Skocz do zawartości
pci

Ciekawy przyrost możliwości O/C karty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam karte jak w podpisie od około 2lat, pamieci od zawsze sie kręciły na max 324 (648Mhz) i tu nagle zaczeły chodzić na 333 (666Mhz) nawet więcej tylko czasami artami na większych ustawieniach sypią. Jeszcze 2tyg temu prubowałem wiecej i nic, a tu nagle taka niespodzianka. Co o tym sądzicie ??

Chyba mam najlepiej wykręcone pamiatki na tej grafie (bez modów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema jak honorowa postawa karty :D

heheheh :D ciesz sie puki masz :)

a tak serio to postaraj sie jej niekrecic i zobacz jak bardzo jest zakurzona :P

wyczysc ja lepiej :)

i sprzedaj :P z takim oc znajdzisz qpca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to była teoria wysunięta po poście spidera :D

 

Może ci do gniazdka zaczeło więcej prądu napływać i masz wyższe napięcie, takiego vmoda bez vmoda :D

 

Albo karta się dopiero teraz rozkręciła, nieśmiała była :D Ty na imprezie też od razu zaczynasz szaleć ?:D

 

Pozdro :D :P Dla twojej karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pamiątki sie dogrzały lub coś lub więcej napięcia dochodzi poprstu karta zaczęła prcoawac moze dopiero w sowich normlanych warunkach :) wątpie żeby to była oznaka umierania karty wręcz przeciwnie nowych narodzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną niespodziankę na moim r9700... niestety po ok 2 tygodniach wyłaczyłem komputer i już się nie właczył :). Okazało się, ze grafa umarła.

pci, jeszcze 13 dni masz :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

ciesz sie :roll:

 

of coz zartuje, ale ciezko sie powstrzymac w takim momencie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to była teoria wysunięta po poście spidera :D

 

Może ci do gniazdka zaczeło więcej prądu napływać i masz wyższe napięcie, takiego vmoda bez vmoda :D

 

Albo karta się dopiero teraz rozkręciła, nieśmiała była :D Ty na imprezie też od razu zaczynasz szaleć ?:D

 

Pozdro :D :P Dla twojej karty :D

Ja mam tylko jedno do powiedzenia-ROTFL bez kitu dlugo tak sie nie smialem :D

A co do karty ja sklaniam sie do tego ze sie wygrzala i przez to lepiej lata ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to wygrzewanie (procka, pamięci) ale wątpie ze w ostatnim tygodniu sie wygrzała (prawie w ogule nie grałem)

Z napięciem terz musiało by sie coś samo przestawic, ale to raczej rdzen karty terz by sie lepiej kręciła a on sie kręcia tak samo :x, a na jakie napiecia zwrucić uwage bo 5V i 12V sie raczej nie zmieniły 3.3 nie wiem niepamietam jakie napięcie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam najlepiej wykręcone pamiatki na tej grafie (bez modów).

kumpel mial 700mhz ;-) bez modow i radiatorkow:D
A na grafice FIC ??

Nic nie zmieniałem od dłuuzeszgo czasu w configu,

W wakacje założyłem radiatory domowej produkci :D, ale nie dały przyrostu nawet jednego Mhz :?, a tu nagle taki wzrost :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 2 opcje :

 

1. karta niedlugo wyzionie ducha

2. wieksze napiecie

 

ja mam radka 9500pro 64MB ram 128bit, troche przerobiony :)

z 270/540 mam 370/650 (mialem tak bez zadnych dodatkowych coolerow , ale 1-2razy arte wyskoczyly mi)

wiec musialem nato odpowiedziec kontr atakiem :lol:

zakupilem VGA silencer rev3. i radiatorki na pamiec, teraz jest zajebiscie wszystko letnie i oby tak dalej.

Moja grafika poszla na 400/690 i bylo dosc stabilnie bez arte, ale poco tak ja katowac wiec odkrecilem spowrotem. I tak przegonilem w 3Dmarku FX 5900xt :). Rozdzielczosc w 3Dmarku 800x600 i wszystko normalnie.

http://t5.esports.pl/specter/tuning/2003..JPG

http://t5.esports.pl/specter/tuning/2001.JPG wszystko normalnie

 

http://t5.esports.pl/specter/tuning/1.JPG

http://t5.esports.pl/specter/tuning/3.JPG

 

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

666.... ciekawa liczba... :P

Moim zdaniem to nie karta wyzionie ducha, ale jakis duch w nia wstapil...

szatan jakis albo kto wie co :P... pozbadz sie jej zanim zamieni sie w krwiozerczego biesa czy jakiegos innego badziewiaka...

 

WSZYSCY UMRZEMY !!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze mam demoniczną karte :D, ale O/C nigdy zadużo i znalazłem na tej stronce http://www.techpowerup.com/bios/ biosy orginalne i "BIOS modified to the values above" w jaki sposób są te biosy zmodyfikowane/jak to wpływa na O/C ??

A w 3DMarku mam 2098pkt. chyba nieżle co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem tez nagle niewiadomo skąd zaczeła stabilnie chodzić na 700mhz pamieic mowa o radeonie 9600 pro wczensiej chodizł max 640 stabilnie i nie wiadomo skad chodzi na 700 mhz tylk oze czasem straszne arty sypie na ekranie

 

A co ciekawego zauwazyłem że jakby znikły napisy na pamięciach karty co to oznacza to powó wygrzania karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem tez nagle niewiadomo skąd zaczeła stabilnie chodzić na 700mhz pamieic mowa o radeonie 9600 pro wczensiej chodizł max 640 stabilnie i nie wiadomo skad chodzi na 700 mhz tylk oze czasem straszne arty sypie na ekranie

 

A co ciekawego zauwazyłem że jakby znikły napisy na pamięciach karty co to oznacza to powó wygrzania karty?

U mnie na trzech kościach napisy są gorzej widoczne, ale z tego co kojarze dotykałem je palcem jak komp chodził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wgrywałem wszystkie po kolei do swojej karty ten pod his-a i fic-a sa zablokowane(nie mozna krecic)jeden jest takis z podkreconym zegarem on jest odblokowany. chyba zostane przy tym ze strony siriusa edystowalem biosa i cas ddr ustawilem na 1 i podkrecilem od razu zegary i wgralem,chodzi ladnie jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte jak w podpisie od około 2lat, pamieci od zawsze sie kręciły na max 324 (648Mhz) i tu nagle zaczeły chodzić na 333 (666Mhz) nawet więcej tylko czasami artami na większych ustawieniach sypią. Jeszcze 2tyg temu prubowałem wiecej i nic, a tu nagle taka niespodzianka. Co o tym sądzicie ??

Chyba mam najlepiej wykręcone pamiatki na tej grafie (bez modów).

Niedługo padnie, lepiej sprzedaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...