Skocz do zawartości
Gość

My Case by VerB (Black Bee Case)

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatek witam wszystkich ;]]

topic ten zalozylem po raz drugi ( pierwszy juz w smietniku thx to krootki:) ) gdyz zle sie do tego zabralem no i troche zle to wyszlo , ale do rzeczy :) przedstawic chcialem wszystkim moja prace nad obudowa ktora mam od samego poczatku mojej przygody z kompami :wink:

 

niestety nie mam zdjecia budy do porownania jak wygladala kiedys :(

 

tak wygladala obudowa po kilku tygodniach mojej pracy:

http://www.members.lycos.co.uk/verbpl/VerB/index.html

1. najpierw pomalowalem ja cala na czarno (1 zdjecie)

2. zrobilem sobie z aluminiowych katownikow skrzynke na chlodnice

3. zdiolem wszystkie panele z obudowy i goly szkielet malowalem na niebiesko

4. przymocowalem skrzynke pod buda za pomoca nitow aby stala sie integralna czescia mojej obudowy

5. front panel zdialem i zaczolem czyscic papierem sciernym 400 aby uzyskac goly plastik potrzebny do pozniejszego malowania

6. zrezygnowalem z flopa na dole i przyciskow power/reset

7. wyciolem pozostalosc po flopie/przyciskow aby wstawic sziatke stosowana do maskowania wlotu powietrza w samochodach

8. przymocowalem ja za pomoca kleju w palce na goraco , trzyma sie solidnie :)

9. pomalowalem front i boczne blachy ponownie na czarno :twisted: (lubie czarny)

 

tak wygladala buda po tych wszystkich zabiegach jednak bez zalozonego WC http://www.members.lycos.co.uk/verbpl/mod/index.html

 

teraz przejde do projektowania mojego WC , priorytetem byla mobilnosc obudowy i w razie czego latwy transport i bezproblemowowsc wyciagania kart rozszerzen i grafiki :)

 

postepu w przygotowaniu chlodnicy , pojemnika i polerowanie bloczku na CPU:

http://www.members.lycos.co.uk/verbpl/wc/index.html

1. kadet mial dlugie orginalne krocce ktore nie byly mi potrzebne ze wzgledu na to ze krocce chlodnicy mialy wejsc do srodka obudowy , a wiec je usunolem odcinajac zbedna czesc pozostawiajac 7 mm zapasu na pozniejsze lutowanie nowych

2. w NOMI kupilem swie redukcje 18x15 i mufe 18mm wew , to wszystko razem polaczylem nad kuchenka gazowa aby otrzymac krociec dwu stronny 15mm wew srednicy zastosowany pozniej jako wyjscie wody z pojemnika :twsited:

3. takie same redukcje uzylem do mojego kadeta i lutowalem nad kuchenka :twisted:

4. uzylem dwoch rurek plastikowych 13mm zew jako dwa wyjscia z bloku

5. z butelki po wodze arctik wziolem gwint z nakretka jako korek uzupelniajacy w pojemniku

6. opjemnik to dobrze znany Easy Click wersja 1,7 litra kupiona w Auchan

7. ze wzgleduy na to ze wc mialo byc w kompie musialem zastosowac dwa luki 45 stopni do zakretu z wyjscia pojemnika do krocca kadeta

8. nastepne dwa takie same luki 45 stopni uzylem aby waz laczacy kadeta-->blok nie byl bardzo zagiety ale tym samym oddalony od karty grafiki po to by mozna ja bylo swobodnie wyciagnac

 

nastepna operacja bylo przygotowanie shrouda dla kadeta i przymocowanie go do obudowy :)

 

http://www.members.lycos.co.uk/verbpl/kadet/index.html

1. shrouda robilem ze sklejki grubosci 8 mm

2. od znajomego dostalem delte 120mm (wieje jak dzika)

3. wytrasowalem otwor pod delte na shroudzie i wyciolem ja mini dremelem , dlugo to trwalo ale wyszlo jak najbardziej ladnie i rowniotko :)

