Skocz do zawartości
Barty

Twinmos Twister PC4300 DDR533 i FSB266 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem wlasnie takie pamiatki, jak w tytule, mam Abita IC7-G, P4 2,4C M0.

Procek bez problemu biega na FSB290 takze to nie bedzie przyczyna moich problemow, a sa one nastepujace... Szczesliwy i zadowolony wlozylem memorki w plyte, odpalam na nastepujacych ustawieniach:

FSB266; 3-4-4-8; 2,8V; GameAccelerator wszystko na AUTO i na 4 lub 5 tescie w MEMTEST 3.1 zwis...

Zmiana ustawien w GA na Auto, Normal, Auto, Disabled, Disabled i... albo zwis, albo mem test sie nawet nie wczytuje i wywala krzaki... Mysle ok dziadu ja cie podejde, fsb 200, timingi 2,3,3,6; 2,7V; GA na AUTO i MEMTEST smiga az milo, wchodze do windy i odpalam MEMORY ANALIZER z RIGHTMARKA, patrze na ustawienia wpisane w SPD kosci i ku mojemu zdziwieniu sa nastepujace MAX FSB 270 i 3,4,4,11 ... Przeciez na intelu za cholere nie ustawie 11 tylko 8. Czy to moze byc przyczyna zwiechy? Pelen obaw postanowilem zrobic jeszcze jeden test: FSB250; 3,3,3,8; 2,8V; GA na AUTO oprocz 2 ostatnich na DISABLED i niespodzianka, MEMTEST smigal az milo przez ok 7h bez bledow... Czyzby trafily mi sie dobre DDR500?? Moze ktos wie jak ustawic tego Abita i te memki aby smigaly na 266 ew 270 synchro....

 

 

Edit 08.11.04

Po wielu bojach i godzinach memtesta najwiecej stabilnie udalo mi sie wyciagnac z tych twisterow 255 czyli 510, ogolnie to kiszka, widac nie sa kompatybilne z abitem... zreszta w sklepie benchmarka cos takiego wypisuja, niewazne, oddaje dziadostwo i ku przestrodze ten post... twinmos sie zepsul niestety...

 

mialem jeszcze jedno jajo, za cholere nie chcialy te memki pracowac na 5:4 asynchro, kaszanily sie, wlozylem stare 256/400@500 i prosze co mi sie udalo:

http://213.25.51.50/~rymek/barty/barty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...