Skocz do zawartości
L.Viadro

Instalacja XP...HELP!

Rekomendowane odpowiedzi

Niedanwo pisałem o moim problemie podczas instalacji windozy, po kupieniu GF4MX440 wiesza mi sie komp, poradzono mi wpisanie komeny setupcore zamiast setup, nie sprawdzałem jeszcze czy działa bo własnie sie przesiadam na XP'ka i qwa nie pamiętam jak to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o sie instalowało z dos'a...wiem że trzeba było wejśc do katalogu i386 bodajże i coś tam wpisać...

i teraz pytanie: co tam trzeba wpisać i skoro nie ma setup.exe to co mam wpisać żeby mi sie nie wieszało na GF4 440MX ; /

HELP Pliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja potwierdzam wypowiedz kolegi. To chyba najprostsza metoda. No chyba,ze masz go na dysku,ale jak wtedy instalowac to nie wiem. Powinien byc setup jak w kazdym innym. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam instaluje sie to tak botujesz kompa z płytki z XP jesteś wtedy na domyślnym dysku A wpisujesz SMARTDRV i enter to poto aby uruchomić smartdrive co przyspiesza kopiowanie plików . przechodzisz na dysk cd

wchodzisz do katalogu i386 i wpisujesz winnt i zaczyna sie instalka .

narazie pozdrawiam i powodzenia :)

Niebotowalna płytka to użyj dyskietki startowej win 98

instalka sie niewiesz bo dysk ci chodzi tylko na ekranie nic sie nie porusza też tak miałem poto włączasz smartdrv bez tego winda kopiuje pliki potrzebne do instalki kilkanaście godzin a z tym ok 20 min .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa...tylko że mi sie nie chce odłączać wszystkich kabli zza biórka, wyciągać puszki z pod biórka, rozkręcić obudowy, wyciągnąc jednego GF, włożyć drugiego, install, potem znowu wyciagnąc jednego i włożyć drugiego i skręcać....poza tym qwa to nie możliwe że tego si enie da obejść ; /

 

A wracając do mojego problemu to tak:

1- wkładam płyte od win98se, robie restart i wybieram uruchomienie kompa z obsługą CD-ROM, potem wkładam płytke od XP'ka i instaluje XP'ka.

No i teraz tak:

a) komenda smartdrv nie działa, przynajmniej ja nie wiem gdzie ją wpisać...czy mam ją wpisać bedąc na cd-romie od XP'ka, czy z dyskietki startowej od 98se czy gdzie to mam wpisać?

B) skoro zatrzymuje sie tylko obraz a instalka idzie dalej to skąd ja qwa mam wiedzieć kiedy sie skończy? Czy to sie obudzi w pewnym momencie czy mam potem czekać do usranej śmierci aż raczy sie ruszyć i pojawi sie jakiś obraz bo u mnie wygląda to tak:

przy instalacji 98se: czarny ekran, więc nawet nie moge dać "dalej"

przy instalacji XP kopiują sie pliki i na samym końcu staje...

Czy to aby na pewno działa w tle? Dla mnie to standardowa zwicha...

pomóżcie ludzie! Ja musze to dziś zainstalować!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa...tylko że mi sie nie chce odłączać wszystkich kabli zza biórka, wyciągać puszki z pod biórka, rozkręcić obudowy, wyciągnąc jednego GF, włożyć drugiego, install, potem znowu wyciagnąc jednego i włożyć drugiego i skręcać.... 

to lepiej meczyc siebie i innych marudzac na forum?;) czytalem kilka postow o tym, ta metoda dziala, zmiana karty to jest 5-10 minut roboty, nei wiecej!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D...A to niekarta ja miałem gf 4 mx 420 i tak sie robiło też pliki leciały kopiowały sie nagle przestawały ale dysk dalej pracował .

a smartdrv wpisujesz odrazu po zabotowaniu kompa jesteś wtedy na dysku A te A to botowalna część dysku i tam to wpisujesz a i jak to wpiszesz to sie nic niepojawi na ekranie dopiero za drugim razem wpiszesz to wyskoczy taka tabelka i tam jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły że powłączane jest smartdrv na dyskach.

