Skocz do zawartości
Laczek

Marne podkrecanie athlona 1800 XP oraz problem ze speedfanem

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka , mam problem . Chcąc podkręcić athlona 1800+ (rdzeń palomino) daje sie tylko do 1900+ . Przy 2000+ nie chce już windoza startować . Moja płyta główna to MSI K7Master ( MSI 6341) . Nie wiecie co to może być ?? Aha i jeszcze zmieniam mnożnik w biosie a zegar taki sam . A jeśli o speedfana chodzi to on nie obsługuje mojej płytki głównej chyba ... Czy może jest już wersja pod te płyty ?? Pytam sie bo komp ostatnio leciwy i chce go podkrecić z lekka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb masz sprzężone z pci i prawdopodonie ktoras z kart lub kontrolery nie wyrabiają

możnik masz zablokowany - ale do odblokowania. poszukaj na forum a znajdziesz info jak mnożnik odblokowac

moze tez procek nie wyrabiac na std Vcore. a moze temp.. a może zasilacz masz za słaby,,,hmm a może pamięci nie wyrabiają,, a może plyta juz nie może,,, tak sobie wróżę,,, w końcu wiele to nie powiedziałeś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, forest, przecież on ma palomino, więc to raczej nie pamięci, ani karty. Poza tym odblokowanie mnożnika niewiele pomoże na tej płycie, bo i tak nie można za bardzo zwiększyć fsb, a podkręcenie samego procka o ~100MHz nie będzie zbytnio odczuwalne. Niestety sprzęt jest kiepski do oc i te 1900+ to może być już kres jego możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...