:

- spora awaryjność, siada zwykle zasilacz ale za to mają stabilny, niezmieniający w czasie parametrów, obraz

- wkurzająca maska antyrefleksyjna na kinolu, przy wycieraniu kurzu raz mocniej przycisnąłem papierowy ręcznik i pojawiła się smuga:(

- problemy z geometrią (przy zakupie trzeba przebierać egzemplarze)

 

Mały hint dla właścicieli serii Exxx i Gxxx (nie wiem czy to jest w instrukcji) - przytrzymanie przez 5 sekund wciśniętego przycisku Menu wyświetla dodatkowe info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos powiedzial ze Samsungi maja kulisty kineskop tylko nalewany w rogach - wg mnie LG Flatron tez taki ma. 

Kup sobie takiego z paskami, posiedz przed nim 2 dni i paski "znikną"

Racja,, a Trinitrony 'nalewane' to na pewno nie sa!! Za co daje glowe, w koncu siedze przed nim od prawie dwoch lat... no i paski oczywiscie mi 'zniknely' :P

..gowno a nie racja. LG produkuje serie ez FLAT czy jakos tak i wlasnie to musialo sie wam popieprzyc z FLATRONAMI bo monitory z tej serii faktycznie przypominaja nadlewane. FLATRONY sa plaskie jak trynitrony i nie maja paskow. i nie ma tu o czym dyskutowac. ..ale do LG nie mam zaufania. 700B to wedlug mnie kupa. 775, 4 i 6 tesh. tylko 795 do czegos sie nadawal. 700P nie widzialem ale z opisowki wyglada lepiej. jak masz wziac Szajsunga to pomysl o Samtronie, tanszy a rozni sie niewiele. a co powiecie o PHILIPSie 107 P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam Belinee 17" od 4 czy nawet 5 lat i jestem bardzo zadowolony :P

..twoj okulista tesh. a tak btw. to polecam MAGa z serii FD moze FD2..

no moze twoj okulista bo jak narazie z moim wzrokiem jest wszystko ok i widze ze jestes niezle pie********* i tylko zadymy szukasz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700P nie widzialem ale z opisowki wyglada lepiej.

Ja widziałem już pare egzemplarzy w akcji. Jestem pod sporym wrażeniem - F700P to solidna robota. Tylko w jednym zauważyłem drobne problemy z geometrią. Pod względem ostrości obrazu, soczystości kolorów pierwsza liga 17' tek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru 3 firmy:

 

-Eizo

-Iiyama

-Sony

 

(ewentualnie jeszcze CTX'a na trinitronie)

 

reszta nie wchodzi w grę.

 

PS. Flatrony są wyblaknięte z lekka :) porównywałem kontrasty mojego E400 z dwoma "z różnych źródeł" 795-tkami i powiem szczerze wypadły nędznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Flatrony są wyblaknięte z lekka :) porównywałem kontrasty mojego E400 z dwoma "z różnych źródeł" 795-tkami i powiem szczerze wypadły nędznie.

Nie porównuj 19' tki z 17'tką i to na dodatek przez subiektywne widzi mi się bo to przeważnie monitory z innej półki klasowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam Belinee 17" od 4 czy nawet 5 lat i jestem bardzo zadowolony :P

..twoj okulista tesh. a tak btw. to polecam MAGa z serii FD moze FD2..

no moze twoj okulista bo jak narazie z moim wzrokiem jest wszystko ok i widze ze jestes niezle pie********* i tylko zadymy szukasz :evil:

..?! a ty masz kiepski monitor i boli mnie ze probujesz go komus polecic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem jak zwykle za LG lub samsungiem.

Bo najlepszy stosunek cena/jakość.

A ze wyszedł nowy LG w bardzo ładnej obudowie [w koncu monitor to mebel na kilka lat :)]

i z nie najgorszymi paramatrami to polecam szczególnie model 19 cali [wydaje mi sie ze lepij troche dłozyc i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 19-tke.]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...