Skocz do zawartości
Lethspell

Kopie maili firmowych na serwerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

 

Mam siec zrobiona z kilku Maczkow, a co za tym idzie jest w nich sporo z Unixa. Mam z nimi jeden porblem. Ze wzgledu, ze jestem adminem tej sieci, a nigdy z Maczkami nic wspolnego nie mialem mam do zrobienia jedno. Chcialbym, zeby wszystkie maile wychodzace z adresow firmowych (np. *@x.pl) zostawaly w archiwum jakiego serwera, albo zeby przez jakis progs to przeszlo i zeby to jakos archiwizowac....

 

Jak takie cos zrobic? Mailiowych adresow mam chyba z 50...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz jesli nie dosc jasno sie wyrazilem ostatnio dopadla mnie mania skrotowcow

MTA - Mail Transport Agent czyli program do transportu poczty, czasem utozsamiany z serwerem pocztowym np sendmail albo qmail

MUA - Mail User Agent tzn czytnik poczty, wszelkiego rodzaju programy sluzace to czytania poczty na lokalnej skrzynce - np pine. mutt itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no wiec MUA mam Mail typowy standardowy na macu....

A jakie mam MTA to nie wiem jak to sprawdzic ... Czy to mozna gdzies w systemie wylukac czy tylko na tym serwerze co mam konta pozakladane. Konta okazuje sie wykupione na serwrze zewnetrznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprobowal skompilowac procmaila i sendmaila, i pokonfigurowac je. Chyba ze sa jakies porty tych programow na OSX. Bo podejzewam ze typowe programy macowskie nie maja takiej mozliwosci. Poszukaj na google jakichs info o sendmailu i procmailu - maja mase mozliwosci, tylko konfiguracja lekko krzywa bo ciezko ja zrozumiec na poczatku...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...