Skocz do zawartości
Nive11en

Umierajacy wiatrak na ABIT Siluro GeForce4 Ti4200, co kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, okazuje sie ze moj wiatrak na ABIT Siluro GeForce Ti4200 zaczyna wydawac dziwne dzwieki. Juz ponad pol roku temu tez tak robil, wyjalem przeczyscilem i bylo git - az do dzis.

Szukam nowego zestawu radiator+wiatrak na GF4200, co sugerujecie? Cos co by bylo przynajmniej tak dobre jak to co teraz mam (i ciche :o )? Co oprocz kanapki zalmana?

Cos z allegro - http://www.allegro.pl/showcat.php?id=4705&...&view=gtext&p=1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD lepij wnika i od razu widać poprawę, o kurzu nie wiedziałem ale z tego co widzę to u mnie nie ma takiego problemu. Dla mnie grafit ma zbyt gęstą konsystencje - próbowałem i też dziala jednak trzeba się namęczyć żeby dobrze wniknął w szczeliny.

Juz pare razy smarowalem wiatraczki w kompie i raz uzylem WD i po tygodniu musialem czyscic bo byl caly zawalony jeszcze gorzej niz przed. WD nadaje sie do czyszczenia starych srob jesli nie chca puscic ale do smarowania tak delikatnego machanizmu jak wiatraczek nie nadaje sie. Moze przy smarze grafitowym trzeba wiecej sie nameczyc ale za to wynik koncowy jest o niebo lepszy. Nie trzeba sie przejmowac ze ze tydzien znowu czeka nas przesmarowanie calego sprzetu. Do tego WD jest za plynny i za tlusty. Po nasmarowaniu wiatraczka i tygodniu po ktorym musialem jeszcze raz przesmarowywac radiator byl caly uswiniony a nie dalem wcele duzo WD. Dlatego odradzam uzywania WD do smarowania wiatraczkow. Lepiej raz sie troche pomeczyc i zrobic to pozadnie niz pozniej stracic 2x wiecej czsu na doczyszczenie wiatraczka z samego WD+smieci, ktore do niego przylgnely.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może teraz też trzeba wyczyścić  :D  :lol:

Teraz nie, przedtem byl bardzo bardzo zakurzony, ale wystarczyl odkurzacz i bylo po sprawie. Teraz wogole nie jest zakurzony (hmm moze dla tego ze zaczelem uzywac filtr przeciwkurzowy :P )

 

Albo kropelka oleju mineralnego...

Moze przy smarze grafitowym trzeba wiecej sie nameczyc ale za to wynik koncowy jest o niebo lepszy. Nie trzeba sie przejmowac ze ze tydzien znowu czeka nas przesmarowanie calego sprzetu. Do tego WD jest za plynny i za tlusty.

Dzieki, zapamietam porady! Zniecheciliscie mnie do WD.

 

Polecam Thermaltake GF4 Booster czy cos w tym stylu. Wygladem przypomina standartowe wentyle na Ti ale jest miedziany.

Na allegro znalazlem tez to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33534516

ale nie wyglada zbyt zachecajaca - radiator ktory w tej chwili jest na grafie wyglada solidniej.

 

Wiem że pisałeś, iż ZM odpada, ale może się skusisz na coś takiego ?http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33576676

Nie pisalem ze odpada - tylko co oprocz tego :)

Nie jestem pewien czy na DFI Lan Party UT na socket 754 (niestandardowe polozenie chipsetu) wejdzie chlodzenie wodne (proc + chipset) i kanapka zalmana.

 

Wyjelem grafe przed chwila i przyjrzalem sie wiatrakowi jeszcze raz. Ma dosc niestandardowy wyglad - napewno takiego nie znajde. Jest cieniutki i ma wystajacy "szkielet" ktory wystaje i podtrzymuje wiatrak i wpasowoje sie idealnie w radiator. Zastanawiam sie tez nad kupnem jakiegos Papsta 4x4 cm, kupieniem dlugich srubek i przymocowaniem

 

Dzieki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...