Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie wporzo, ale lepiej wez 2300+, co do krecenia to nic Ci nie powiem bo jak zrobilem pierwszego drutmoda to ukruszylem procka :mur: i mam 60 stopni w idle :mur: . Teraz zmieniam na 2300 i sproboje pokombinowac jak kolega tutaj z napieciami, moze uda mi sie go puscic na 1.4 przy 2.2Ghz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wporzo, ale lepiej wez 2300+, co do krecenia to nic Ci nie powiem bo jak zrobilem pierwszego drutmoda to ukruszylem procka  :mur:  i mam 60 stopni w idle  :mur: . Teraz zmieniam na 2300 i sproboje pokombinowac jak kolega tutaj z napieciami,  moze uda mi sie go puscic na 1.4 przy 2.2Ghz  :lol:

1423409[/snapback]

2300+? A co,jest lepszy :huh: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ten 2400 ma tylko 70Mhz wiecej, ,tylko sempron 3000 jest lepszy bo ma wiecej cache. No i wiadomo ze sempron 2700 czy 2800 jest lepszy od 2300, ale nizsze procki z danej seri sie jakos zawsze lepiej kreca, dlatego biore sempka 2300 bo krecil sie na 2.2 z latwoscia a na 2400 trzeba bylo juz sporo napiecie podniesc i tym samym temperature. Ogolnie jak nie bedzie krecil to bierz 2400 a jak chce pokrecic to zmien razem ze mna na 2300 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ten 2400 ma tylko 70Mhz wiecej, ,tylko sempron 3000 jest lepszy bo ma wiecej cache. No i wiadomo ze sempron 2700 czy 2800 jest lepszy od 2300, ale nizsze procki z danej seri sie jakos zawsze lepiej kreca,  dlatego biore sempka 2300 bo krecil sie na 2.2 z latwoscia a na 2400 trzeba bylo juz sporo napiecie podniesc i tym samym temperature. Ogolnie jak nie bedzie krecil to bierz 2400 a jak chce pokrecic to zmien razem ze mna na 2300  :lol:

1423423[/snapback]

No jasne ze bedzie O/C!!! :D Kupie mu jeszcze Spire IV i bedzie OK! (mam nadzieje) tylko nie wiem jeszcze jaka plytke...Zastanawiam sie nad GA-7NF-RZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 2300 :D

sprawdz podpis :D

bawilem sie 2400 i niezaciekawie. przy 200MHz FSB juz musialem podnosic napiecie a przy 2300 obnizam nawet :)

ale to jak zawsze losowanie i wszystko zalezy od serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje ze ta plytka to GIGABYTE  :D ,  lepiej jej nie bierz, jesli chcesz krecic. No chyba ze lubisz drut mody robic  :?

1423527[/snapback]

Zgadza sie to GIGABYTE! Ja tez mam GIGABYTE i zobacz podpis! Max jaki wyciagnalem to ~2600Mhz!!! Takze "lubie" GIGABYTE!

 

A jaka polecacie plyte? Zeby byla na Dual i nie przekroczyla 230zl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to na GIGABYTE zrobiles?

1423842[/snapback]

Tak poprostu :D Na fsb 205 nie musze jeszcze podnosic napiecia :D Dopiero przy fsb 210 prosi o wiecej V :D Dlatego jestem w pelni zadowolony z GIGABYTE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa ze kupujac Sempra 2400+wkrece go na 2000Mhz (10x200Mhz).

1423924[/snapback]

teoretycznie procki 2200, 2300, 2400, 2500, itp powinny ruszyc na 200MHz. tylko pozostaje kwestia chlodzenia.

z 2400 niepowinno byc problemu.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zrobic dokladniejsze pomiary to dalem procka na 1.500, odziwo na mojej plytce moge zmieniac napiecie :blink:

 

I tak idle wacha sie od 1.488 do 1.504, tak w prime od 1.472 do 1.520. Przy standardowym napieciu 1.600 zawsze jest rowniotko 1.600. Czy ten Tagan jest cienki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam Semprona 2200 na płycie AsRock K7VT4A+. Procek poszedł bez zmiany napięcia na FSB 211(1900Mhz) i działa stabilnie. Testy 3dMark2001, Sandra, Prime nic nie wykazują. Temperatura w idle po godzinie pracy 45C i tak też się utrzymuje przez cały czas. W stresie 50-52C. Planuję go jeszcze prodkręcić ale nie wiem czy lecieć dalej z FSB czy może spróbować zmienić mnożnik? Zmiana mnożnika na K7VT4A+ jest bardzi uciążliwa, odbywa się poprzez 5 zworków i trzeba się domyślać jaki numer ma zworek, bo choć w instrukcji jest napisane to na płycie nic się nie znajdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ile Ghz moge wycisnąć z mojego semprona ??? ale tak żebym nie musiał nic wymieniać (cooler ,zasilacz ,itd...) tylko mnożnik mnie interesuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ile Ghz moge wycisnąć z mojego semprona ??? ale tak żebym nie musiał nic wymieniać (cooler ,zasilacz ,itd...) tylko mnożnik mnie interesuje...

1426016[/snapback]

z takim pytaniewm to do wrozki.

nikt ci dokladnie niepowie ile wytrzyma twoj sprzet.

