Skocz do zawartości
wadim

DFI NFII ULTRA-AL czy ma ktos to mobo??

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajność to tak jak LanParty rev A. bo to to samo tylko kolorowe. Ale w obrębie nForce2 to raczej za wiele sięwydajnością płyty nie różnią.

 

Jeśli chodzi o OC, to pierwsze pierwsze, że AL ma V na memkach tylko do 2.8V. A tak to specjanie się raczej nie różni. Inne rozmieszczenie komponentów, ale też 3-fazowe zasilanie procesora, a i zasilanie pamięci wygląda jak to na Infinity i LB rev B, więc mod Vdimm wygląda tak samo i można się cieszyć napięciem na memekach do 5V.

 

Widziałem gdzieś, że jakiś koleszka biegał na tym coś 250 2-2-2 na Winbondach, oczywiście po Vdimm modzie.

 

PZDR

 

P.S. Jeszcze jedno co bardzo ją różni to że brak otworów koło socketa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawialem na tymi plytkami!:) ale chyba ABIT bo podobno DFi tak jesli jest to drogie DFI;))) to tansze podobno jest takie sobie:/ ale moge sie mylic

moze ktosw cos jeszcze na temat tedo DFI walnie???

a moze ktos wie gdzie mozna tanio kupic te drozsze DFI???

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pożądna płyta z SATA - odpowiednie pamieci( np RAPRA te co chcesz sprzedac:)) i 240fsb bankowe!?!!!?:))

Czyli która?

 

Infinity to to samo co LP rev B - pamięci do 3.3V, SS, raidy, saty

AL to LP rev A - pamięci do 2.8V (to nie poszalejesz z Winbondami), jedna sata

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli która?

 

tylko DFI ma sata:)

 

chce pamieci Hyniksa d43 kupic i taniego procka (Sempron2300)

Myslisz ze nie poszaleje????:D

 

ps chce jak najtaniej kupic bo dopiero za kilka mies. bede mial kase by na A64 sie przesiasc a komp mi POTRZEBNY do pracy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mam pytanko: ktore hynixy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>??? z www.arest.pl http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=3

czy np z BARWKOMP.pl http://sklep.barwkomp.pl/index2.php?id2=me...2400&kat=&pkat=???

czy moze allegro????

jest kilka ofert w tym jedna z mojego miasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli która?

 

tylko DFI ma sata:)

 

chce pamieci Hyniksa d43 kupic i taniego procka (Sempron2300)

Myslisz ze nie poszaleje????:D

 

ps chce jak najtaniej kupic bo dopiero za kilka mies. bede mial kase by na A64 sie przesiasc a komp mi POTRZEBNY do pracy jest

Zdecyduj się! Mowa jest o DFI, to pisze o DFI.

 

Dwa. Piszesz, że może pamięci od rapry. O ile wiem, rapra, nie wiem czy to Jego hobby czy nie, ale wynajduje pamięci na kościach firmy Winbond (znane z tego, że lubią niskie timingi w stylu cl2-2-2, a dostarczając im odpowiednie V, chodzą na wysokich MHz).

 

Jak chcesz Hyniksy, to oka, ale ostatnio coraz gorzej dostać dobre sztuki.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede mial to mobo na poczatku przyszlego tygodnia:) a hyniksy to biez starsze bo te nowe sie gozej kreca... i po co doplacac do semprona 2300?:) nie lepiej 2200 mam takiego i smiga na fsb 215 wyzej narazie nie probowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej 2200 mam takiego i smiga na fsb 430 wyzej narazie nie probowalem

na jakiej mobo uzyskales fsb430 :?: 8O

krzak sie wkradl;) mash juz poprawilem :roll: pozna godzina byla :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę i jestem zadowolony. Jedyny drobny mankament jaki do tej pory znalazlem, leży w biosie.

Brakuje utawienia Vcore 1.875V i 1.975V, normalnie można ustawić co 0.025 V oraz ustawienia 176 Mhz dla magistrali. Poza tym zaniża troche napięcie na procesorze, ustawiasz 1.950V a masz 1.9 , tak jest przynajmniej u mnie. Ogolnie przyjemnie sie kreci ale z tego co wiem to nie ma tylu funkcji w biosie (np. dot pamieci ) co LanParty. Jednakże polecam za tą cene.

[edit]

Ostatni bios niczego nie rozwiązuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 taniej niz w sklepie więc się bardzo oplacało. Ja wlaśnie (ale ze mnie lama :oops: ) skapnąłem się ( po oznaczeniach) że mam odblokowanego athlona 2000 :lol: wiec teraz jade z FSB do góry i zobacze ile uciągnę na tej plycie, tzn na ile pozwoli mi na to RAM. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze nie zrozumiales co mialem na mysli.