4. shrouda pomalowalem na czarno ze wzgledu na to ze cala obudowa miala byc czarna

z poczatku mailem problem z wymysleniem jak zamocowac shrouda z kadetem aby bylo to polaczenie trwale i zeby nic nie ruszalo sie podczas przenoszenia itd , 1 wersja miala byc taka ze w skrzynce aluminiowej na dno poloze blache a na niej shroud i kadet , szybko zrezygnowalem bo byly luzy i wszystko latalo , po dlugim namysle doszedlem do wniosku ze kadet razem ze shroudem beda podwieszone na dnie obudowy (zdjecia 6 i 7)

5. na zdjeciu 8 widac ze kadet jest zabudowany nie tylko z boku i z przodu od strony delty ale i spoczywa na wystepie ze shrouda ktory go podtrzymuje i nie pozwala mu upasc na ziemie badz sie obsunac

 

pora na cos z przyjemniejszych czesci a wiec zakladanie WC i podlaczanie wszystkiego :)

 

http://www.members.lycos.co.uk/verbpl/kibel/index.html

wszystkie te czynnosci odbywaly sie bardzo dlugo ze wzgledu na kilka problemowe zwiazanych z konstrukcja bloku i nadzwyczaj malej ilosci miejsca w obudowie , na moje nieszczescie blok na proca spider extrme ma nie zbyt dobre krocce , dlaczego ?? otoz dlatego ze na krocca 12mm zew srednicy zakladajac waz 12/16 sciskajac go cybantem z calej sily waz po scisnieciu palcami przy samym kroccu pod wplywem nie duzego wzrostu cisnienia staje sie nie szczelny i przepuszcza wode , tym oto sposobem zalalem sobie grafike i mobo , cale szczescie ze nie bylo zasilania w trakcie tej operacij , to samo tyczylo sie weza 16/19 i krocca srodkowego 16mm zew srednicy , po zalozeniu weza na niego scisnieciu cybantem i scisnieciu placami przy sammym kroccu zaczelo zas nie milosiernie cieknac :evil: zaczolem kombinowac jak zolozyc waz i cybanta zeby nie cieklo i udalo sie , cybant musi byc zalozony wysoko przy pierwszej choince aby waz zacisnol sie wlasnie na niej (nie tylko na niej) , po tej operacij nic juz nie cieklo , po zalozeniu ukladu czas na odpowietrzenie , niestety jest to opercja ciezka ze wzgledy na sposob zamocowania chlodnicy i wage calej obudowy :( ale temp mi odpowiadaja :)

 

po zalozeniu WC jak i dokonczenia wszystkich czynnosci , podlaczenia dyskow cd/rw itd czas na odpoczynek i kolejna porcje zdjec :twisted:

http://www.members.lycos.co.uk/verbpl/komp/index.html

 

w planach mam dodanie jakiegos swiatla , wymiane czerwonego barwnika na zielony , zastosowania cichszego wentyla na shrouda , jak i zdjecie wentyla z nb i zastosowanie bloku Smart z www.bloki.pl

 

na tym skonczylem moja zabawe z obudowa ale nie pozucam mysli ze w niedalekiej przyszlosci cos zmienie/porawie/doloze , z checia poslycham waszych komantarzy jak i porozmaiwam o calej mojej pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko poza nagrzewnica w pionie i zbyt duzymi oczkami siatki z przodu jest ok ;]

 

czarny mat syci .. :D

siedzialem i czekalem na twoja opinie , powiem szczerze ze mialem stracha przed tym co napiszesz :wink: ale spadl mi kamien z serca :wink: co do siatki nie mieli z mnijszymi oczkami ale rozmawialem z kolega i zalatwi mi z roboty taka :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją?

a co ja taki guru? czy jak? :]

 

Powiem ci tak .. ja na wiekszosc modów patrze na foty w B&W ..