- sprawdz miernikiem napiecia na zasilaczu

- jakie masz temp teraz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich temp to zapomnij o kreceniu. (chyba ze plyta oszukuje) jak bedziesz mial cos na poziomie 40C srednio to mozesz podkrecac.

zasilacz min firmowa 300W. a co ty masz za 350???

 

chyba ze masz dobry procek i uda scie sie z niego zrobic to co mi.

czyli pobora mocy przy 2000MHz 1,44V taki sam co przy orginalnych 1588MHz. 1,6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjołem obudowe , włączyłem S2KCTL i teraz mam średnio 37 C - 39 C

a jak założe obud. i wyłącze program to mam ok 57 C

 

Straszna różnica :/

a napięcie mam 1.6 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie procek lata na 1.400V :lol: , jak dam moda na FSB to lata na 1.500V :lol: , ale jakos nie moge mnoznika zmienic :-| , zrobilem drutmoda, uruchamiam kompa i dalej sempron 2800. Potem w biosie przestawilem i nadal normlanie. Wkurzylem sie i dalem FSB na 210. AZamiast Sempron 2900 to teraz mam napisane po prostu 2.1Ghz

 

Dwa pytania:

 

Dlaczego procka wykrywa jako po prostu 2.1Ghz a nie semprona 2900?

Dlaczego nie moge zmienic mnoznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie procek lata na 1.400V  :lol: , jak dam moda na FSB to lata na 1.500V :lol: , ale jakos nie moge mnoznika zmienic  :-| , zrobilem drutmoda, uruchamiam kompa i dalej sempron 2800. Potem w biosie przestawilem i nadal normlanie. Wkurzylem sie i dalem FSB na 210. AZamiast Sempron 2900 to teraz mam napisane po prostu 2.1Ghz

 

Dwa pytania:

 

Dlaczego procka wykrywa jako po prostu 2.1Ghz a nie semprona 2900?

Dlaczego nie moge zmienic mnoznika?

1426689[/snapback]

 

a to 1,4V to na jakiej czestotliwosci ???

 

odp. bo niema zadnego procka chodacego na 210MHz FSB :) i niepokaze ci zadnego znanego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki_pc: na ladnych napieciach chodzi Twoj proc. Z ciekawosci swojego sprawdze  :D  Ile udalo sie Ci go maksymalnie wykrecic ?

1426436[/snapback]

narazie wykrecilem tylko 2,2GHz przy 1,57V 230MHz FSB . mam chlodzenie z slabe. zmienie wentyl na ZM-F1 i bedzie lepiej .

Narazie kreci sie jak Mobile :D

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na standardzie 1.400 szlo :)

 

Teraz mam 10*220 i mam 2.2Ghz, ale nie chce PCI I AGP torturowac wiec odpowiedzcie na moje pytanko [czy dobrze mysle]

 

 

Zeby mnoznik zdrutowac musze odbnlokowac mostki L5 i potem bez problemu drut moda zrobie?

 

Rozumie sie ze muse polaczyc drugi mostek, ale czym??????????

 

 

 

P.S. Temp normal 48 prime 52 a jak wlacze taki programik do jakiejs tam instrukcji HTL to leci 35 stopni :lol: Vcore mam aktualnie 1.700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

narazie wykrecilem tylko 2,2GHz przy 1,57V 230MHz FSB . mam chlodzenie z slabe. zmienie wentyl na ZM-F1 i bedzie lepiej .

Narazie kreci sie jak Mobile :D

1427031[/snapback]

Ladne FSB, proc na tylu mi sie odpalil, ale zeby to chodzilo potrzebowalbym WC.

Potestowalem swojego proca:

10,5x200 czyli 2100mhz 1,45v prime torture test przeszedl i chodzil stabilnie :D na 1,4v odpalal sie, ale w prime zaraz sie wykrzaczal i w koncu zwiecha

 

10,5x210 czyli 2200mhz narazie 1,55v przeszedl tez prime torture test i teraz tak chodzi, a temperatura w stresie 52 C. Ponizej 1,55v nie schodzilem, odechcialo mi sie testowac. Moj procek znow mnie zaskoczyl, nawet nie spodziewalem sie, ze bedzie chodzil na tak niskim napieciu :)

Do prockow to sie nam poszczescilo, ja nawet nie przypuszczalem, ze pojdzie na FSB 200, a tu takie zaskoczenie :D

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje 0.05 wiecej niz sie odpala zey miec pewnosc ze niewykrzaczy sie. na 2200MHz tez mam w biosie 1,55V ale CPU-Z pokazuje 1,57V.

Dzieki zmniejszeniu napiecia spada duzo wydzielana moc i mniej sie grzeje a dzieki temu na AC mozna wicej krecic :)

umnie proc wytrzyma wicej niz 230FSB . A to narazie na orginalnym biosie Abia :)

Az jestem ciekaw czy odpali sie na 250MHz :D

przy wiekszym mnozniku i lepszym chlodzeniu mozna ladnie wykrecic CPU :)

 

 

przyszedlem dzisiaj do pracy i odrazu dalem procka (2400+) na 1,35V i ladnie chodzi :)

probowalem podkrecac ale cos niebardzo chce pracowac na 200MHz. (Mobo NF7-M. Ram Mosel ) Teorerycznie powinno ruszyc, ale.....

mozleiwe ze NB sie przegrzewa bo jest na orginalnym radiatorze lub Codeshit jest za slaby :(

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...