Skocz do zawartości
Jarasku

P4 2.4 Prescott 1mb cache, help i info co do podkręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Witam, od paru tygodni jestem posiadaczem ciut lepszego pc'ta http://republika.pl/jarasku/fotkens.jpg

 

Sprzet :

 

procek : pr 2.4 prescott 1024 kb cache

plyta glowna : P4 Titan series 848P Gigabyte dla prescotta

grafa : radek 9550 256/128 ale tu sie nie ma co rozpisywac

ramu 512 zwyklego ddr, kiedys planuje zmienic na twinmos etc.

 

Moj problem :x ? nigdy nie bawilem sie w overclocking pc'ta, chce cos wycisnac z mojego procka, na plytce z plyty glownej znalazlem program easytune4 ale jakis taki lamerski :C

 

Zainstalowalem odpalilem speedfan

 

procek w stanie spoczynku ma okolo 37stopni (z wersji box ale to chyba ta lepszaa wersja :C)

wentylator ma stale okolo 2700 rpm :/ nie wiem jak wycisnac wiecej

Pozatym speedfan pokazuje mi potem tylko temp o nazwie 'HD0' gdzie ma 31stopni (to chipset czy co ?)

reszta po 25stopni ale chyba nie mam ustawionych czujnikow

 

Dzisiaj dolozylem jeszcze dodatkowy wentylator z tylu do obudowy i wyciagnalem ta 'rure' ktora sluzyla jako wlot powietzra dla chlodnego powietrza do wentylatora procka

 

Prosze o pare rad, jak podkrecic procesor, co z tego da sie wycisnac, jak wyregulowac obroty etc.

 

Bede wdzieczny i nie jechac ze ja lame, ja nowy w tej dziedzinie ^^

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lece na 3.2GHz, ale mam WC i jest mu gorąco. Ten ram to w dwóch kościach? Musisz wejść do BIOSU i poszukać FSB Frequency i zmieniać. Na początek masz 133MHz to daj 166MHz, jak pójdzie to sprawdź stabilność i temp. Jak nie idzie to dawaj większe napięcie. Jak większe napięcie nic nie daje to dawaj mniejsze FSB. Musisz tak testować, żeby dojść do jak najmniejszego napięcia, jak największego FSB i 100% stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...