bo kolory typu zielen rozowy itp mnie nie biorą .. :)

moda oceniem pod kątem estycznym .. tzn czy ogolnie pasuje :)

pare rzeczy inaczej bym rozwiazal .. a ogolnie to jest ok ...

pozatmy ja zawsze powtarzam:

 

mod ma sie tobie podbac a nie innym .. to ze sie bedzie podobal innym powinno byc skutkiem ubocznym solidnie wykonanej roboty ..

a jak sie komus nie podoba to jego problem .. za to warto czasem wyciagnac wnioski z porad zmian które ci ktos zaproponuje a tobie przypaszą :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyzej juz napsialem ze mnie sie jak najbardzoej podoba , ale jesli ktos uwaza ze mozna cos poprawic zeby mialo to ogolny wyglad jeszcze leprzy to nie widze problemu :)

aha i dlaczego Chaos uwazasz ze kadet w tej pozycij to zle rozwiazanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze konwekcja

lepiej jest jak kadet jest poziomo .. i dmuchasz od spodu albo ciagniesz od góry powietrze ...

jest wtedy po prostu najlepszy przewiew ..

pozatym sam wyglad ...

 

nadal nie wiem czemu tak bales sie mojej opini? :P

 

P.s: Te delte to na ile volt puszczasz ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delta jest na 7V , rezytorem 24 omy o mocy 2W ( i tak sie grzeje ) podlaczona pod FAN3 do mobo , wentyl na shroudzie wyciaga powietrze z kadeta przez jego finy , a balem sie bo czytajac twoje opinie w innych tematach twoje ocena sa bardzo skrupulatne i tycza sie najwazniejszego a inni to tak 3 po 3 troche do tego moze do tego i jeszcze tamtego sie przyczepiaja :) ale temp i tak mam dobre proc 11x223na 1.65V teraz i 39 st max od wczoraj seti liczy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom całkiem pozytywnie tylko mam jedno ALE :) chodzi mi o tego kadeta lepiej by był w pozycji poziomej jak juz chaos pisał i wtedy mogłbyś zmniejszyc to pudło z kątowników co zmniejszyło by także gabaryty obudowy.

 

BTW gdzie mieszkasz w Sosnowcu ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja buda ma szerokosci 17,7 cm a kadet sam bez shrouda ma 19cm plus 2 boki shrouda po 8mm daje 1,6cm czyli kolo 21 cm , wiec wyszlo by to tak ze dol jest szerszy od gory i wogule by psulo to wyglad , chcialem zachowac linie obudowy lecz chcialem takze aby weze byly w obudowie i wchodzily do niej dnem :)

 

mieszkam blisko centrym kolo ELEKTRONIKA (taka szkola moze kojazysz :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod bardzo fajny. Pogratulować!

Pobieżnie poczytałem kilka wyrywkowych postów i ciekaw jestem skąd sie bierze przekonanie, że poziome ułożenie nagrzewnicy w czymś pomaga. Pewnie wszyscy, którzy tak mowią zrobili odpowiednie testy różnych ułożeń. Przecież każdy i tak wymusza przepływ powietrza jakimś wentylatorem. Jestem przekonany, że różnica temperatur na procesorze jest żadna. Ciekawe, że w zadnym urządzeniu klimatyzacyjnym nie widziałem chłodnicy umiejscowionej poziomo (a robią je raczej profesjonaliści). Co innego jeśli nagrzewnica ma być bez wentyla. Ale takie konstrukcje nie są chyba zbyt popularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie proznowalem ostatnio :) temat o RHEOBUSIE mnie zainteresowal i postawnowilem sobie takowy zrobic , jak to Radek_BVB kiedys napisal:

" jedziesz ze szpachla i jakis panelik "

wiec zrobilem http://www.members.lycos.co.uk/verbpl/pot/index.html

sorki za jakosc zdjeci ale kumplowi p800 cos szwankuje i takie fotki robi w najwikszej jakosci :?

galki beda ale jak kupie , mam na oku takie , ale czarneDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...