Skocz do zawartości
GreeN_DG

Przydatne porady -> wojsko jak je przeżyć :)

Rekomendowane odpowiedzi

j.w . jeśli ktoś z was był w woju . może napisze rady które moga każdemu pomóc ( np. z serii 10 przykazań ). przydatne przedmioty. .. itp .. itd .. meF meF

1. Nie wychylaj sie

2. nie (powiem po wojskowemu ;]) podp.....aj kolegow

3. w wojsku nie ma kolegow - sa tylko znajome twarze ;]

4. w wojsku sa trzy rodzaje butow:

a) za male

B) za duze

c) dobre na kolege

5. lepiej miec ciut wieksze buty niz za male (zobaczysz jak bedziesz dreptal do przysiegi) :twisted:

6. jedz pancerwafle (zwane tez: suchary military :lol: )

7. pamietaj, ze bron raz do roku sama strzela :wink:

8. wez swoja paste do zebow, butow, cos do golenia - to, co Ci da wojsko mozna co najwyze wsadzic w dupe

9. troche kasy zabierz - ale nie za duzo

10. pilnuj rzeczy i pamietaj, ze w wojsku nic nie ginie; tylko zmienia swojego wlasciciela :lol:

11. Brutalna polska prawda: (zacytuje, zeby nie bylo, ze to ja wymyslilem) "jak juz bedziesz musial strzelac, to tak aby zabic - trupy nie maja swojej wersji..." o warcie tu mowa oczywiscie...

 

pytania, wnioski, petycje?

 

Niech Cie meFy w opiece maja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opowiem pewną historie z wojska od znajomego ...

 

ma niecałe 190 i jest dość "potężny" - można powiedzieć troche za gruby ;]

 

na nieszczeście kapral który sie nim opiekował był drobniutki co do jego gabarytów ...

 

historia wyglądała tak:

 

kapral: padnij i 20 pompek

koleś: nie (co mi będzie mały pacan rozkazywał)

kapral: padnij ku**a i plompuj

 

koleś sie zdenerwował i odwinął 'liścia' kapralowi ;]

 

przyjechali jego kumple na przysięge to cała jednostka potrafiła wskazać gdzie jest jego pokój ;]

troche go 'góra' tępiła po tym incydencie ale szacunek wśród kolegów został i był nietykalny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opowiem pewną historie z wojska od znajomego ...

 

ma niecałe 190 i jest dość "potężny" - można powiedzieć troche za gruby ;]

 

na nieszczeście kapral który sie nim opiekował był drobniutki co do jego gabarytów ...

 

historia wyglądała tak:

 

kapral: padnij i 20 pompek

koleś: nie (co mi będzie mały pacan rozkazywał)

kapral: padnij ku**a i plompuj

 

koleś sie zdenerwował i odwinął 'liścia' kapralowi ;]

 

przyjechali jego kumple na przysięge to cała jednostka potrafiła wskazać gdzie jest jego pokój ;]

troche go 'góra' tępiła po tym incydencie ale szacunek wśród kolegów został i był nietykalny ;]

Hmm a ja slyszalem o gosciu co za to samo poszedl do wiezienia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra fucha to pisarz (jak szybko na kompie klepiesz ).

Przepustki sie czesto dostaje i takie sprawy. Z apelu porannego zwolniony jestes bo rozkazy klepiesz czyli nie jestes sprawdzany czy sie ogoliłes.

 

KUP DOBRE SKÓRZANE WKŁADKI DO BUTOW!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja slyszalem o gosciu co za to samo poszedl do wiezienia :roll:

kto wie ile w tej opowieści prawdy ;]

 

znam tego kolesia i wiem że byłby do tego zdolny jednak słyszałem to z ust trzecich a nie od niego osobiście ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra fucha to pisarz (jak szybko na kompie klepiesz ).

Przepustki sie czesto dostaje i takie sprawy. Z apelu porannego zwolniony jestes bo rozkazy klepiesz czyli nie jestes sprawdzany czy sie ogoliłes.

 

KUP DOBRE SKÓRZANE WKŁADKI DO BUTOW!!!

Jakim kompie??? Gdzie ty w "syfie" kompa widziales? No i nie jestes zwolniony z zadnego apelu. LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na ludzi z swojego poboru. Zobaczysz jak zaczną się zmieniać. Kadra też jest podstępna. Urlopy to niejednokrotnie obiecanki...

Pamiętaj, że masz do czynienia z osobnikami z którymi w większości widzisz się pierwszy i ostatni raz w wojsku. Nie pożyczaj kasy przed przysięgą i ewentualnym rozjazdem na placówki, później też uważaj. Większość tego co weźmiesz ze sobą lub dostaniesz już z tobą niewróci i nikt ci niepomoże. NIegardzą gaciami, skarpetami, szamponem, mydłem, pastą do zębów ani twoją maszynką do golenia. Przepijają wszystko i biorą od tego co ma. Młodym też niemożesz za bardzo pobłażać. Jak im zcienieje i przstaną być kotami a później gdy osiągniesz wiek starczy, będą tobą pogardzać co i tak będą robić pamiętająć co robił im twój pobór zapominając przy tym, że stają się tacy ja Wy. Ci którym grozi brak obcinki, zrobią wszystko by groźbę tą oddalić. Wojsko zmienia. Sztuka być obciętym będąc człowiekiem i nadal nim pozostać.

A gdy będziesz wychodził z woja nie zrób z siebie matoła wlokąc na sobie tą śmieszną chustę i pompon wywleczony po ulicy we wszelkim syfie. Dawne chusty to były niejednokrotnie dzieła. Wyprawkę wyślij przekazem pocztowym do domu. Upijesz się i po kasie bo obrobią cię, zaczniesz miec gest, zgubisz. Wróć jak człowiek z tego syfu.

Dużo zależy od tego jak trafisz. A to że było niby dobrze poprzednio w danym miejscu nie oznacza że naprawdę tak było, jest i będzie. Uważaj na presję tłumu. Popełnisz wiele błędów z których poczęści będziesz się później śmiał często jednak gorzko.

Nie daj się zaskoczyć. Bądź czujny i przewidujący. Łatwo mi teraz powiedzić. Żałuję że tam byłem. Szkoda czasu. Lepiej by było zabić go nawet przed kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...