Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam semprona 2200+ na plycie MSI kt880 delta fsr do tego pamiatki godram 400 puszczone na 333, chce go troszke podkrecic (teraz chodzi normalnie bo czekam na lepsze chlodzenie:-) czy ktos posiada jakies doswiadczenia z ta plyta ?? krecil cos na niej juz ?? mam zamiar puscic mojego semprona przynajmniej na 2000 MHz i nie wiem czy ona wytrzyma :D takze jak ktos ma jakies doswiadczenia to czekam na opinie :D Ciupeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, nie mamy, nie znamy sie, ale ty masz i jak sprawdzisz to sie podziel swoimi doswiadczeniami...

oczywiscie ze sie podziele :D tylko czekam na Pentagram Freezone QC-92 Cu no na tym co mam (az przykro mowic) niestety nie bede szalal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sie podziele :D tylko czekam na  Pentagram Freezone QC-92 Cu no na tym co mam (az przykro mowic) niestety nie bede szalal :D

1281186[/snapback]

Wiele nie poszalejesz. Kt 880 chyba nie ma blokady pci/agp wiec max fsb kolo 210 mhz.

Ewentualnie przerobka na mobile i wtedy mozna sie pobawic mnoznikiem po windowsem.

Do krecenia na maxa tylko nforce2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie poszalejesz. Kt 880 chyba nie ma blokady pci/agp wiec max fsb kolo 210 mhz.

Ewentualnie przerobka na mobile i wtedy mozna sie pobawic mnoznikiem po windowsem.

Do krecenia na maxa tylko nforce2 :)

1281188[/snapback]

kupa tam

kt880 niewiele odstaje od nforsa2

blokade zresztą też ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jesli chcesz miec 2000MHz to musisz miec fsb 222 :P a z tymi goodramami to nie wiadomo czy tak pujda :) i pozatym nie wiadomo czy plyta pozwoli na takie fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niepozwoli to odblokowanie mnoznika i nawet 2400Mhz mozesz osiagnac.

 

mysle ze te goodramy pojda na 450Mhz wiec jesli plyta da rade to pamieci tez.

zaniz timingi podnies napiecie vdimm

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie poszalejesz. Kt 880 chyba nie ma blokady pci/agp wiec max fsb kolo 210 mhz.

1281188[/snapback]

kt600 tez nie ma blokady i mam fsb 220 mhz pci 37mhz i jakos nic sie nie dzieje ...a bylo nawet wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam semprom`a 2500+ i nie nazekam zmienielem z durona 1800. Na plycie asrock K7S8X DDR 256MB PC-400 TwinMos CL 2.5, 256noname`ow 266 jest chyba jakis blad poniewaz moge podkrecic go do maxa czyli 248fsb a u kumpla na solteku 75FRN2-RL nVidia nForce2 SPP i na GeIL Dual 2 x 256MB ULD PC-400 CL2 podkrecilismy go tylko do 209fsb no ale zobacze jeszcze jak zmienie plytke na epoxa Epox 8RDA3I Pro (nVidia nForce2 Ultra 400) + LAN + SATA. A i mam jeszcze pytankok czy idzie odblokowac mnoznik i dodatkowy cache L2 w sempromach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamcar-- czytalem , wiem ze niby 2400 kreci sie lepiej , ale w sumie mala roznica cenowa jest , nie wiem czy brac 2500+ czy 2200+ , bo chce zeby poszedl mi chociaz na te 3000+ , tak wiec plis poradzcie mi bo nie wiem co ma zamawiac, a i do tego biore plyte abita nf7 2.0

Edytowane przez SeBuL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TY WON CZYTAĆ FAQ

i nauczy sie kufa kultury :|

1280409[/snapback]

zrób se test na obecnośc kultury..... i naucz sie tego FAQ bo tylko to umiesz pisac "idz czytac FAQ"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej było napisane o odblokowaniu mnożnik, bodajże na 27.

Mostek L5 pomaluj ołówkiem, tak wskrócie ale poczytaj o tym na 27 stronie.

 

 

Ja mam inne pytanie za co odpowiada mostek L3 w sempronach, bo we wcześniejszych AMDkach odpowiadał za mnożnik.