 

A zmiana karty pomaga w zainstalowaniu nie Xp tylko 98 albo ME

dlatego masz czarny ekran jak instalujesz 98 .

Narazka pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tak sie składa że ja dosyć często formatuje twardy i to jest na prawde męczące, raz już karta dzwiękowa mi sie od tego skrzaczyła...wszystkie wtyczki mam luźne

No ale wsadziłem starego GF i właśnie mi sie instaluje WinXP, od jakiejś godziny mam niebiskie okienko z napisem:"Zaczekaj, aż instalator skopiuje pliki na dysk". Czy to ma tak długo trwać czy znowu mam zwisa? Dodam tylko że nie udało mi sie uruchomić Smartdrv ; /

mam dalej czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dioda od dysku miga to czekaj ale to bardzo długo trwa póżniej wyskoczy okienko gdzie bedą procenty leciały ale to jest kilkanaście godzin kopiowania .

będz wytrwały pozdrawiam narazie . ja mam płytke botowalną z XP na podstawie win me i działa niewiem dlaczego u ciebie nie działa ten smartdrv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedanwo pisałem o moim problemie podczas instalacji windozy, po kupieniu GF4MX440 wiesza mi sie komp, poradzono mi wpisanie komeny setupcore zamiast setup, nie sprawdzałem jeszcze czy działa bo własnie sie przesiadam na XP'ka i qwa nie pamiętam jak to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o sie instalowało z dos'a...wiem że trzeba było wejśc do katalogu i386 bodajże i coś tam wpisać...

i teraz pytanie: co tam trzeba wpisać i skoro nie ma setup.exe to co mam wpisać żeby mi sie nie wieszało na GF4 440MX ; /

HELP Pliss

są 3 najbardziej znane sposoby

1) chyba najprostszy jeśli masz bootowaną płytkę to wkładasz ją do stacji ustawiasz w biosie CD-ROM jako first boot device i jazda

2) ściągasz pliczek który tworzy 6 dyskietek startowych z których uruchamiasz kompa i instalujesz XP

3) wchodzisz do katalogu i386winnt.exe przed tym oczywiście smartdrv.exe (no chyba że chcesz długo czekac aż XPek się wrzuci :) )

Ale ja radziłbym ci zostać przy SE wpisz setupcor.exe i po klopocie pójdzie bez szemrania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku tys chyba nielał. po cholere najpierw bootować win98, a potem instalować xp jak można od razu zabootować xp??? po<span style="color:red;">[ciach!]</span>liło cie? już mnie wnerwia czasami to forum.

 

smartdrv - taki plik masz w katalogu win98 na płytce z windowsem 98 sieroto jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku tys chyba nielał. po cholere najpierw bootować win98, a potem instalować xp jak można od razu zabootować xp??? po<span style="color:red;">[ciach!]</span>liło cie? już mnie wnerwia czasami to forum.

 

smartdrv - taki plik masz w katalogu win98 na płytce z windowsem 98 sieroto jedna.

Kolejny ciężki dzień...........w każdym razie nie pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku tys chyba nielał. po cholere najpierw bootować win98, a potem instalować xp jak można od razu zabootować xp??? po<span style="color:red;">[ciach!]</span>liło cie? już mnie wnerwia czasami to forum.

 

smartdrv - taki plik masz w katalogu win98 na płytce z windowsem 98 sieroto jedna.

to było do mnie???? a chocby nie to jak ci sie niepodoba i to forum cie wk@$#%ia to wyp*&%%$*laj z niego nie kazdy urodzil sie wszechwiedzacy tak jak ty ;) i ma prawo zapytac. Co do opcji szukaj to czesto z niej korzystam i jak mam przegladac kilkastet odnosnikow do danego hasla to juz chyba lepiej wpisac nowy temat. Jak zauwazyles chyba (sorry przeciez ty wszystko wiesz) ach z reszta szkoda słow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...