Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

ale sie podjarales <lol>

moze lepiej potestuj troche, dla pewnosci :)

1428193[/snapback]

Witam a co powiecie na: fsb 211 x11 = 2321MHz ?? full stabil robiłem testy (program : CPU stabiliti test i prime 95) i co powiecie jaki to wynik napiszcie dobry czy średni ??

 

A a temperatura nieprzekracza 49 stopni w stresie

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny wynik! Czym go chlodzisz i na jakim napieciu ?

 

http://img125.echo.cx/my.php?image=45678x5mw.jpg

 

Tyle udalo sie mi osiagnac na BOXowym chlodzeniu. Chodzi dopoki temp nie osiagnie 60 C i nastepuje reset. Jestem pewien, ze jakbym mial lepsze chlodzenie to by chodzil na tej czestotliwosci. Zamierzam sie z prockiem wybrac do kumpla ktory ma WC i przetestowac jego mozliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny wynik! Czym go chlodzisz i na jakim napieciu ?

 

1428485[/snapback]

a mi dajcie azot, 10 kg miedzi i bedzie 4GHz :banana:

 

nio to masz slabe to chlodzenie. ale jestem ciekaw ile te procki moga osiagnac np. na WC. tylko uwazaj na niego zeby niestracic takiej perelki.

 

w czym jest taka duza rozbieznosc ze niektore chodzana na wyzszych czestotliwosciach i napieciu ponizej normy. a inne trzeba wykrecac na 1,8 zeby pracowaly stabilnie :(

czy nikt wczesniej niebawil sie w odkrecanie napiecia ??? przynajmniej latwiej wtedy o cisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny wynik! Czym go chlodzisz i na jakim napieciu ?

 

1428485[/snapback]

Moje chłodzenie to Coller Master DP5-J631C z wiatrakiem z box-owej wersji p4 (2,80GHZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co to może być : jak ustawie w biosie fsb 219 ( 219x11=24000MHZ ) to sie niby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> ale jak sie ma windows włączyć to jest reset ?? jest to zasilacz (300W) czy co ?? Aktualnie mam fsb 217 (217x11=2380MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie mu podbij ... albo poprostu PCI szlag trafia :D ...

 

P.S

Widze że mobile mod się udał ;).. Co do płyty.. lepiej ustaw sobie FSB 200 i podkręcaj mnożnikiem, gdyż naprawdę o/c na kt400 jest niebezpieczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-c-ool: Zasilka albo za niskie napiecie.

luki_pc: Swojego semprona kupywales w wersji BOX czy OEM ?

Zastanawiam sie nad sempronem 2600+ s754 ponoc tez ladnie lataja i nie sa drogie :) Ktos moze sie pochwalic wynikami oc tego procka ? Jestem ciekaw wlasnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-c-ool: Zasilka albo za niskie napiecie.

luki_pc: Swojego semprona kupywales w wersji BOX czy OEM ?

Zastanawiam sie nad sempronem 2600+ s754 ponoc tez ladnie lataja i nie sa drogie :) Ktos moze sie pochwalic wynikami oc tego procka ? Jestem ciekaw wlasnie  :D

1429572[/snapback]

 

kupilem w oem. mialbyc to procek tylko na jakis czas przed zamiana na mobila . a chyba zostanie narazie dluzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2200 (ma on 1500Mh !!! chyba troche malo)i powiem ze ten zakup to totalna porazka!! nowsze gry........kupilem swata 4 i nie dziala:)

zdecydowanie nie polecam

 

mam pytanie odnosnie athlonow 64 2800 i 3000 - jaka jest rzeczywista predkosc zegara (czy jak to sie tam nazywa)?? bo chce zmienic tego semprona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie mam 1,85V chodzi na fsb 219 (219x11=2409MHz) i temp. w stresie to 52 stopnie i ful stabil !! Mam nadzieje że to dobry wynik ??!!??

 

 

A teraz z innej beczki muj kuzyn ma tę samą płyte (ASRock K7VT4A+) i semprona 2200+ i też go podkręcał !! miał mnożnik 12!! i fsb około 210 i mu sie nie włączył !! zgumował pożądnie wszystkie mody z proca i nadal sie nie chce włączyć ??!!?? co to może być ?? komp sie nieby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> ale nie reaguje i nie mam obrazu !! nawet jak sie wyciągnie ramy to nie piszczy że ich nie mam ?? czy coś posżło ??!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubolo masz taki ladny proc do podkrecania :) po co sprzedawac .