 

Później czy L2 w sempronach też odpowiada za cache??

 

Jeśli ktoś by mógł udzielić na to odpowiedzi lub podać linka do jakiejś strony z opisem mostków bym był wdzięczny.

Mostek L12 też mnie intersuje.

 

 

Teraz ktoś może się zapytać dlaczego mnie to intersuje, to odpowiadam a po co AMD przecinało te mostki, po coś one są czyli połączenie ich coś może dać. A nie chce ryzykować w ciemno z tymi mostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnnie jak sie odblokowuje mnożnik w Sempronach ? :o

1282353[/snapback]

 

zrób se test na obecnośc kultury..... i naucz sie tego FAQ bo tylko to umiesz pisac "idz czytac FAQ"

1282356[/snapback]

BO JAKBYS KUFA CZYTAŁ TO BYS WIEDZIAŁ LENIU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebul

Sempron 3000+ = 2000mhz taka wartosc powinienes osiagnac na jednym i drugim procu, jesli bierzesz tego abita to nie odblokujesz mnoznika i jesli chcialbys osiagac wysokie FSB ok 260 jak tu niektorzy to pamieci musisz miec dobre, zreszta sam przejrzyj kilka sygnaturek i zobacz jak ludzie maja podkrecony jeden i drugi na jakich plytach na jakich pamieciach i ocen realnie swoje mozliwosci

 

@loq

a ty faktycznie bys poszukal a nie przychodzil na gotowe i najezdzal na uzytkownikow, tylko dlatego ze ci sie nie chce poczytac kilku stron wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: Widze że trafiłem dobrze ludzie tu sie znają na rzeczy ;) Niewiem dlaczego na moim Abicie NF7 SL nie moge ustawic mojego Sempa 2800+ zeby łaził na FSB 200 Mhz. Dziwne bo na 190 chodzi bezproblemowo. Pamiątki mam Twinmosa 512 MB DDR 400 CL2.5. 400 w. Zasiłke Chiefteca więc sie trochę dziwie :mur: Czy da sie go jeszcze kręcić więcej?? Niewiem czy mnożnik da sie zmienić czy nie. Może ktoś wie? Oczywiście chodzi mi o kręceni go bo z tego co widze to niektórzy wyciągają całkiem niezłe wyniki ;)

Edytowane przez truskolodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: Widze że trafiłem dobrze ludzie tu sie znają na rzeczy ;) Niewiem dlaczego na moim Abicie NF7 SL nie moge ustawic mojego Sempa 2800+ zeby łaził na FSB 200 Mhz. Dziwne bo na 190 chodzi bezproblemowo. Pamiątki mam Twinmosa 512 MB DDR 400 CL2.5. 400 w. Zasiłke Chiefteca więc sie trochę dziwie  :mur: Czy da sie go jeszcze kręcić więcej?? Niewiem czy mnożnik da sie zmienić czy nie. Może ktoś wie? Oczywiście chodzi mi o kręceni go bo z tego co widze to niektórzy wyciągają całkiem niezłe wyniki ;)

1282692[/snapback]

moze to byc kres jego mozliwosci o/c... pamiatki to raczej nie beda sprawiac problemow ale slyszalem ze nowe twinmosy nie lubia chodzic na fabrycznych ustawieniach :)... a moze masz cos z plyta albo timingi za ostre ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: Widze że trafiłem dobrze ludzie tu sie znają na rzeczy ;) Niewiem dlaczego na moim Abicie NF7 SL nie moge ustawic mojego Sempa 2800+ zeby łaził na FSB 200 Mhz. Dziwne bo na 190 chodzi bezproblemowo. Pamiątki mam Twinmosa 512 MB DDR 400 CL2.5. 400 w. Zasiłke Chiefteca więc sie trochę dziwie  :mur: Czy da sie go jeszcze kręcić więcej?? Niewiem czy mnożnik da sie zmienić czy nie. Może ktoś wie? Oczywiście chodzi mi o kręceni go bo z tego co widze to niektórzy wyciągają całkiem niezłe wyniki ;)

