Skocz do zawartości
MagikGliwice

abit AN7 głośnik wariuje

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam płytę Abita an7 na niej Barton 2500@3200 , grafika radeon 9800Pro , goodram 512 MB 400 MHz zasilame Chieftec`em 360 W Activ.

i mam pewien dziwny problem (na forum nikt go nie opisywał) :

głosnik zaczna mi wariować podczas gry gdy wyjde np. do menu czyli tam gdzie nie powinno byc żadnego obciążenia procesora/grafiki, w różynych momentach zaczyna wyc, podczas wycia pojawia sie na wyswietlaczu kodzik 21 -> HPM initialization (notebook platform). jak sie tego pozbyc co zrobić ??

 

acha czy temperatura około 67 *C (w wysiłku nawet 70) nie jest niebespieczna dla bartona ??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak mam na procesorze wentylator igloo własnie nie wiem jaki ale dedykowany pod 3200XP :), leczy chyba znalazłem przyczynę wariacji wentylator od proca miałem podpiety pod FAN4 a wentylator od zasilacza pod cpufan1 (wg mnie powinno być odwrotnie) wiec zamieniłem je miejscami , lecz nie potrafie z wentylatora na procesorze wydoic wiecej niz 1800 RPM :(

 

jakies rady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz go podlaczyc pod jakis zasilacz np 24V i bedziesz mial wiher jak holera :twisted: , tak najprosciej to zdejmij bok z budy i nie zakladaj go dodaj jakies coolerki do budy zeby byla wentylacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz temperature na mostku polodniowym czasem jak sie przegrzewaja to rozne smieszne dzwieki z glosnika dochodza;) no i odkrec proca zanim chlodzenia nie zmienisz:) otworz bude zrob porzadek z kablami itd skad taka temperatura? napewno dobrze zalozony radiatorek?? co masz zalozone na proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wentyla nie wydosz wiecej jak 1800 obrotów bo on jest taki i tak bedzie pracowac oczywiscie po 24 wolty pomoze ale szkoda lepiej opchnąac i zareklamować ze fajny i chy i kupic za 14 zł zwykledo 2800 obrotów i jest QL a temperaturtka to pewnie jądro ukruszyłeś :) zart heee ale dzwieki taki moga byc ze polnocny mostek jest goracy wkoncy stress 70 stopni w obudowie zamknietej pewnie ze 45 a mostek tez sie grzeje wiec pewnie ma z 50 :)) przemysl to :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glacial techa sobie zostaw to sa bardzo fajne wentylatorki bo cichutkie i calkiem wydajne mysle ze w sam raz na twojego radeona:) ale na proca zaloz cos lepszego j mysle ze taki pentagram bylby fajny.

"wkoncy stress 70 stopni w obudowie zamknietej pewnie ze 45 a mostek tez sie grzeje wiec pewnie ma z 50" 70 stopni to polodniowy bedzie mial jak nic przeciez tam nie ma zadnej cyrkulacji i buda zamknieta widziales jak sie grzeja polodniowe mostki na nf2? przeciez to jest masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _PL4Y3R_

Moja panna tez ma dziwne akcje z ta plyta :cry: np za kazdym razem trzeba przestawiac spowrotem na 4.1 z 2.1 (ale niema zadnych szumow ani nic) niechce dzialac wiecej niz 1 kosc... wczesniej bez problemu chodzily jak wsadzam 2 to sie komp sie nie wlacza i po paru sec 2 kosc jest tak goraca ze wyciagnac niemozna.... dobre jazdy :roll: dlatego trzeba ja 2 raz do seriwsu chyba bedzie oddac :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...