 

m-c-ool. sprawdzic na innym sprzecie. podmienic proc i proc sprawdzic na innej plycie. moze za duzo probowal i cos podjaral na pci lub agp :(

moze temp byla za wysoka. :( a duzo mozliwosci za malo danych. kolejno wszystko sprawdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam epoxa 8RDA3I , semprona 2400+, twinmos512/400MHz Cl2,5 , wykręciłem go narazie z 1666MHz na 2100MHz napięcie 1,800V , Niestety mam standardowe chłodzenie i procek grzeje sie od 55C do 60C w stresie, system stabilniew okololicach 33-35C , jak myślice czy to w normie czy warto coś z tym zrobić? , a jaki wy macie temperatury ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubolo masz taki ladny proc do podkrecania :) po co sprzedawac .

 

m-c-ool. sprawdzic na innym sprzecie. podmienic proc i proc sprawdzic na innej plycie. moze za duzo probowal i cos podjaral na pci lub agp :(

moze temp byla za wysoka. :( a duzo mozliwosci za malo danych. kolejno wszystko sprawdzac.

1429803[/snapback]

Hejka !! a jak sprawdźić czy np. posżło pci czy agp !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bambi_p: obniz napiecie :) u mnie obnizenie napiecia o 0,25v powoduje spadek temperatury o 2 stopnie w stresie !

kubolo: to nie wina procka, ze swat Ci nie dziala ! Sciagnij najnowsze stery albo wymien karte graficzna...

Testuje wlasnie procka przy 2200mhz napiecie 1,52v , super pi przeszlo zas prime wywalil sie po dluzszym czasie :/ Temperatura w stresie narazie 49 C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje wlasnie procka przy 2200mhz napiecie 1,52v , super pi przeszlo zas prime wywalil sie po dluzszym czasie

1430589[/snapback]

marzyciel :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś trafił się u kumpla w komputerowym sempron 2800+ z jądrem Thorton

wiem że to jest mało prawdopodobne ale ten proc miał wielkość jadra taką samą jak Barton i przeciętą ostatniom ścieżke w mostku L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marzyciel  :lol:

1430678[/snapback]

Masz racje mi przy fsb 211 przy orginalnym napięciu 1,6V niechciał odpalić a tobie na 1,5V działa :> Ja mam teraz fsb 219 i mnożnik 11 i musiałem napięcie do 1.85 dzwignąc żeby full stabil uzyskać !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jak nie wierzycie to zapodac moze screena ? Prime nie przechodzi, ale za to super pi 16M tak. Proc mi teraz chodzi na 1,52v od 2h i jeszcze nie bylo zwiechy :)

Zapuszcze super pi 16M i zrobie screena, by wam udowodnic...

EDIT:

A o to i on:

Dołączona grafika

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś trafił się u kumpla w komputerowym sempron 2800+ z jądrem Thorton

wiem że to jest mało prawdopodobne ale ten proc miał wielkość jadra taką samą jak Barton i przeciętą ostatniom ścieżke w mostku L2.

i o czym to świadczy ?? bo nie rozumie tego ??

 

ja tez mam sampa 2800+ thortona seria A2 ?? ma to jakieś duże znaczenie są z tego jakieś plusy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym chcial sie dowiedziec !!??

 

 

jak sie wkurze to sam spróbuje takie cos a jak sie nie uda to bede musial kupic proca jesli z tym nawale wtedy bedzie wszystko wiadome czy działa !

Edytowane przez Jaro830628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime nie przechodzi, ale za to super pi 16M tak

1430738[/snapback]

czlowieku, o czym ty mowisz? tak to ja moge sobie proca wykrecic na 3GHz i powiedziec ze dziala ale prime nie przechodzi.

Programy do testowania stabilnosci sa w konkretnym celu wymyslone, jakbys nie wiedzial :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje wlasnie procka przy 2200mhz napiecie 1,52v , super pi przeszlo zas prime wywalil sie po dluzszym czasie :/  Temperatura w stresie narazie 49 C :)

1430589[/snapback]

Heh jak nie wierzycie to zapodac moze screena ? Prime nie przechodzi, ale za to super pi 16M tak. Proc mi teraz chodzi na 1,52v od 2h i jeszcze nie bylo zwiechy :)

Zapuszcze super pi 16M i zrobie screena, by wam udowodnic...

EDIT:

A o to i on:

1430738[/snapback]

Wiem do czego sa takie programy, zas Ty czlowieku czytaj uwazniej :/

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie moj podpis. 230*9.5 ~ 2200 przy 1,57V w biosie 1,5V.

to ze wy musicie na 230 MHz fsb dawac na 1,8V albo wiecej to nieznaczy ze gosc nieuruchomi proca na 1,52V .

poprostu trafila sie fajna wersja proca.

umnie Sem 2300+ dziala na 200*9.5 na 1.44V i pobiera tyle samo mocy co orginal na 1.588 1,6V. to chyba cos znaczy ????

 

jak wytrzezwieje to wrzyce screeny :D

 

Jakos sie udalo :D

 

m-c-ool : metoda prob i bledow. zobacz na swojej plycie caly osprzet od niego . proc karty itp.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...