1282692[/snapback]

spróbuj z innym biosem do płytki głównej.

ja na oryginalnym mogłem max dać 183, a teraz 222 nie stanowi problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Pamiątki są ustawione standradowo na 400 i działają bezproblemowo. Timingi tez są default wiec spoko. A z tym Biosem to trzeba by było pomyśleć tylko czy jakiś orginalny czy lepiej jakiś z tych co są odpowiednio "przygotowane". Tylko jeszcze nie zmieniałem nigdy biosu w tej płycie. mam nadzieje że to nie boli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Pamiątki są ustawione standradowo na 400 i działają bezproblemowo. Timingi tez są default wiec spoko. A z tym Biosem to trzeba by było pomyśleć tylko czy jakiś orginalny czy lepiej jakiś z tych co są odpowiednio "przygotowane". Tylko jeszcze nie zmieniałem nigdy biosu w tej płycie. mam nadzieje że to nie boli :)

1282735[/snapback]

co do biosu do tej mobo to sie innych spytaj bo ja jak mialem NF7 to byly d23 :P... ale sadze ze jakis merlina by byl odpowiedni... jak Ci nie wylacza prondu albo nie zresetujesz go to nie powinno zabolec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewstaje Windows. Miga _ kreska i nic sie niedzieje. Może ten biosik zmienie to sie coś ruszy. Mam chłodzenie Arctic Cooling PRO TC. I tak sie zastanawiam ile bezpiecznie sie da wykręcić z tego procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Semprona 2.4 teraz ustawiony 200x10 , moge go jakos lepiej podkrecic... wytlumaczcie mi jesli wiecie dokladnie ob ja ciemny jestem :P

 

 

 

KOMP:

Sempron 2.4

Kingston 256 pc400 (CL3)

WD80 7200 obr.

ASUS A7N8X-E Deluxe

Gf4 mx440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodzenie Arctic Cooling PRO TC. I tak sie zastanawiam ile bezpiecznie sie da wykręcić z tego procka ?

- niestety mam to samo chlodzenie i ... nie polecam nikowmu u mnie przy fsb 200 proc w stresie ma 54 stopnie a to nie malo :( dodam tylko ze w wiatraku wywalilem termistorek i wiatrak chodzi na ponad 3000 obrotow ale niestety trzeba chlodzenie na lepsze zmieniac :>

 

a ja mam inne pytanie :D po zmianie fsb czestotliwosc na agp mam 67 Mhz (wartosc odczytana z everesta plyta glowna>>plyta glowna>>rzeczywista wartosc taktowania ) po zmianie na fsb 210 wartosc ta juz jest 70 :( czyli z tego co wiem nie ma blokady AGP/PCI ) wiec pytanko do jakiej maksymalnej/bezpiecznej czestotliwosci moze dojsc ta wartosc ?? czy czestotliwosc AGP/PCI moze wynosic 74/37 i nie strace dysku, grafy etc...

PS. i drugie pytanko...moze glupie ale licze na wyrozumialosc :P w biosie mam opcje : auto disable dimm/pci clock [disabled/enabled] niestety nie wplywa ona w zadnym stopniu na wartosc czestotliwosci podawanej przez everesta w tym menu co podawalem wiec po co ona jest ??

pozdrawiam Ciupeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego 37 pci na Seagate U6 5200 nic sie nie dzialo dzisiaj zamienilem sobie na WD 8MB cache i mialem dwie zwiechy podejzewam dysk chociaz jeszcze tego nie wiem...jak cos to wroce do tamtego... grafiki nie spalisz na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) na dniach chce kupic semprona 2200+ i Abita NF-7S ;) co do pamieci to mam GeILa 2 x 256MB PC-400 CL2.5 :)jak chlodziarke chce uzyc ARCTIC COOLING COPPER SILENT 2 L :) zastanawiam sie ile na tych pamiatkach pojade ;/ (narazie mam zasilke megabajta;/ 350W ;/ ale jak bedzie Abit to bedzie jakies 450W z FPC :P ma Ktos takie GeiLe ?? i czy COOPER SHIM dziala z Sempronem ??

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...