Skocz do zawartości
Bulsky

3COM 3C905C-TX-M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupilem sieciowke 3coma. Postanowilem szarpnac sie nieco i poszedlem do sklepu. Zadowolony wrzucilem do kompa i odpalam. Zainstalowalem sterowniki, najpierw standardowe z 2001 roku a nastepnie z sierpnia 2002 i musze powiedziec ze jestem zawiedziony. Problem polega na tym iz wczesniej siec chodzil o niebo szybciej, nie rwal polaczen, szybciej uzyskiwal wysokie transfery, itp (konfig). Oczywisice posciagalem z sieci nieco oprogranowania ale nadal zima. Jesli to nie bedzie problem, niech ktos z Was pomoze mi ta sieciowe ustawic , bo powoli zaczynam sie czuc jak frajer ...ps. sys winda i linux (coraz czesciej)

 

pozdro

bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

po zainstalowaniu sterowników zrób tak:

sciągnij i rozpakuj windiags, następnie uruchom:" update.exe /diagonly" (wpisujesz w wierszu poleceń)

 

zainstaluje się 3com NIC doctor, w zakladce configuration, ustaw max performance, wylacz bootrom, a w zakladce general wyłącz icon in system tray i startup logo

 

PS. nie wiem czy pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co sweet, tzn zrobilem jak doradziles, update complete no i okazalo sie ze nie wykryl 3comki :o

 

pewnie to wina sterownikow, bo przeszedlem do zupelnie oryginalnych (czyt. windowsowych)

Zaraz wrzuce inne i zobaczymy co dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie:) Dalem na max performance i po prostu moje odczucia ...NIEBO A ZIEMIA. Wielkie dzięki :)

 

Swoja droga czy poza tym knifem stosuje sie w tych kartach jakiesinne oprogramowanie ? (ja takowego nie otrzymalem przy zakupie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja nie weim jak wy to zrobiliście ale u mnie to nie działa...

Ściągnełem windiags , klikam dwa razy i coś się rozpakowuje ( w dosie ). Po rozpakowaniu są następujące pliki i jeden folder : pliki : Instinfo , Readme , Update (ikonka w kształcie karty sieciowej) i jeden folder Source w którym jest dużo plików.

Moje pyanie : jak u diabła mam zainstalować tego 3Com NIC Diagnostic , piszecie coś o Update.exe /diag , ale gdzie mam to dokładnie wpisać aby włączyła mi się jakaś instalacja tego programu ?

Proszę o Pomoc

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"C:Program Files3ComDriverDiagUpdate.exe" /diagonly - u mnie tak to wygłąda (czy ten odstę jest potrzebny? ), jeżeli biore bez " to wyskakuje nieprawidłowa ścieżka dostępu...

Robie tak jak mówisz ale uruchamia mi się menu z updatem do karty NIC ( 3com NIC Driver Update Kit ) , a nie żadna instalacja z 3Com NIC Diagnostic... żade nowy program mi się nie instaluje ,a nawet jeśli to nie mam pojęcia gdzie , bo napewno nie instaluje mi się wtym folderze co napisałem wyżej...

Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłużę sie odpowiedzią ostatnią

 

po zainstalowaniu sterowników zrób tak:

sciągnij i rozpakuj windiags, następnie uruchom:" update.exe /diagonly" (wpisujesz w wierszu poleceń)

 

zainstaluje się 3com NIC doctor, w zakladce configuration, ustaw max performance, wylacz bootrom, a w zakladce general wyłącz icon in system tray i startup logo

 

PS. nie wiem czy pomoże ;)[/quote

 

male sprostowanie, jesli nie dasz parametru "/diagonly" to ten update zainstaluje Ci nowy sterownik a potem mozesz robic to z /diagonly ...ps2 ze spacją :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłużę sie odpowiedzią ostatnią

 

po zainstalowaniu sterowników zrób tak:

sciągnij i rozpakuj windiags, następnie uruchom:" update.exe /diagonly" (wpisujesz w wierszu poleceń)

 

zainstaluje się 3com NIC doctor, w zakladce configuration, ustaw max performance, wylacz bootrom, a w zakladce general wyłącz icon in system tray i startup logo

 

PS. nie wiem czy pomoże ;)

male sprostowanie, jesli nie dasz parametru "/diagonly" to ten update zainstaluje Ci nowy sterownik a potem mozesz robic to z /diagonly ...ps2 ze spacją :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..dlaczego nie mozna odpalic tego pliku windiags w XP.

Ciagle wywala, ze potrzeby jes DOS. ;((

Nie ma wersji pod XP???

1192427[/snapback]

eee...windiags o ile przypomiinam sobie jest skompresowaaaany, wiec wypakuj i tam w srodku masz UPDATE.EXE i z tym dzialaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zainstalowac 3Com NIC Diagnostic Program sciagamy windiags.exe , jest tutaj ftp://ftp.3com.com/pub/nic/3c90x/

Uruchamiamy ten program , w folderze pojawi sie update.exe

 

np. w Total Commanderze odnalesc ten plik i na dole dopisać sciezke

 

update.exe /diag

program updatuje nam drivery do karty i zainstaluje tools diagnostyczny

 

update.exe /diagonly

zainstaluje sie nam tylko tools diagnotyczny (bez updatu driverów)

 

update.exe /remove

by usunac toolsa diagnostycznego

 

Configuration-->Network Driver Optimization-->Maximized Network Performance

 

Dołączona grafika

Edytowane przez \\ MarcO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...