Skocz do zawartości
Back

Płyta pod P4 - Prosze o pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz stoje przed wyborem nowego komputera. Chciałbym sie dowiedziec jaka byscie dali płyte pod P4 3.0Ghz Prescott. Od razu mowie ze nieobchodzi mnie cena, wazne sa mozliwosci, marka, stabilnosc (!), bezawaryjnosc i mozliwosci oc

 

Sam narazie wybrałem (nie wiem czy dobrze):

Abit IC7-MAX3 ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8862 )

lub

Gigabyte GA-8KNXP Intel 875P ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7091 )

 

Naprawde prosze o pomoc. Płyty jak i tego procka szybko nie zmienie więc mysle ze z 2 lata to pochodzi zatem musze to dobrze przemyslec.

 

Płyta chodzic bedzie najprawdopodobniej z GeIL Dual 2 x 256MB ULD PC-400 CL2

( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6970 )

 

Z gory dziekuje,

Back

 

 

PS: Czytałem inne topici i niebylo jakiesgos takiego szczegolnego porownania Abit vs Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Czytałem inne topici i niebylo jakiesgos takiego szczegolnego porownania Abit vs Gigabyte

Piszac to mialem na mysli TE KONKRETNE modele podane wyzej.

Tego Gigabyta nie znalazlem na tweaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte szczerze odradzam, jezeli masz zamiar sie bawic w OC...Zreszta na sama mysl o mobo tego producenta dostaje konwulsji :? Ci ide do kogos z problemami komp. to w srodku siedzi Gigabyte - to nie moze byc przypadek :lol:

 

IC7-MAX3 sobie odpusc na starcie - jedynie co za nia przemawia to mozliwosc podlaczenia 6-ciu urzadzen SATA, ale watpie zeby ktos wykorzystal ta ilosc....Vdimm do 3.2V, ale to i tak nic nie da bo VTT nie rowna sie polowie V pamieci, wiec mozliwosci OC pamieci sa i tak ograniczone.

 

Lepszym wyborem IMHO jest Abit IC7-G

 

Co do pamieci to rowniez odradzam te Geile...Lepiej IMO kupic 2x512 Hynix D43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co Ciebie sklonilo do "odrzutu" GeILow ? :]

Mozesz mi rozjasnic sytuacje ? :]

Te pamieci nie pojda na FSB 250MHz - jestem tego niemal pewien.

Hynixy D43 (512MB kosztuje 350zl) - 95% tych modułów chodzi na 250MHz (moje chulaja do 260). Zreszta 2x256mb to w dzisiejszych czasach MALO - zanim sie obejrzysz bedziesz potrzebowal wiekszej ilosci pamieci.

 

Z Geili to TYLKO Ultra-X - cena zabija, ale pamieci kreca sie jak dzikie - 280-290MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...