1. hynixy nie potrzebuja wysokich napiec - a ich brak robisz argumentem.

2. nie rozrozniasz czestotliwosci magistrali od przepustowosci - przestudiuj sobie ten topic i postaraj sie wywnioskowac (podpowiedz: po klasyfikacji), co lepsze: niskie timingi czy wysoka czestotliwosc.

 

Niczego Ci nie musze podsuwac, znajdz sobie sam jesli chcesz zaoszczedzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i udalo mi sie kupic ta plyte za 170 :roll: chyba sie oplacalo...

moze dzis na allegro??? bo byla tam aukcja tej płyty - 2miechy miala :lol:

tak dogadalem sie z typem zeby szybciej mi sprzedal:) bo mysle ze cena by poszla wyzej niz 130zl... a plyte sprzedawal bo mial okazje od kumpla na a64... ma doniej wszystko tzn gwara kable stery itp... w wawie wogole tej plyty niema jak jest to bez sata i w cenie ok 300 zl wiec juz wolalem ta;) miesiac gora 2 posiedzi i ja sprzedam :roll: za spam daja 7punktow kary ?? hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i udalo mi sie kupic ta plyte za 170 :roll: chyba sie oplacalo...

moze dzis na allegro??? bo byla tam aukcja tej płyty - 2miechy miala :lol:

tak dogadalem sie z typem zeby szybciej mi sprzedal:) bo mysle ze cena by poszla wyzej niz 130zl... a plyte sprzedawal bo mial okazje od kumpla na a64... ma doniej wszystko tzn gwara kable stery itp... w wawie wogole tej plyty niema jak jest to bez sata i w cenie ok 300 zl wiec juz wolalem ta;) miesiac gora 2 posiedzi i ja sprzedam :roll: za spam daja 7punktow kary ?? hahaha

kurde moglem nie pisac o tej plycie zwinałeś mi ja ja czekałem na allegro zeby sobie dac w ostaniej minucie kurde podpadłes :evil: koles powinien załowac na allegor ja 200 moglem dac

 

po co ja zaczynałem ten topick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _PL4Y3R_

no i udalo mi sie kupic ta plyte za 170 :roll: chyba sie oplacalo...

moze dzis na allegro??? bo byla tam aukcja tej płyty - 2miechy miala :lol:

tak dogadalem sie z typem zeby szybciej mi sprzedal:) bo mysle ze cena by poszla wyzej niz 130zl... a plyte sprzedawal bo mial okazje od kumpla na a64... ma doniej wszystko tzn gwara kable stery itp... w wawie wogole tej plyty niema jak jest to bez sata i w cenie ok 300 zl wiec juz wolalem ta;) miesiac gora 2 posiedzi i ja sprzedam :roll: za spam daja 7punktow kary ?? hahaha

kurde moglem nie pisac o tej plycie zwinałeś mi ja ja czekałem na allegro zeby sobie dac w ostaniej minucie kurde podpadłes :evil: koles powinien załowac na allegor ja 200 moglem dac

 

po co ja zaczynałem ten topick

ja ta plyte wylukalem zanim ten topik byl... bo chcialem wczesniej ja kupic ale bez sata:) w tygodniu dostane dhl-em to zobaczymy co to za mobo:) mi sie wydaje czy ona niema dziur dookola soketu?: musialem kupic na szybko jakies mobo bo ten asrock mnie dobija;) i akorat ta sie trafila :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i udalo mi sie kupic ta plyte za 170 :roll: chyba sie oplacalo...

moze dzis na allegro??? bo byla tam aukcja tej płyty - 2miechy miala :lol:

tak dogadalem sie z typem zeby szybciej mi sprzedal:) bo mysle ze cena by poszla wyzej niz 130zl... a plyte sprzedawal bo mial okazje od kumpla na a64... ma doniej wszystko tzn gwara kable stery itp... w wawie wogole tej plyty niema jak jest to bez sata i w cenie ok 300 zl wiec juz wolalem ta;) miesiac gora 2 posiedzi i ja sprzedam :roll: za spam daja 7punktow kary ?? hahaha

kurde moglem nie pisac o tej plycie zwinałeś mi ja ja czekałem na allegro zeby sobie dac w ostaniej minucie kurde podpadłes :evil: koles powinien załowac na allegor ja 200 moglem dac

 

po co ja zaczynałem ten topick

ja ta plyte wylukalem zanim ten topik byl... bo chcialem wczesniej ja kupic ale bez sata:) w tygodniu dostane dhl-em to zobaczymy co to za mobo:) mi sie wydaje czy ona niema dziur dookola soketu?: musialem kupic na szybko jakies mobo bo ten asrock mnie dobija;) i akorat ta sie trafila :roll:

czy masz tego asrocka co ja mam ;] heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...